Friday, July 1, 2016

فیروز‌آبادی به خاطر حمایت از برجام برکنار شدتابناک: فیروز‌آبادی به خاطر حمایت از برجام برکنار شد
دیگربان - سایت محافظه‌کار «تابناک» نزدیک به محسن رضایی از برکناری حسن فیروزآبادی از ریاست ستاد کل نیروهای مسلح به خاطر حمایت از توافق‌نامه «برجام» خبر داده است.

این سایت روز پنجشنبه (۹ تیر) در قالب یادداشتی آورده که انتصاب علی باقری به سمت ریاست کل ستاد نیروهای مسلح کشور، آن هم در شب‌های قدر نشان از «نوعی فوریت در کار» بوده است.

«تابناک» نوشته که «این انتصاب و قبل از آن برکناری آقای فیروزآبادی قطعا ابعاد مختلفی داشته و دارد» و می‌تواند مربوط به حمایت فیروز‌آبادی از توافق‌نامه «برجام» بوده باشد.


حسن فیروز‌آبادی سال گذشته پس از امضای «برجام» پیام تبریکی برای علی خامنه‌ای فرستاد که رهبر جمهوری اسلامی چندی بعد به «تقبیح» این رفتار فیروز‌آبادی پرداخت.

این سایت نوشته که پیام فیروز‌آبادی از نظر علی خامنه‌ای «منطبق با روحیه انقلابیگری نبوده» و «گذر زمان یقینا گوشه‌های مختلفی از راز این تغییر را آشکار خواهد نمود.»

حسن فیروز‌آبادی از جمله فرماندهان بلند‌پایه جمهوری اسلامی است که پیش از برکناری رابطه نزدیکی با حسن روحانی داشت.

به نر می‌رسد برکناری فیروز‌آبادی از سوی علی خامنه‌ای در ادامه اقدامات وی برای برخی تغییر و تحولات در ساختار نظام برای محدود کردن دامنه نفوذ جریان اکبر هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی صورت گرفته است.

جمهوری اسلامی داعش را آموزش می‌دهدجمهوری اسلامی داعش را آموزش می‌دهد
تحلیل روز - حسین یزدان‌پناه، فرمانده شاخه‌ی نظامیِ «حزبِ آزادیِ کردستان»، مدعی شده رژیمِ جمهوری اسلامی نیروهای داعش را آموزش داده و این سازمانِ تروریستی را از زمین و آسمان حمایتِ نظامی می‌کند.

در مصاحبه با «الشرق‌الاوسط»، یزدان‌پناه ادعا کرده جمهوری اسلامی نیروهای سنی را در پایگاه‌هایی در ایران آموزشِ نظامی و ایدئولوژیک داده و سپس رهسپارِ عراق، سوریه، مصر و لیبی می‌کند. به گفته‌ی بنا، کمپ‌های آموزشِ داعش در ایران پایگاه‌های «امام علی» در تهران، «حزب‌الله» در ورامین، «امام صادق» در قم، «قازانجی» در کرمانشاه، و «امیرالمومنین» در ایلام هستند.

نیروهای داعش در این پایگاه‌ها آموزشِ «ایدئولوژیک» نیز می‌بینند. یزدان‌پنا دو نهادِ «مرکزِ بین‌المللیِ دانش‌های اسلامی» و «موسسه‌ی همکاریِ فرقه‌های اسلامی» را مسئولِ شستشوی مغزیِ نیروهای داعش می‌داند. چنانکه وی می‌گوید، نهادِ دوم که وظیفه‌ی اصلی‌اش جذبِ مسلمانانِ سنی به جمهوری اسلامی است، در حقیقت نهادی «امنیتی» است که توسطِ سپاه قدس هدایت می‌شود.

در بخشی دیگر از گفتگویش، وی مدعی شده پیشرویِ نیروهای عراقی به سوی فلوجه با همکاریِ سپاه قدسِ جمهوری اسلامی ممکن شده است، که با داعش «مذاکره» کردند تا اجازه‌ی ورودِ نیروهای عراقی و نیروهای تحتِ امرِ جمهوری اسلامی به فلوجه را بدهند.

ایشان همچنین هشدار داده جمهوری اسلامی به قصدِ فریبِ افکارِ عمومی با قرار دادنِ خود در جایگاهِ «قربانی»، اخیرا اخباری مبنی بر قصدِ داعش برای انجامِ عملیاتِ تروریستی در ایران جعل کرده است. نیروهای امنیتیِ جمهوری اسلامی اخیرا ادعا کرده‌اند نقشه‌ی داعش برای خرابکاری در ۵۰ نقطه‌ی ایران را بر ملا کرده‌ و چند نفر را در این رابطه دستگیر کرده‌اند.