Friday, August 19, 2016

فرماندار جدید ورامین: «من اهل شیشلیک و کباب هستم، نمی توانم با نان و پنير کار کنم»
فرماندار جدید ورامین: «من اهل شیشلیک و کباب هستم، نمی توانم با نان و پنير کار کنم»
چندی است که بحث فیش‌های نجومی، نارضایتی‌های مختلفی را از مسئولین دریافت‌ کننده حقوق‌های نجومی به وجود آورده است، تا جایی که کمپین‌های مختلفی در شبکه‌های مجازی به راه افتاده تا مسئولین مختلف در سطوح گوناگون فیش‌های خود را منتشر کرده تا عموم مردم از آنها آگاهی پیدا کنند.

به گزارش «سحام»، در حالی که بخش زیادی از مردم درگیر مشکلات معیشتی هستند و نمی‌توانند حداقل زندگی آبرومند را برای خود و خانواده‌شان فراهم کنند، فرماندار جدید ورامین از نوع غذای خود در مراسمی رسمی سخن گفته که نمی‌تواند «با نون و پنیر کار کند و حتما باید کباب و شیشلیک بخورد تا بتواند به مردم خدمت کند!»

«غلامرضا یوسفی» فرماندار جدید ورامین که تا پیش‌ از این، ریاست ستاد انتخابات استان تهران را بر عهده داشت، در مراسم معارفه خود اعلام کرد: «من اهل شیشلیک و کباب هستم و شفاف هم می‌گویم با نان و پنیر نمی‌توانم کار کنم، از ماشین خوب سوار شدن هم ترسی ندارم.»

وب‌سایت «ورامین ما» ضمن مخابره این خبر از سطح پایین زندگی مردم ورامین خبر داده و نوشته: «اکثریت مردم منطقه ورامین کشاورز و دامپرور بوده و با همه فعالیت‌های صورت گرفته توسط دولت‌های مختلف، امرار معاش این قشر از جامعه با مشکلات بسیار زیادی مواجه است.»

هنوز هیچ منبع دیگری جز «ورامین ما» سخن فرماندار جدید ورامین را تایید یا رد نکرده است


کمیته امداد: صیغه شو تا کمک بگیری!
کمیته امداد: صیغه شو تا کمک بگیری!
بیتا محمدی - رادیو زمانه

کمیته امداد امام خمینی قرار است به نیازهای اقتصادی نیازمندان برسد اما برخی از کارمندان کمیته امداد از نیاز مالی زنان و دختران تحت پوشش به این کمیته برای سوءاستفاده جنسی از آنان استفاده می‌کنند.

کمیته امداد امداد خمینی نام نهادی تحت کنترل رهبر جمهوری اسلامی است که وظیفه دارد به فقرا، مستمندان و افراد درمانده یا نیازمند کمک کند. هدفی که بر روی کاغذ بسیار زیبا و انسانی جلوه می‌کند اما واقعیت این است که از آن چیزی که روی کاغذ است تا آن چیزی که در واقعیت اتفاق می‌افتد ممکن است فاصله‌ای بسیار زیاد وجود داشته باشد.

برای نمونه می‌توان به ساختمان مرکزی کمیته امداد امام خمینی در سوهانک اشاره کرد که با ارزش هزار میلیارد تومان، دارای یکصد هزار متر مربع زمین و شامل مجتمع اداری، برج ده طبقه، اماکن ورزشی، استخر و هتل ۵ ستاره بود. این ملک تحت فشار افکار عمومی و عدم تناسب اهداف این کمیته با مناطق اعیان نشین شمال تهران، عاقبت فروخته شد.