Friday, April 29, 2016

جوان ایرانی که خود را به آتش کشیده بود جان باختجوان ۲۳ ساله ایرانی به نام امید که روز چهارشنبه همزمان با حضور چند مقام رسمی سازمان ملل در اردوگاه پناهندگان در جزیره نائورو در پاپوآ گینه نو خود را به آتش کشید روز جمعه جان باخت.

وی همراه با همسرش در اردوگاه نیبوک در جزیره نائورو، در شمال‌ شرقی استرالیا، زندگی می‌کرد و صبح روز چهارشنبه، هشتم اردیبهشت‌ماه، خود را به آتش کشید.

همسر وی می‌گوید که مقام‌های اردوگاه در رساندن او به بیمارستانی در کویینز‌لند کوتاهی کرده‌اند و یکی از دلایل مرگ وی همین تعلل در رساندن او به بیمارستان بوده است.

روزنامه گاردین استرالیا به نقل از همسر امید نوشته است که بدن سوخته او را به بیمارستان جمهوری نائورو برده‌اند، و یک روز بعد او را به بیمارستانی بزرگ‌تر منتقل کرده‌اند.

همسر امید به گاردین چاپ استرالیا گفته است که یک روز وی را در بیمارستانی نگه داشته‌اند که به دلیل نبود امکانات توانایی درمان او را نداشته‌اند.

به گفته همسر این پناهجوی جوان، وی در اثر ایست قلبی در شب جان باخته است.

پزشکان گروه مدافعان حقوق پناهجویان نیز از مدت زمان طولانی‌ای که صرف رساندن امید به بیمارستان کویینزلند شده، انتقاد کرده‌اند.آزار جنسی دختر تایلندی در ایران
یک دختر تایلندی که برای گردشگری به ایران سفر کرده، از تجربه «آزار جنسی» در این کشور نوشته است. این مطلب در صفحه فیس بوکی «در ایران می‌بینمت» منتشر شده که سایت «شبنویس» آن را باز نشر کرده است.

این دختر تایلندی که خود را با نام «کیت» معرفی کرده، نوشته است: «من دختری بیست و چند ساله هستم که امروز روز هشتم سفرم در ایران است. سفری که قرار است چند روز دیگر هم ادامه داشته باشد. من سفرم را از تهران و بعد به کاشان و اصفهان شروع کردم و اکنون در مسیر شیراز هستم. متاسفانه در این یک هفته چندین بار تجربه‌های وحشتناکی داشتم که در تمام آن‌ها مردانی مرا بصورت آشکار یا ناآشکار آزار دادند که بطور خلاصه می‌گویم».

تهران

او سپس، تجربه‌های خود از آزار جنسی در این را، به صورت منطقه‌ای تقسیم کرده است. کیت، درباره تجربه‌اش در تهران نوشته است‌: «شب اول با یک توریست مرد سوئیسی در محل اقامتم آشنا شدم. وقتی که با هم وارد مترو شدیم، حس کردم کسی انگشتش را به پشت من می‌زند. مترو چندان شلوغ نبود و من سعی کردم فاصله بگیرم. البته هنوز مطمئن نیستم که از عمد بود یا تصادفی چون سرعت قطار مدام کم و زیاد می‌شد».

جانشین قرارگاه خاتم الاوصیا: ‌در۸ دقیقه تل‌آویو را با خاک یکسان می‌ کنیم،۴۸ ساعته ۱۲۰۰ نقطه آمریکا را می زنیمجانشین قرارگاه خاتم الاوصیا: ‌در۸ دقیقه تل‌آویو را با خاک یکسان می‌ کنیم،۴۸ ساعته ۱۲۰۰ نقطه آمریکا را می زنیم
عظیم ابراهیم‌پور جانشین قرارگاه خاتم‌الاوصیا طی سخنانی در مشهد گفته است: "قدرت سایت‌های موشکی ایران الآن به حدی رسیده که می‌توانند در کمتر از ۸دقیقه تل‌آویو را با خاک یکسان کنند."

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عظیم ابراهیم‌پور عصر چهارشنبه هشتم اردیبهشت طی سخنانی در مراسم اختتامیه اردوهای راهیان نور در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: "گزینه‌های نظامی گروه 1+5 برای ما مهم نیست و آنها می‌دانند اگر کوچک‌ترین حرکتی اتفاقی بیفتد تمام نقاط مهم آمریکا را که شامل یک هزار و 200 مکان شناسایی شده است در کمتر از 48 ساعت از بین می‌بریم" و "قدرت سایت‌های موشکی ایران الآن به‌حدی رسیده که می‌توانند در کمتر از 8 دقیقه تل‌آویو را با خاک یکسان کنند."