Monday, June 6, 2016

داعش، ۱۹ دخترِ کُرد را به شیوه خلبان اردنی، در قفس سوزاند. داعش، ۱۹ دخترِ کُرد را به شیوه خلبان اردنی، در قفس سوزاند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، دفتر مطبوعاتی اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد که عناصر داعش، قفس هایی آهنین در یکی از میدان های شهر موصل نصب کردند و دختران کرد را در آن ها زندانی کردند آن گاه قفس ها را به آتش کشیدند تا دخترانِ کُرد، به فجیع ترین شکل ممکن، در میان شعله های آتش سوختند.

به نوشته وبگاه “روسیا الیوم”، “عبدالله الملا” از شاهدانِ عینی این ماجرا، به دفتر مطبوعاتی اتحادیه میهنی کردستان عراق خبر داد که علتِ اعدام این دختران، مخالفتِ آن ها با تبدیل شدن به برده جنسی برای عناصر مسلح داعش بود.

گروه تروریستی داعش، این شیوه از کشتن را پیش از این برای اعدام “معاذ الکساسبه” خلبان اردنی به کار بسته بود. اعدام خلبان اردنی که با فیلم برداری هالیوودی همراه بود، خشم جامعه جهانی را برانگیخت

فیلم «پنجاه کیلو آلبالو» به دلیل انتقاد مکارم شیرازی بطور غیر رسمی توقیف شد
با افت فروش به واسطه حذف فیلم‌های اکران نوروزی، شورای صنفی نمایش در تصمیم خود تجدیدنظر کرد و این فیلم‌ها به صورت محدود به پرده بازگشتند؛ اما نه همه آنها. آن‌گونه که حبیب ایل بیگی، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی تأکید دارد، اکران «پنجاه کیلو آلبالو» به دستور سازمان سینمایی در سراسر کشور متوقف شده است.

فوتبال یورو؛ بازداشت فردی با 125 کیلو تی.ان.تیفوتبال یورو؛ بازداشت فردی با 125 کیلو تی.ان.تی

رئیس سازمان امنیت اوکراین امروز اعلام کرد فردی که اخیرا در مرز این کشور بازداشت شد قصد داشته است در فرانسه و همزمان با آغاز مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا دست به حملات تروریستی بزند.

وی گفت: فرد بازداشت شده که یک شهروند فرانسوی است، با گروه های مسلح در اوکراین برای خرید مواد منفجره تماس گرفته است.