Sunday, April 24, 2016

تجاوز گروهی به زن مبتلا به ایدزتجاوز گروهی به زن مبتلا به ایدز
 نوشت: قصه‌ها همیشه شبیه هم شروع می‌شوند. قصه آدم‌های تنهایی که انگار مجبورند همیشه نقش قربانی را بازی کنند. سناریوها درست شبیه هم هستند. قربانی با اینکه می‌داند برای تهیه موادی که می‌خواهد ممکن است چه اتفاقاتی در انتظارش باشد، اما چاره‌ای ندارد. خماری دردی است که مینا نتوانست تحملش کند و حالا با تنی رنجور دوباره در یکی از کمپ‌های تهران بستری است تا پس از تیمار زخم‌های عمیق روی تنش، دوباره راه ترک و سالم‌شدن را امتحان کند.

سپیده علیزاده، مددکار اجتماعی که مینا را به‌خوبی می‌شناسد، در تماس با «شرق» داستان او را این‌طور تعریف می‌کند: «من درباره معتاد کارتن‌خوابی حرف می‌زنم که به‌سختی اعتمادش جلب شد. بعد از مدتی برای نظافت منزل به خانه من می‌آمد. کم‌کم به خانه‌های دیگر معرفی‌اش کردم تا برای خودش شغلی داشته باشد. این ماجرا یک سال و چهار ماه طول کشید. یعنی یک سال و چهار ماهی که مینا پاک بود و بعد از این مدت، لغزش می‌کند و دوباره به مواد مخدر معتاد می‌شود. مینا چند شب پیش، سه شبانه‌روز را در خیابان‌های تهران می‌گذراند. در این سه شب برای تهیه مواد مخدر به پاتوق‌ها می‌رود. هنگام خرید مواد، اتفاقات ناخوشایندی برای او می‌افتد که در کلام نمی‌گنجد این اتفاق‌ها مال سه‌شنبه پیش است، زمانی که دیدمش، لباس‌هایش پاره بود و او برایم از آزار و اذیت توسط چندین نفر از موادفروش‌ها تا راننده تاکسی و... گفت. از راننده‌تاکسی تا معتاد و باغبان و خارجی‌های ویلان در خیابان، او را آزار داده بودند». علیزاده پس از کمی مکث ادامه می‌دهد: «این اتفاقات برای زنانی که شب‌ها در خیابان می‌خوابند، عادی است. برای من هم که به‌عنوان مددکار با این زنان در ارتباطم، دیگر دیدن این صحنه‌ها عادی شده. اما میزان تخریب بدن مینا و کبودی سر و صورت، چنگ کشیده‌شده روی بدنش غیرقابل‌توصیف است. با اینکه می‌دانستم این اتفاقات درحین خرید مواد، عادی است، اما تا به حال این حجم تخریب را در یک فرد ندیده بودم. از طرف دیگر، مینا مشکوک به مثبت‌بودن اچ‌‌آی‌وی است و تو تصور کن در این دو شبی که او در خیابان گذرانده، ویروس ایدز به چند نفر انتقال پیدا کرده است...».

دانشگاه امیرکبیر بازسازی "عتبات عالیه" را بر عهده می‌گیرد


مسجد دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه امیرکبیر بازسازی "عتبات عالیه" را بر عهده می‌گیرد
خبرگزاری ایسنا روز شنبه چهارم اردیبهشت از امضای توافق‌نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ستاد بازسازی عتبات عالیات خبر داد. این توافق در برگیرنده خدمات فنی و مهندسی در قالب طراحی، نظارت و مشاوره در خصوص پروژه‌های ستاد یاد شده در عراق امضا شده است

، توافق به امضای احمد معتمدی، رئیس دانشگاه امیر کبیر و حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات رسیده است.
این توافق در برگیرنده همکاری در خدمات فنی و مهندسی، اجرای طرح‌های عمرانی از جمله ابنیه زیارتی و غیرزیارتی، خط آهن، فرودگاه، بیمارستان، صنایع نساجی، طرح‌های صنعتی و زیست محیطی مانند صنایع بازیافتی خواهد بود.

مدت این توافق‌نامه سه سال عنوان شده اما سقف هزینه‌ها و مبلغ قرارداد آن روشن نیست. به گزارش ایسنا، توافق پس از اتمام