Tuesday, August 16, 2016

بازداشت پس از ورود به ایران پس از هفت سال به اتهام شرکت در تظاهرات سالیک منبع آگاه به پرونده رضا (رابین) شاهینی، شهروند ایرانی– آمریکایی تبار که از روز ۱۱ جولای (۲۱ تیرماه) در گرگان در بازداشت به سر می برد به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت بازجویی های او تمام شده و پرونده روز ۲۳ مرداد ماه به شعبه یکم دادسرای عمومی و انقلاب گرگان فرستاده شده در حالیکه هنوز وکیل او اجازه مطالعه پرونده را نیافته است. به گفته این منبع، آقای شاهینی متهم به اتهامات اقدام علیه امنیت ملی، حضور در اعتراضات سال ۸۸، همکاری با تلویزیون صدای آمریکا و توهین به مقدسات در فضای مجازی (فیسبوک) شده است. این منبع همچنین گفت خانواده این زندانی به شدت نگران شرایط نگهداری آقای شاهینی در زندان هستند.

این منبع آگاه درباره اتهامات رضا شاهینی به کمپین گفت: «رضا در سال ۸۸ در ایران بود و در تظاهرات شرکت کرده بود اما آخر این چه توجیهی است که برای شرکت در تظاهرات هفت سال پیش او را پس از بازگشت به کشورش دستگیر کنند. این اتفاق ترسناک است. به این شکل همه باید بترسند که اگر برگردند دستگیر می شوند. رضا عاشق ایران و خانواده اش بود و به همین دلیل برگشت. او تا جاییکه من اطلاع دارم پس از بازگشتش به آمریکا دو بار با تلویزیون صدای آمریکا به عنوان شهروند ایرانی گفتگو کرد.»

دستگیری ۶۰ دختر و پسر در پارتی سرخه‌حصار
  بسیج سپاه حضرت محمد رسول الله  تهران بزرگ با اخذ دستور مقام قضایی، طی عملیاتی اقدام به دستگیری بیش از 60 دختر و پسر نیمه عریان در پارتی شبانه در پارک جنگلی سرخه حصار تهران کردند.

دختران حاضر در این پارتی بصورت نیمه برهنه و در یک سفره خانه بین راهی حضور یافته و ضمن شرب خمر، اقدام به رقص و پایکوبی نموده بودند که با حکم معاون دادستان شهر تهران دستگیر گردیدند.

در این جشن بیش از 25 لیتر مشروبات الکلی از انواع مشروبات الکلی خارجی و مقادیری مواد مخدر کشف و ضبط شد

متهم اصلی برگزاری این پارتی فردی بنام «فریبرز _ گ» بوده که طی هفته گذشته از زندان به جرم ایجاد و برقراری پارتی های شبانه و استخر پارتی به تازگی با قرار وثیقه آزاد گردیده است.

متهم پرونده از طریق شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی اقدام به نشر فراخوان های مراسمات خود نموده و با دریافت تیکت صد هزار تومانی از نفرات شرکت کننده بصورت شبکه ای اقدام به برگزاری این جشن نموده است

خبرگزاری پارس 

اعضای تیم انتحاری داعش' در درگیری در کرمانشاه کشته شدند
روز سه شنبه، ۲۶ مرداد (۱۶ اوت)، اسدالله رازانی، استاندار کرمانشاه، در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - گفت که یک تیم انتحاری وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) که برای انجام عملیات در نقاط مختلف و شهرهای مرکزی ایران از مرز عبور کرده بودند طی روز گذشته و امروز در یکی از محلات شهر کرمانشاه و یک شهر دیگر استان منهدم شدند.
به گفته آقای رازانی، سه نفر از اعضای این گروه که یک خانه تیمی در کرمانشاه را در اختیار گرفته بودند در درگیری با نیروهای امنیتی در صبح سه شنبه، از پای درآمدند. او افزوده است که صدای تیراندازی که شب گذشته از یکی از محله‌های شهر کرمانشاه به گوش رسید ناشی از این عملیات بوده است.

استاندار کرمانشاه افزوده است که "از این خانه تیمی، انواع سلاح نظامی و انفجاری مانند جلیقه و کمربندهای انتحاری، نارنجک و انواع سلاح خودکار و کمری به دست آمده است.

این مقام محلی گفته است که همچنین، در درگیری دیگری که شامگاه گذشته بین نیروهای انتظامی و امنیتی با "بخش دوم همین تیم تروریستی روی داد هم یکی از عناصر موثر گروه تکفیری داعش به هلاکت رسید و تعدادی هم دستگیر شدند." وی در مورد شمار دستگیر شدگان، مرز ورودی، ملیت و هویت اعضای این گروه و نحوه کشف ارتباط آنان با داعش جزئیات بیشتری نداده است.