Monday, May 9, 2016

بارزانی : خواهان جدایی از عراق هستممسعود بارزانی فرزند مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق گفته است که کردها شهروندان عراقی نیستند و خواهان جدایی از عراق هستند.

به نوشته روزنامه آمریکایی واشینگتن پست، مسرور بارزانی که ریاست شورای امنیت اقلیم کردستان را بر عهده دارد گفته است:‌ «ما شهروند عراقی نیستیم، میان ما و دولت مرکزی در بغداد اعتمادی وجود ندارد، تنها راه حل باقی مانده برای ما جدایی است».

بارزانی ادامه داده است: «اقلیم تمام راه‌های ممکن را برای بهبود روابط با دولت مرکزی بغداد امتحان کرد اما نتیجه‌ای نداشت، تنها راه حل باقیمانده برای ما جدایی از عراق است».

او افزوده است: «اقلیم کردستان خواهان جدایی از عراق به صورت مسالمت‌آمیز و بدون خشونت است. از اکنون ما شهروند عراقی نیستیم و میان ما و بغداد هیچ اعتمادی وجود ندارد، تنها راه حل باقی مانده برای ما جدایی است».

رئیس شورای امنیت اقلیم کردستان عراق گفته است: «هم‌زیستی اجباری با عراق، بدون فایده است چرا که کشوری شکست خورده است و اقلیم کردستان برای برگزاری همه‌پرسی تعیین سرنوشت پیش می‌رود».

العربیه فارسی

جعفر شجونی٬ عضو جامعه روحانیت مبارز: هاشمی رفسنجانی حرف‌های نامربوطی می‌زنددیگربان
جعفر شجونی٬ عضو جامعه روحانیت مبارز گفته «هاشمی رفسنجانی از احمدی‌نژاد یک دشمنی دیرینه دارد» و «آقای هاشمی حرف‌های نامربوطی می‌زند.»
شجونی این مطلب را در واکنش به این اظهار‌نظر اکبر هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه «حالا که کشور را نجات داده‌ام می‌توان راحت بمیرم» بیان کرده است.
این روحانی محافظه‌کار افزوده «کینه احمدی‌نژاد هنوز در دل هاشمی مانده است و اظهارات آقای هاشمی درباره دولت قبل فقط از آن کینه نشات می‌گیرد.»
به گفته شجونی «اظهارات اخیر هاشمی مانند‌‌ همان حرفی است که می‌گفت امام مخالف شعار مرگ بر آمریکا بود؛ در شان یک رجل سیاسی نیست که این گونه حرف بزند.»
عضو جامعه روحانیت مبارز اضافه کرده «متاسفانه همسر و فرزندان هاشمی نمی‌گذارند او به قطار انقلاب برگردد و آرزو می‌کنیم که ایشان به قطار انقلاب برگردد.»