Thursday, July 21, 2016

خامنه ای - شرع برای مشروب شلاق قرار داده٬ نباید تنها به نه گفتن اکتفا کنیدشرع برای مشروب شلاق قرار داده٬ نباید تنها به نه گفتن اکتفا کنید

دبیرکل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف می‌گوید علی خامنه‌ای گفته طرح موضوعاتی مثل حجاب اجباری یا اختیاری٬ «بحث‌های انحرافی» است و در جمهوری اسلامی جایی ندارد و حکومت اسلامی باید مقابل «حرام شرعی» بایستد و تنها به «نکنید گفتن» اکتفا نکند.

به گزارش دیگربان، محمدمحسن دعایی گفته که رهبر جمهوری اسلامی این اظهارات را ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری در دیدار شورای جبهه ملی مردمی عفاف و حجاب بیان کرده است.

خامنه‌ای در این دیدار گفته «بحث‌های انحرافی همانند اینکه حجاب الزامی، اجباری یا اختیاری است، وجود دارد. این حرف‌ها به نظر من در جمهوری اسلامی جا ندارد.»

وی افزوده «اگر چنانچه معلوم شد چیزی از نظر شرع حرام است، حکومت اسلامی موظف است که در مقابل این حرام بایستد.»

به گفته خامنه‌ای «در مقابل اینها حکومت اسلامی وظیفه دارد بایستد. نمی‌شود گفت ما عرضه مشروبات الکی را آزاد کنیم و بگوییم مردم نخورید. شارع مقدس برای این موضوع شلاق قرار داده، یعنی اینجوری نیست که فقط به نکنید گفتن اکتفا کند.»

رهبر جمهوری اسلامی افزوده که در مورد با این پدیده‌ها کسی نباید «تردید» کند که باید با آنها «مقابله و مواجهه» کرد.


علی مطهری: احزاب کمونیستی می‌توانند در ایران فعالیت کنندعلی مطهری سخنان خنده دار خمینی را تکرار کرد و گفتند کمونیست ها در ابراز عقاید آزادند


به گزارش ایلنا، علی مطهری صبح امروز در همایش فصلی خانه احزاب گفت: شعار اولیه ما در انقلاب «استقلال، ‌آزادی و جمهوری اسلامی» بود که عده‌ای هم در آن موقع تعبیر جمهوری دموکراتیک را به کار می‌بردند اما اسلامیت و جمهوریت نظام یکدیگر را نقض نمی‌کنند و در واقع دموکراسی در کشور ما در چارچوب اسلام مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه ما دموکراسی را از غربی‌ها نگرفته‌ایم اما محتوا و واقعیت آن از اسلام و از حکومت علی (ع) به دست می‌آید، اظهار داشت: جمهوری اسلامی در یک کشور غیرمسلمان ممکن است متناقض به نظر برسد اما در یک کشور مسلمان که خواست و اراده اکثریت مردم اسلام است، هیچ تناقضی میان جمهوریت و اسلامیت وجود ندارد.

در دموکراسی نمی‌توان مطلق‌نگری داشت