Wednesday, August 24, 2016

پیشنهاد نرگس محمدی از زندان مخوف اوین
پیشنهاد نرگس محمدی: موضوع شکنجه و سلول انفرادی در اولویت‌ مذاکرات حقوق بشری جامعه جهانی‌ با ایران باشد
سحام:

الف- هدف من از نوشتن این نامه به عنوان یک فعال حقوق بشر پرداختن به موضوعاتی است که برخی‌ از جوامع از جمله کشور ایران مبتلا به آن‌ بوده و سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در راستای رویکرد تحقق‌ حقوق بشر در جهان، آن‌ موارد را مورد توجه قرار داده و به عبارتی خود را ملزام به ارائه راه کارهایی جهت عملیاتی کردن اصول حقوق بشر و جلوگیری از نقض آن‌ توسط دولت‌ها نموده است.

ثریا شهری، از رهبران مجاهدین خلق، از عراق فرار کرد
ثریا شهری، که از رهبران سازمان مجاهدین خلق محسوب می‌شود و سابقه فرماندهی نظامی نیروهای این گروه را دارد، اخیرا مخفیانه از عراق فرار کرده است. این خبر را رسانه‌های ایرانی و عرب به طور گسترده منتشر کرده‌اند، از جمله خبرگزاری ایسنا که خانم شهری را «یکی از زنان دفتر مرکزی… که چندین سال به عنوان فرمانده کمپ اشرف و یکی از بالاترین فرماندهان محسوب می‌شد»، میخواند.

گزارش‌های آژانس‌های غربی از ماه‌های آخر جنگ ایران و عراق از خانم شهری به عنوان «فرمانده واحد زنان» نیروهای مجاهدین نام می‌برد. 

بعضی از کارشناسان که در مورد این سازمان تحقیق کرده‌اند او را مسئول ارشد لجستیک و مالی می‌دانند.

ایسنا می‌گوید خانم شهری دوازده سال «در مخفی‌خانه‌های رجوی… زندانی بوده است» و نام او در سرشماری مقامات عراق و سازمان ملل از نیروهای مجاهدین ثبت نشده است. 

همین گزارش می‌گوید او نزدیک به دو دهه اجازه حضور در هیچ جمعی را نداشته است. 

به نظر می‌رسد اولین منبعی که این سایت را منتشر کرد سایت «ندای حقیقت» است که در مخالفت با سازمان مجاهدین خلق تشکیل شده است. شبکه خبری «العالم» (که متعلق به جمهوری اسلامی است و به زبان عربی فعالیت می‌کند) سپس خبر را منتشر کرد تا بعدی وسیع‌تر بگیرد.

اخیرا خبر فرار افرادی دیگر از «کمپ لیبرتی»، اردوگاه مجاهدین در عراق، نیز منتشر شده است. 

نیروهای مجاهدین در عراق بارها مورد حمله نیروهای شیعه عراق که نزدیک به جمهوری اسلامی هستند قرار گرفته‌اند و بسیاری در این حملات کشته شده‌اند.

 منبع : من و توزنم را کشتم چون بدون اجازه بیرون رفتخرداد یک سال قبل مادر زن جوانی به پلیس خبر داد که به گفته دامادش، دخترش به قتل رسیده‌است. با توجه به این گزارش، مأموران به همراه زنی که این گزارش را اعلام کرده ‌بود، به خانه دخترش رفتند و جسد زن جوان را در آنجا پیدا کردند.

با توجه به اعترافی که شوهر این زن، به نام داریوش کرده‌ بود، مرد بازداشت شد. متهم در بازجویی‌ها به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت به او سوءظن پیدا کرده ‌بوده است و به همین دلیل هم همسرش را به قتل رساند.

یکی از رهبر فرماندهان الحشد الشعبی به تلاش برای ترور سفیر سعودی در بغداد افتخار می‌کند
اوس الخزرجی رهبر گروه شبه‌نظامی "ابو الفضل العباس" اعلام کرد که "الحشد الشعبی" (بسیج مردمی) فرقه‌ای، حق دارد از ثامر السبهان سفیر پادشاهی عربی سعودی در بغداد انتقام بگیرد.

الخفاجی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت:" اگر السبهان ترور شود نظر به اینکه فردی تحت تعقیب است، دست زدن به این عمل باعث افتخار همگان است".

صاحب‌نظران بر این باورند که بر ملا شدن طرح توطئه ترور سفیر سعودی در عراق توسط گروه‌های وابسته به شبه‌نظامیان فرقه‌ای "الحشد الشعبی" نشانگر عمق پیروی این گروه‌ها از تهران است.

پیشتر یکی از اعضای "گردان‌های خراسان" اعترف کرده بود که توطئه ترور سفیر سعودی توسط یک مامور اطلاعاتی ایران طرح‌ریزی شده بود.

السبهان، سفیر سعودی در عراق، به العربیه.نت گفته است که علی‌رغم تهدید وی به ترور از سوی گروه‌های فرقه‌گرا و تندرو "سفارت سعودی از موضع خود در حمایت از ملت عراق دست بر نخواهد داشت، زیرا ملت عراق شایسته از خودگذشتگی و علاقمندی است، ما انجام اقدامات و ماموریت‌های خود را به طور طبیعی و حتی بیش از گذشته ادامه می‌دهیم".

دبی-العربیه.نت، فارسی