Wednesday, June 1, 2016

پیام‌ محرمانه آیت‌الله خمینی به دولت کندیپیام‌ محرمانه آیت‌الله خمینی به دولت کندی
کامبیز فتاحی بی‌بی‌سی ، واشنگتن 

در یکی از اسناد سازمان سیا حکایت شده که نیم قرن پیش یکی از علمای قم که در شمال تهران در حبس خانگی بوده، به دور از چشمان تیزبین ساواک، با دولت آمریکا تماس می‌گیرد.

آیت‌الله دربند از مراجع بزرگ آن زمان ایران نبود ولی شدیدتر از همه آنها "انقلاب سفید" شاه را می کوبید؛ برنامه اصلاحات اقتصادی - اجتماعی بحث برانگیزی که به زن ایرانی حق رأی داد و زمین‌های بسیاری از فئودال‌ها را بین رعیت‌ها تقسیم کرد.

جاسوسان وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران
جاسوسان وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران
صدای آمریکا : هفته گذشته دکتر شاهین دادخواه، مأمور سرویس ضدجاسوسی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در ۲۵ سال پیش، در برنامه حضور داشت. آقای دادخواه از خرداد ۸۹ تا آذر ۹۴ به اتهام جاسوسی در اوین زندانی بود. قرار بود ایشان در برنامه این هفته هم حضور یابد، که به دلائلی عذر خواست.

اما در ادامه بحث جاسوسان اطلاعات و سپاه، دی‌ ماه ۹۱ مصلحی، وزیر اطلاعات اعلام کرد سربازان گمنان امام زمان، ۲۰ تا جاسوس اسرائیل را در پیوند با ترور دانشمندان هسته‌ای، دستگیر کرده‌اند.

ملکه زیبایی پیشین ترکیه به اتهام توهین به اردوغان به 14 ماه حبس تعلیقی محکوم شدملکه زیبایی پیشین ترکیه به اتهام توهین به اردوغان به 14 ماه حبس تعلیقی محکوم شد

 روز سه‌شنبه (۳۱ مه/۱۰ خردادماه) مقامات دادگاه در استانبول مروه بیوک‌ساراچ را به‌دلیل اشتراک‌گذاری شعری در اینستاگرام که دفتر رئیس‌جمهور و دادستانی "توهین‌آمیز" می‌دانند، به حبس تعلیقی محکوم کرد.

این "ملکه زیبایی" پیشین ترکیه که در سال‌های اخیر به‌عنوان طراح، مدل و نویسنده فعالیت دارد، شعری را با عنوان "شعر ارباب" در صفحه‌ی اینستاگرام خود منتشر کرد که دراین شعر که بر وزن سرود ملی ترکیه بود، گروهی از نزدیکان اردوغان و از جمله پسر وی، به فسادمالی متهم می‌شوند.

این شعر درصفحه‌ی بیوک‌ساراچ بیش از ۹۶۰ هزاربار در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد.