Monday, August 8, 2016

سناتور تندروی جمهوریخواه: ایمیل هیلاری کلینتون شهرام امیری را به کشتن داد

به گزارش عصر ایران به نقل از تارنمای خبری " نیوز مکس" تام کاتن سناتور جمهوریخواه آمریکایی در مصاحبه با برنامه " face the nation" شبکه خبری سی بی اس آمریکا در روز یکشنبه این ادعا را مطرح کرده است.

این سناتور جمهوریخواه به سی بی اس گفت : بی دقتی و اهمال کلینتون در حفاظت از ای میل هایش نشان می دهد او شایستگی احراز سمت ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.

بیهوش کردن دختر شهرستانی و فیلمبرداری از لحظات تعرض
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، هفتم تیرماه امسال دختری به شعبه مربوط به آدم‌ربایی دادسرای جنایی تهران مراجعه کرد و گفت که خواهر ٢٧ ساله‌اش (مونا) دو شب پیش مورد تعرض پسری جوان قرار گرفته است.

وی به بازپرس مرشدلو گفت: «چند روز پیش خواهرم برای پیگیری کارهای دانشگاهی اش از شهرستان به تهران آمد. او در روزهای اول ورود به تهران آشنایی مختصری با پسری پیدا کرده اما آنها اصلا همدیگر را ندیده بودند.

تا اینکه آن پسر یک شب با او قرار گذاشت. آن شب تا سحر من منتظر خواهرم بودم اما او نیامد که نیامد. تا اینکه در ساعت ٧ صبح او با چهره به هم ریخته به خانه آمد و گفت آن پسر به او تعرض کرده است.»

حزب نلسون ماندلا شکست خورد
جبهه‌ی سیاسی "کنگره ملی آفریقا" در آفریقای جنوبی، برای نخستین بار پس از فروپاشی نظام تبعیض نژادی در این کشور، با شکست سنگینی روبرو شد و در انتخابات محلی ۵ اوت در تمام شهرهای بزرگ این کشور اکثریت آرا را از دست داد. 
 جبهه‌ی سیاسی "کنگره ملی آفریقا" که از اتحاد سه حزب تشکیل شده، پس از ۲۰ سال حکومت در در آفریقای جنوبی در انتخابات محلی این کشور متحمل شکست سختی شد. این اتحاد هر چند توانست ۵۶ درصد آرا را در سراسر کشور از آن خود کند، با این‌حال بخش بزرگی از رای‌دهندگانش را که در شهرهای بزرگ مانند ژوهانسبورگ، پرتوریا و پورت الیزابت زندگی می‌کنند، از دست داد. در انتخابات محلی سال ۲۰۱۱، این جبهه توانسته بود ۶۶ درصد آرا را کسب کند.

سیاست‌های بحران‌زای جاکوب زوما

به گفته‌ی کارشناسان مسئولیت این شکست تاریخی به عهده‌ی دولت کنونی به ریاست جمهور جاکوب زوما است که در اثر اتخاذ سیاست‌های اشتباه و رواج رشوه و فساد در دستگاه اداری در ظرف ۷ سال گذشته اقتصاد این کشور را به قهقرا کشانده است.

دویچه وله آلمان