Wednesday, August 3, 2016

خودکشی دختر ۱۱ ساله به دلیل ازدواج اجباری


عکس از آرشیو

روزنامه وقایع اتفاقیه : اگر دختر 11 ساله دارید و حواستان به دغدغه‌های روزمره‌اش است، می‌دانید که روزگارش با شیطنت‌های کودکانه می‌گذرد. دلش می‌خواهد از دیوار صاف بالا برود و غرق در هیجاناتش، دنیا را زیرورو کند. دغدغه‌اش یا درس و مدرسه و زیرورو کردن فضای مجازی است یا دورهمی‌های دوستانه.

شاید گاهی بخواهد راجع‌به ازدواج و مرد موردعلاقه‌اش در آینده، رؤیابافی کند. یک بابالنگ‌دراز برای خودش بکشد و نامش را بگذارد شوهر آینده. آینده برای دخترهای 11 ساله امروزی، همان آینده 10 تا 15 سال بعد است. اما داستان دخترک کامیارانی که آینده‌اش خیلی زود به سراغش آمد، متفاوت از دختران 11 ساله دیگر است. خودش نمی‌خواست اما شد. به اجبار مادربزرگش به‌عقد مرد 25 ساله‌ای درآمد اما همین‌که قرار شد به خانه شوهر برود، خودش را حلق‌آویز کرد. کسی نمی‌داند چقدر دامن مادربزرگش را چنگ زده و ملتمسانه از او خواسته که به‌زور شوهرش ندهند اما... .

قربانی ازدواج اجباری

جنش آزادیبخش فلسطین جمهوری اسلامی و رهبرانش را خائن به آرمان فلسطین خواند
جنبش آزادیبخش ملی فلسطین"فتح"، در واکنش به اظهارات حسین شیخ الاسلام، علیه محمود عباس، رئیس حکومت فلسطین، اعلام کرد که "این اظهارات بازتاب منظومه سیاست‌های ویرانگر ایران، در منطقه عربی است".

 فتح در بیانیه‌اى که از سوی کمیته عالی مطبوعات و فرهنگ این جنبش صادر شده تأکید کرد "کسی که صفوف ملت فلسطین را از هم پاشیده و به اصول قدرشناسی، خیانت کرده، حق ندارد از آرمان‌های ملتمان و بیت القدس دم بزند".

در بیانیه جنبش فتح آمده است:"جنبش فتح بعد از مطالعه دقیق اظهارات توهین‌آمیز مشاور وزیر خارجه ایران به رئیس حکومت فلسطین و رهبر جنبش فتح، در واکنش به استقبال [پرزیدنت عباس] در مقر اقامتش در پاریس از رئیس شورای ملی مقاومت ایران در خارج مریم رجوی، این واکنش را نشان ‌دهنده زشتی نقش کسانی می‌داند که با کارزار سازمان یافته‌شان علیه رئیس حکومت فلسطین، رهبر جنبش آزادیبخش ملی و نیز ملت فلسطین و آرمان فلسطین ارزیابی کرده آن را در خدمت به طرح و نقشه صهیونیست‌ها می‌داند".