Thursday, August 18, 2016

مرد 42 ساله افغانستانی به جرم ازدواج با دختر 6 ساله به هفت سال حبس محکوم شد
دبی-العربیه.نت فارسی

مرد 42 ساله افغانستانی به جرم ازدواج با یک دختر 6 ساله به هست سال زندان از سوی دادگاهی در ولایت غوز در غرب افغانستان محکوم شد. پدر این دختر نیز به چهار سال حبس محکوم شد.

رسانه های افغانستانی هفته پیش گزارش دادند که، یک پدر دختر شش ساله به نام قریب گل را به یک مرد 42 بخشیده و در عوض یک بز و مقداری مواد غذایی گرفته است.

در افغانستان برای شوهر دادن دختران زیر سن قانونی، در سیستم قضایی این کشور مجازات زندان در نظر گرفته شده است.

فرد متهم پذیرفته که این دختر خردسال را در مراسمی در حضور ده‌ها نفر به نکاح خود در آورده است اما قول داده بود تا رسیدن به سن قانونی با وی رابطه جنسی برقرار نکند.

مقام‌های محلی گفته‌اند وضعیت سلامتی این دختر رضایت بخش است و به او آسیب جسمی نرسیده است

«نوه طالقانی هستی؟ اعدام!»مسعود خستو در این عکس، نوجوانی است که پشت سر محمود طالقانی نماز می‌خواند. فرد دیگر حاضر در تصویر، مهدی طالقانی، فرزند آیت‌الله طالقانی است«نوه طالقانی هستی؟ اعدام!» 
رادیو فردا
پدربزرگش، اولین امام جمعه تهران بعد از انقلاب اسلامی و رئیس شورای انقلاب بود. وقتی محمود طالقانی در سال ۱۳۵۸ درگذشت، روح‌الله خمینی، بنیانگذار و رهبر نخست جمهوری اسلامی او را به «ابوذر» و «مالک اشتر» تشبیه کرد و گفت که «برادر بسیار عزیز» خود را از دست داده است.

کمتر از یک دهه بعد در زندان گوهردشت کرج به «مسعود خستو» گفتند: «نوه طالقانی هستی؟ اعدام».

مسعود خستو ۸ تیر ۱۳۴۳ متولد و ۵ شهریور ۱۳۶۰ در خانه پدر و مادرش در تهران دستگیر شد.

یکی از اعضای خانواده‌اش به رادیو فردا می‌گوید که هنگام دستگیری مسعود خستو به والدینش گفتند که این پسر ۱۷ ساله را برای چند سوال و جواب می‌برند و باز می‌گردانند.