Friday, May 6, 2016

جزئیات جدیدی از آزار جنسی دختر ۹ ساله توسط معلمش در زنجانجزئیات جدیدی از آزار جنسی دختر ۹ ساله توسط معلمش در زنجان
روزنامه محلی "مردم نو" روز یکشنبه، ۱۲ اردیبهشت ماه خبر داد که ندا، دختر ۹ ساله ساکن روستای قره‌محمد از توابع خدابنده زنجان، توسط معلم مدرسه مدت‌ها مورد آزار جنسی قرار گرفته است. در نهایت این دختر در اسفند ماه سال گذشته موضوع را با خانواده درمیان می‌گذارد و با شکایت خانوادهمرد متهم به آزار جنسی دستگیر می‌شود.

درگیری خونین پیشمرگ‌های کُرد با نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامیگزارش‌های رسیده از ایران حاکی از آن است که پیشمرگ‌های کُرد با نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، چهارشنبه ۴ می به شدت درگیر شدند که این درگیری‌ها به کشته و زخمی شدن نیروهایی از دو طرف انجامیده است.

دعوای خانوادگی دو آخوند روحانی و خامنه ای
روحانی در برابر خامنه‌ای؟ 

در جدیدترین اظهارنظر متفاوت با دیدگاه رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی درباره‌ تدریس زبان انگلیسی در مدارس ایران گفته است: «اینکه کدام زبان و چه تعداد زبان خارجی بیاموزیم هم به امکانات ما و هم به تعداد معلمین آشنای ما به زبان‌های خارجی ارتباط دارد و البته هم به خواست مردم مرتبط است. مردم خودشان باید بخواهند و دانش‌آموز هم باید خودش بخواهد و باید بتواند انتخاب کند چند زبان می‌خواهد بیاموزد.»

اظهارنظر رییس‌جمهور ایران، تنها دو روز پس از سخنان شخص اول نظام در دیدار با معلمان ابراز شده است. آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از «اصرار بر ترویج انحصاری زبان انگلیسی»، آن را «کار ناسالم» توصیف کرده و افزوده بود: «زبان خارجی که فقط انگلیسی نیست، زبان علم که فقط انگلیسی نیست. چرا زبان‌های دیگر را در مدارس به‌عنوان درس زبان معین نمی‌کنند؟ چه اصراری است؟ این میراث دوران طاغوت است؛ این میراث دوران پهلوی است.»