Tuesday, July 26, 2016

بیداری اسلامی در فرانسه / دو مهاجم مسلح به کارد یک کشیش ٨٤ ساله را در شمال غربی فرانسه سر بریدند.بیداری اسلامی در فرانسه 
دو مهاجم مسلح به کارد یک کشیش ٨٤ ساله را در شمال غربی فرانسه سر بریدند. داعش مسئولیت این جنایت را به عهده گرفت
رادیو فرانسه - یک کشیش ٨٤ سالۀ فرانسوی که روز سه شنبه ٢٦ ژوئیه/ ۵ مرداد ماه همراه با دو راهبه و دو فرد دیگر به هنگام دعای صبحگاهی در کلیسای شهر "سنت اِتیِین دو روورِه"* در کنار "روآن" در شمال غربی فرانسه به گروگان گرفته شده بود، توسط دو مهاجم گروگان گیر کشته شد. دو تن دیگر در این حمله زخمی شده‌اند که یکی از آنان، بگفتۀ وزارت کشور، در میان مرگ و زندگی بسر می برد. رئیس جمهوری فرانسه و وزیر کشور با تغییر برنامۀ خود در محل حاضر شدند. این دو مهاجم با تیراندازی نیروی ویژۀ پلیس از پا در آمدند.

زنان نیمه‌ لخت در خیابان‌ های تهران؛ چه شده؟


خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران: تصور کنید 30 سال پیش و در دهه شصت خانمی را در خیابان می‌دیدید که یک مانتو به تن دارد که هیچ دکمه‌ای ندارد و شلوار لی پوشیده و در کمال تعجب تکه‌هایی از آن شلوار هم نباشد یعنی قیچی شده باشد نه از فقر که از عمد و البته شالی هم به سر داشته باشد که اگر نباشد بهتر است شکی نیست که که مردم آن زمان سریع به پلیس زنگ می‌زدند که زنی مجنون در کوچه پسکوچه‌های این شهر در حال قدم زدن است، بیم آن می‌رود که به کسی آسیب برسد.

... و طولی نمی‌کشید که یک آمبولانس آژیرکشان می‌آمد و دخترک به ظاهر مجنون را زیر نظر پلیس با خود می‌برد. این جملات را حتماً آن‌ها که دهه شصت را تجربه کرده‌اند، باور می‌کنند. حتی 20 سال پیش هم اگر با این سر و وضع کسی در خیابان انقلاب ظاهر می‌شد در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن بود عده‌ای فکر کنند که حتماً دوربین مخفی است و شاید سرک می‌کشیدند که دوربین مخفی را هم پیدا کنند و حتماً عده‌ای از خانم‌ها زیر لب غر و لند کنان بر سرعت قدم‌هایشان می‌افزودند تا از این تصاویر فاصله بگیرند و در عجب بودند که اتفاقی افتاده و یا مثلاً این خانم حتماً ... است.

چرا تا ۸۰ سال دیگر ایران مکانی برای زندگی نیست؟چرا تا ۸۰ سال دیگر  ایران مکانی برای زندگی نیست؟
خبرآنلاین:
اخبار روزهای گذشته بخشی از آینده وحشتناک خاورمیانه را تایید می‌کند؛ دمای هوا در کویت و بصره رکوردشکنی کرد و اگر سازمان جهانی هواشناسی تایید کند رکورد دومین و سومین دما گرم جهان در تاریخ توسط این دو منطقه شکسته می‌شود. اما آیا واقعا این روند ادامه‌دار است؟ آیا واقعا خاورمیانه تا پایان قرن غیرقابل سکونت می‌شود؟

نیو صدر: 80 سال دیگر شاید گرمایش جهانی زندگی در مناطقی از خاورمیانه مانند بندرعباس را غیرممکن کند، دمای هوا بارها به دمایی مانند دمای سال گذشته ماهشهر که گرمترین شهر سال 2015 شد، برسد، پیش بینی می شود بسیاری از مناطق خاورمیانه تبدیل به بیابان های غیرقابل زندگی شود، از هر 3 روز یک روز به شکل غیر عادی گرم باشد و ده ها میلیون نفر در کشور های ایران، امارات، عربستان، یمن و ... مجبور شوند برای ادامه زندگی خود از خانه های خود به کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

ده هزار زن تن فروش در ایران، به ارمنستان و تاجیکستان هم می روندبیش از 250 هزار ایرانی گرفتار ایدز شده اند و بسیاری از آنها از وجود این ویروس در بدنشان خبر ندارند و تبدیل به ماشین انتقال ایدز شده اند.

معاون وزیر بهداشت می گوید: " ابتلا به ایدز در سال‌های گذشته دو برابر شده است."

دبیر کارگروه سلامت و محیط‌ زیست معاونت امور زنان ریاست ‌جمهوری می گوید: کنترل‌های اجتماعی باعث شده برخی روابط به زیرزمین‌ها و جاهای مخفی کشیده شود تا از پیش چشم بزرگ ‌ترها پنهان شوند. برخی از دخترانی که به ما مراجعه می‌کنند، می‌گویند چون در اینجا (ایران) نمی‌توانیم راحت باشیم، به ترکیه یا ارمنستان می‌رویم و همین امر موجب انتقال بیماری‌های مختلف می‌شود.

«حزب دموکرات کردستان ایران» از افزایش حضور نظامی در خاک ایران خبر داد«حزب دموکرات کردستان ایران» از افزایش حضور نظامی در خاک ایران خبر داد


به گزارش رادیو فردا استان‌های غربی ایران در ماه‌های گذشته شاهد تشدید درگیری نیروهای امنیتی ایران با نیروهای گروه حزب دموکرات کردستان ایران و دیگر گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی بوده‌‌اند.

برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران از جمله محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، مقامات عربستان سعودی را متهم کرده‌اند که احزاب کومله و دموکرات را در اربیل کردستان عراق «فعال کرده‌اند».