Friday, August 5, 2016

سفیر ایران: باقی‌مانده اعضای سازمان مجاهدین خلق تا ۴۵ روز آینده از عراق اخراج می‌شوند
سفیر ایران: باقی‌مانده اعضای سازمان مجاهدین خلق تا ۴۵ روز آینده از عراق اخراج می‌شوند
رادیو فردا
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق روز پنجشنبه ۱۴ مرداد از اخراج باقی‌مانده اعضای سازمان مجاهدین خلق از خاک عراق تا ۴۵ روز آینده خبر داد.

حسن دانایی‌فر به خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، گفته که دولت عراق با «همکاری سازمان ملل» تاکنون ۶۵ درصد اعضای این سازمان را «اخراج» کرده و مابقی را نیز در آینده اخراج خواهد کرد.

زهرا رهنورد: دوهزار سال هم بگذرد جز سربلندی کشور و آزادی و عدالت برای مردم آرزویی نداریمزهرا رهنورد: دوهزار سال هم بگذرد جز سربلندی کشور و آزادی و عدالت برای مردم آرزویی نداریم
ملاقات هفتگی فرزندان میرحسین موسوی نخست وزیر دوران دفاع مقدس و دکتر زهرا رهنورد این هفته نیز و در آستانه دوهزارمین روز از حصر در ساختمان مجاور اختر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، ملاقات کنندگان در این دیدار دو ساعته ، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را، بیش از پیش، نورانی، معنوی، صبور و آرام و در سلامت جسمی و روحیه بسیار خوب توصیف کردند.

خانم رهنورد که در این دیدار از فعالیت جوانان در فضای مجازی درباره دوهزارمین روز حصر مطلع شده بود گفته است: دو هزار روز گذشته، اما اگر دوهزار سال هم بگذرد جز سربلندی کشور و آزادی و عدالت برای مردم آرزویی نداریم.

گفتنی است دو هزارمین روز از حصر غیرقانونی و غیرشرعی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد همزمان با سالگرد حصر دکتر محمد مصدق نخست وزیر مردمی ایران در دهه سی به دست دیکتاتوری پهلوی شده است.

دیکتاتوری پهلوی پس از کودتای ۲۸ مرداد و در دوران حصر مصدق به وی اجازه مکاتبه و تماس و مراوده با دوستان و خانواده را بدون محدودیت زمانی داده بود، امکانی که از ثلاثه محصور دریغ شده است و آنها صرفا اجازه دیداری دو ساعته در هفته با خانواده خود را دارند. 

تیرانداز مونیخ احتمالا در ایران تیراندازی آموخته بوددویچه وله فارسی رسانه‌های جمعی آلمان با استناد به تحقیقات پلیس گفته‌اند که علی داوید س. احتمالا در ایران آموزش تیراندازی دیده است. او در دسامبر ۲۰۱۵ به همراه پدر خود به ایران مسافرت کرده بود. او ۹ نفر را در مونیخ به قتل رساند. 
 هفته‌نامه فوکوس بااستناد به مأموران تحقیق جنایی در پلیس آلمان گفته است که علی داوید س، مهاجم ایرانی - آلمانی که در مونیخ به روی عده‌ای از مردم تیراندازی کرد، به احتمال قوی در ایران آموزش تیراندازی دیده بود.

این جوان ۱۸ ساله در تعطیلات پایان سال ۲۰۱۵ به همراه پدرش به ایران سفر کرده بود.

دادستانی و اداره جنایی ایالت بایرن از اظهارنظر درباره گزارش فوکوس خودداری کرده و گفته‌اند که تحقیقات در این باره هنوز جریان دارد.