Wednesday, April 27, 2016

حملات سایبری سپاه به مقام‌های دولت روحانیحملات سایبری سپاه به مقام‌های دولت روحانی

 یک قرارگاه وابسته به سپاه پاسداران حملات سایبری خود را علاوه بر فعالان مدنی و روزنامه‌نگاران، به مقام‌های دولت روحانی نیز گسترش داده است. این قرارگاه برای استخدام نیرو نیز فعالانه تلاش می‌کند.

به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، ارتش سایبری سپاه پاسداران و "گروه‌های امنیتی خارج از دولت در"یک تلاش مستمر دو ساله"، گذشته از فعالان مدنی و روزنامه‌نگاران، مقام‌های دولتی را نیز هدف قرار داده‌اند.

این بازوی امنیتی سپاه پاسداران با هک کردن حساب‌های کاربری آنان "علاوه بر استفاده از اطلاعاتی که به دست می آورند، به صورت زنجیره‌ای افراد نزدیک به این شخصیت‌ها را نیز مورد هدف قرار دهند".

کمپین بین‌المللی حقوق بشر همچنین نوشته است که در یک سال گذشته یکی از قرارگاه‌های سپاه پاسداران، "به صورت فعال" در تماس با کارشناسان امنیت شبکه در ایران بوده است. از این کارشناسان برای همکاری در پروژه‌های امنیتی خود دعوت شده و از آنان خواسته ‌شده است که در "طراحی حمله‌های سایبری به روش‌های فیشینگ، بدافزار و تروجان سازی" شرکت کنند و حتی آن‌ها را تهدید کرده‌اند.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از قول یک متخصص فن‌آوری اطلاعات "که خود مورد دعوت برای همکاری با سپاه پاسداران قرار گرفته" نوشته است که قرارگاه سپاه برای استخدام او وعده حقوق مکفی داده و در مواردی که متخصصین از همکاری با این نهاد سرباز زده اند، دست به "ارعاب این افراد" زده و "درخصوص عواقب همکاری نکردن با خود هشدار داده اند".

رادیو آلمان


پنجمین بازیگر زن ایرانی با کنارگذاشتن حجاب به شبکه جم پیوسته استخبرگزاری ایرانشهر - ساناز زرین مهر بازیگر ایرانی که اکنون در ترکیه است، خبرهای ضد و نقیض در هفته‌های گذشته درباره مهاجرت خود از ایران را رسما تایید کرده و می‌گوید برای یک پروژه تلویزیونی به شبکه جم پیوسته‌است. او پنجمین زن بازیگر ایرانی است که در کمتر از یک سال گذشته از ایران مهاجرت کرده و حجاب اجباری را کنار گذاشته است. 
ساناز زرین مهر که سابقه بازیگری در سریال ساختمان پزشکان را دارد، با انتشار عکس‌های تازه‌ای از خود می‌گوید به شبکه جم تی وی(GEM TV) پیوسته است. او در خصوص نحوه اقامت خود در ترکیه توضیحی نداده اما از سه هفته پیش اخبار ضد و نقیضی درباره مهاجرت او از ایران در شبکه‌های مجازی دست به دست شده بود.
پیش از خانم زرین مهر چهار هنرپیشه زن دیگر ایرانی تبار(صدف طاهریان، چکامه چمن‌ماه، بهارک صالح‌نیا و رابعه اسکویی) در کمتر از یک سال گذشته با ترک ایران و کنارگذاشتن حجاب اجباری خبرساز شده بودند.

ساناز زرین‌مهر متولد ۳۱ خرداد ۱۳۶۶ در شهر شیراز است و کار هنری اش را از تئاتر شیراز شروع کرده است. “هشت بهشت” و “تلاقى” دیگر سریال‌هایی هستند که این هنرپیشه در زمان فعالیت در ایران در آنها حضور داشته است.


فراخوان برای آزادی فوری امید کوکبی، خطاب به دبیر‌کل سازمان ملل متحد
فراخوان برای آزادی فوری امید کوکبی، خطاب به دبیر‌کل سازمان ملل متحد
فراخوانی برای آزادی امید کوکبی، خطاب به دبیرکل سازمان ملل، بان کی مون، با امضای فیزیکدان‌ها، استادهای دانشگاه، وکلای سرشناس حقوق بشر، هنرمندان، روزنامه‌نگاران، کنشگران و دیگر شهروندان آماده شده است. در این فراخوان آمده است که امید کوکبی، فیزیکدان و دانشجوی دکترا در دانشگاه تگزاس در آستین با اتهامات بی‌اساس در زندان است. او به غیر اینکه حبس و تبعیض مذهبی و قومی را تحمل کرده، از دسترسی قانونی به وکیل و محاکمه عادلانه نیز محروم بوده است.

عالیجناب بان کی مون، دبیر‌کل سازمان ملل متحد،