Wednesday, July 27, 2016

قاتل کشیش فرانسوی یک جوان ۱۹ ساله بود
 دادستان ضدتروریسم فرانسه روز سه‌شنبه پنجم مرداد در یک نشست خبری اعلام کرد که یکی از مهاجمان به کلیسایی در شمال این کشور، «عادل کرمیش» ۱۹ ساله است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرانسوا مولن گفت که این مهاجم دو بار تلاش کرده بود تا در سال ۲۰۱۵ با هویت جعلی راهی سوریه شود ولی حصر خانگی شد و هنگام حمله دستبند الکترونیکی ردیابی به او وصل بود.

به گفته وی، این دستبند الکترونیکی هر روز صبح چندین ساعت غیرفعال می شد که با زمان حمله در صبح روز سه شنبه مطابقت می کند.

دادستان ضدتروریسم اظهار داشت که عادل کرمیش مارس ۲۰۱۵ هنگامی که سعی داشت با کارت شناسایی برادرش به سوریه برود در مونیخ دستگیر شد و دو ماه بعد نیز در ترکیه به دلیل اینکه از کارت پسرعمویش استفاده کرده بود بازداشت شد.

رادیو فردا 

مجتبی ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: خشت اول اعتقادات خانواده هاشمی خراب است
مجتبی ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته که «خشت اول اعتقادات خانواده هاشمی خراب است.»

آقای ذوالنور این مطلب را در واکنش به اظهارات اخیر فائزه هاشمی مبنی بر اینکه «دین اسلام را دین کاملی می‌بینم اما حکومت دینی را نفی می‌کنم» بیان کرده است.

وی گفته که «فائزه هاشمی در جایگاه و سطح نظریه پرداز دینی نیست اگرچه پدر او هاشمی رفسنجانی است اما ربطی ندارد٬ چون علم پدر ژنتیکی منتقل نمی‌شود.»

ذوالنور اضافه کرده «فائزه چون پدرش روحانی است قرار نیست حرف خودش مبنا باشد و دلیلی شود تا رسانه‌های معاند هم از این مسئله سوء استفاده کنند.»

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزوده «هاشمی اسلام را نشناخته است و یا از روی غرض و فریب‌کاری این حرف‌ها را زده است.»

به گفته وی «خانواده هاشمی در طول تاریخ انقلاب همواره ماجرا ساز بوده‌اند، کارگزاران در دامن ایشان درست شد و مشارکت فرزند نامشروع کارگزاران است.»

دیگربان

دختر و پسری که در خیابان مشغول سکس بودند از مردم تایلند عذرخواهی کردندالعربیه فارسی
2 گردشگر جوان از کشورهای ایرلند و آمریکا که در یکی از خیابانهای شلوغ شهری در تایلند عشقبازی می کردند به پرداخت 57 دلار جریمه محکوم شدند و از مردم تایلند بخاطر عمل ناشایست خود عذرخواهی کردند.

سخنگوی پلیس تایلند گفت: "زن 21 ساله دانشجوی انتقالی و مرد 24 ساله یک گردشگر از کشور ایرلند است. آنها گفتند که در زمان این حادثه مست بودند."