Friday, May 20, 2016

مهماندار هواپیمای مصری که نحوه مرگ خود را پیش‌بینی کرده بودمردم خاورمیانه که اغلب باورهای آنها در باره زندگی ومرگ از ادیان آسمانی یهودیت، مسیحیت و اسلام الهام گرفته شده، بر این عقیده‌اند که هیچ کس نمی داند که چگونه و کجا از دنیا خواهد رفت. اما در این میان هر چند گاهی استثنائی از این قاعده کلی بیرون می آید که نحوه مرگ خود را پیش بینی می کند. سمر عزالدین، مهماندار هواپیمای سرنگون شده مصری که روز پنجشنبه در اقیانوس مدیترانه سقوط کرد، یکی از این مستثنی‌ها بود.

سمر در تاریخ 26 سپتامبر، یک تصویری را در صفحه فیس‌بوک خود گذاشته بود که در آن زنی چمدان به دست در آبهای اقیانوس به طرف ساحل در حال راه رفتن است و پشت سر او هواپیمای آتش گرفته در حال سقوط در آب اقیانوس  مشاهده می شود. سحر این تصویر را در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد و به دوستان خود گفت اینگونه خواهد مُرد.

منبع العربیه فارسی

کتک خوردن یک آخوند به خاطر فضولی در کار دیگران
 پس از حواشی ایجاد شده حول مسائل فرهنگی اسلامشهر در هفته های اخیر، این بار در اتفاقی تازه افرادی که در حال انجام اقدامات غیراخلاقی در یکی از محلات اسلامشهر بودند، بدون توجه به جایگاه روحانیت و به صرف سوال یک روحانی از آنها، وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

محسن فراهانی، روحانی آمر به معروف در این رابطه اظهارکرد: یک خانم به همراه سه مرد جوان در کوچه های شهرک جانبازان قائمیه در حال انجام حرکاتی زننده بودند. من به داروخانه رفتم و برای فرزندم شربت گرفتم و برگشتم، با این حال دیدم این افراد همچنان درحال تکرار کارهای خود هستند.

وی افزود: من سمت آنها رفتم و نسبت آنها را پرسیدم اما آنها جوابی نداشتند. در ادامه به آنها گفتم حتی اگر شما زن و شوهر هم باشید خیابان جای این کارها نیست که با گفتن این جمله آن خانم فرار کرد و یکی از آن سه نفر به یک باره با مشت به گیجگاه من زد.

فراهانی تصریح کرد: پیشانی، سمت چپ و راست گردن، روی گونه ها و چشمان من در این درگیری آسیب دید و در آن میان تنها کاری که من انجام دادم بستن گاردم بود تا با چاقو به من ضربه نزند.

این روحانی جوان تصریح کرد: آنها سه فرد جوان بودند که در هنگام درگیری دو نفر از آنها به عقب رفتند و یک نفرشان مرا مورد ضرب و شتم قرار داد که پس از تحقیقات ما مشخص شده این فرد شخصی با نام«م.ا» و از بوکسورهای این منطقه بوده است که اتفاقا در ماه های اخیر بنرهای مربوط به او نیز در قائمیه نصب شده است.

وی خاطرنشان کرد: این آقا چون بوکسور بوده و فکر می کرده زورش زیاد است به راحتی یک روحانی را مورد ضرب و شتم قرار می دهد. گله من این است که حتما باید برای من هم اتفاقی مثل شهید خلیلی یا دو فقره دیگری که چشمشان تخلیه شد بیفتد تا مسئولان پیگیر چنین اموری شوند

میزان 

اداره مهاجرت آلمان: ۷۸ درصد پناهجویان ایرانی تحصیلات عالیه دارنداداره مهاجرت آلمان: ۷۸ درصد پناهجویان ایرانی تحصیلات عالیه دارند
بنا به گزارش تحقیقی اداره مهاجرت و پناهجویی آلمان، پناهندگان ایرانی بیش از حد میانگین دارای تحصیلات دبیرستانی و دانشگاهی هستند. حدود ۷۸ درصد پناهجویان بالغ ایرانی دارای دیپلم دبیرستان یا تحصیلات دانشگاهی هستند.
خبرگزاری دویچه وله در گزارشی به نقل از خبرگزاری KNA می‌گوید دو پنجم از مجموع پناهجویان بالغی که در سال گذشته در آلمان درخواست پناهندگی داده‌اند‌‌، در کشورهای خود تحصیلات دانشگاهی داشته یا دست‌کم دارای دیپلم دبیرستان هستند.

در تحقیقی که اداره فدرال مهاجرت و پناهجویی آلمان انجام داده است ۴/ ۲۲ درصدد کل پرسش‌شوندگان پناهجو حداکثر ۴ سال دانش‌آموز بوده‌اند و در مدارس ابتدایی خواندن و نوشتن را فرا گرفته‌اند.

تنها ۲/ ۷ درصد پناهجویانی که مورد پرسش قرار گرفته‌اند از هیچ دوره آموزشی یا تحصیلی برخوردار نبوده‌اند.

بنا به تحقیق این اداره فدرال آلمان، پناهجویان ایرانی و سوری بیش از حد میانگین دارای تحصیلات دبیرستانی و دانشگاهی هستند.

از میان پناهجویان ایرانی ۵/ ۴۲ درصد دارای دیپلم دبیرستان هستند و ۲/ ۳۵ درصد پناهجویان دیگر ایرانی نیز دارای تحصیلات دانشگاهی‌اند.

در میان پناهجویان سوری نیز میزان افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند قابل توجه است. بر اساس همین تحقیق ۶/ ۲۶ درصد پناهجویان سوری دارای دیپلم دبیرستان و ۲۷ درصد آنان دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

در این تحقیق آمده است، پناهجویانی که از کشورهای مقدونیه و صربستان به آلمان آمده‌اند از سطح آموزش و تحصیلات کمتری در مقایسه با دیگر پناهجویان برخوردارند.

در سال ۲۰۱۵ بیش از یک میلیون پناهجو به آلمان وارد شدند. روزنامه آلمانی "راینیشه پست" ۱۶ فوریه به نقل از منابع دولتی خبر داد که دولت آلمان در انتظار ورود حدود نیم میلیون پناهجو به این کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی است.