Tuesday, May 3, 2016

رهبر جمهوری اسلامی باز هم مدال گرفت
 ۱۲ رهبر دشمن آزادی مطبوعات از ایران آیت الله خامنه ای 

 صدای آمریکا - مناسبت سوم مه، روز آزادی مطبوعات در جهان، سازمان گزارشگران بدون مرز پروژه ای را راه اندازی کرده تحت عنوان "سالی خوب برای سانسور،" که در حقیقت کمپینی است برای محکوم کردن آزادی رسانه ها در دوازده کشور جهان؛ کشورهایی که رهبرانشان جلوی آزادی اطلاعات را می گیرند.

به گزارش صدای آمريکا شرکت فرانسوی گرافیک و طراحی بی.ای.تی.سی (BATC) برای پنجمین سال به طور داوطلبانه کمپین گزارشگران بدون مرز در این باره را تهیه کرده است. پوسترهایی بزرگ در شهر پاریس که عکس ۱۲ رهبر "دشمن آزادی مطبوعات" روی آنها هک شده است.

به نظر می رسد ابتدا مدل هایی عکس گرفته اند و بعد صورت ۱۲ رهبر روی عکس ها مونتاژ شده است.

از جمله عکس علی خامنه ای در حالیکه استکانی به دست دارد، به عنوان یکی از دشمنان آزادی مطبوعات روی این پوسترها منتشر شده است.

در شرح عکس خامنه ای آمده، ایران در رتبه بندی گزارش امسال گزارشگران بدون مرز، در رتبه ۱۶۹ قرار دارد. ۳۲ روزنامه نگار در ایران زندانی هستند و ۶ نفر نیز بازداشت اند.

همچنین شرح داده شده که در ایران با روزنامه نگاران با روش های خلاف حقوق بشری مثل بازجویی و شکنجه برخورد می کند و به آنها اتهاماتی چون جاسوسی می زند.

از جمله دیگر اتهاماتی که رهبران کشور های "دشمن آزادی مطبوعات" به آن متهم شده اند، به این شرح است: حمله به تحریریه ها (بروندی)، اخراج روزنامه نگاران به بهانه توییت کردن (ترکیه)، پروپاگاندای شدید (چین، روسیه، اریتره...)، حکم زندان و شلاق برای بلاگر (عربستان سعودی)، ایجاد کمپ های نظامی برای روزنامه نگاران (تایلند)...

این ها تنها مثال هایی است از آنچه که بر سر روزنامه نگاران در جهان می آید.


حمله به آثار یاستانی ایران در دوره احمدی نژاد،از حمله اسکندر شدیدتر بود
حمله به آثار یاستانی ایران در دوره احمدی نژاد،از حمله اسکندر شدیدتر بود
یک باستان شناس پیشکسوت درباره کتاب‌هایی که در دوران مدیریت حمید بقایی در سازمان میراث فرهنگی به غارت برده شد، می‌گوید: ایران چهار بار مورد تهاجم نظامی قرار گرفت، نخستین‌بار اسکندر به ایران حمله کرد، پس از حمله اعراب و مغول آخرین تهاجم از سوی نسل فعلی یا همان آقای بقایی صورت گرفت که بدتر از تهاجم‌های گذشته است.
به گزارش انتخاب، خسرو پوربخشنده  بیان می‌کند: در این‌باره نامه مفصلی به آقای ملک زاده (آخرین رییس سازمان میراث فرهنگی در دولت دهم) جانشین آقای بقایی نوشتم که ایران چهار بار مورد تهاجم نظامی قرار گرفته بود، نخستین بار اسکندر حمله کرد که متأسفانه ما در کتاب‌های درسی از آن به عنوان اسکندر کبیر یاد می‌کنیم، در حالی که او نمی‌تواند برای ایرانی‌ها کبیر باشد. پس از حمله اعراب و مغول، آخرین تهاجم از سوی نسل فعلی یا همان آقای بقایی صورت گرفت که بدتر از تهاجم‌های گذشته است؛ چون برخی از اسناد گم شده‌ دست‌نویس بوده‌اند و ما دیگر به آن‌ها دسترسی نخواهیم داشت.


«تجاوز یک معلم به دانش‌آموزی ۹ ساله در استان زنجان»

علیرضا جماعت‌لو، سردبیر روزنامه محلی «مردم نو»، هفته گذشته ماجرای تجاوز ندا، دخترکی ۹ ساله توسط یکی از معلمان مدرسه ۲۲ بهمن، در روستای قره‌محمد را از زبان خانواده دخترک شنید. جماعت‌لو پس از آن با استناد به گفته‌ خانواده ندا و تأیید معتمدین و شورای روستا این خبر را به‌صورت یک گزارش در این روزنامه منتشر کرد.

شرح کامل این ماجرا توسط دایی ندا به سردبیر روزنامه محلی«مردم نو» گفته شد. به گفته دایی ندا گویا ماجرای آزار جنسی دخترک توسط معلمش مدت‌ها ادامه داشته اما او از ترس مدتی سکوت کرده است.

مادر ندا هم می‌گوید که دخترش مدت‌ها بود که تمایلی به رفتن به مدرسه نداشت و هر روز صبح به بهانه‌ای از رفتن به مدرسه طفره می‌رفت، اما مادر او را با کتک روانه مدرسه می‌کرد.