Sunday, April 17, 2016

یک ایرانی آمریکایی تاثیرگذارترین چهره اینستاگرم شدیک ایرانی آمریکایی تاثیرگذارترین چهره اینستاگرم شد
ایرانشهر - مجله فوربس در جدیدترین گزارش خود از تاثیرگذارترین چهره‌های فعال در شبکه اجتماعی اینستاگرام، مانی خوشبین مدیر و بنیانگذار ایرانی‌آمریکایی شرکت املاک و مستغلات خوشبین را در رده نخست جهان و پیش از بسیاری از چهره‌های سرشناس دنیای هنر معرفی کرده است.
 مجله فوربس در گزارشی که به قلم R.L. Adams نوشته شده می‌گوید به دنبال پاسخ به این سوال که «تاثیرگذارترین چهره‌های شبکه اجتماعی اینتستاگرم چه کسانی هستند؟» به لیستی ده نفره رسیده‌است که نشان می‌دهد گروهی از فعالان شبکه‌های اجتماعی به لحاظ ایجاد انگیزه و ایفای نقش الهام بخش برای فالورهایشان از چهره‌های سرشناس دنیای سینما و موسیقی پیشی گرفته‌اند و انتشار تصاویری از عملکرد آنها در این شبکه مجازی بر زندگی صدها هزار تن از جمعیت 400 میلیونی مشترکان اینستاگرام تاثیر مستقیم داشته‌است.

 مجله فوربس در صدر فهرست گزارش خود نام یک شهروند ایرانی‌آمریکایی ساکن جنوب کالیفرنیا را منعکس کرده است که به گفته نویسنده مقاله داستان زندگی و موفقیت‌های او برای 543 هزار فالوور حساب کاربری‌اش در اینستاگرام بسیار تاثیرگذار و الهام بخش بوده است.

مانی خوشبین مدیر و بنیانگذار یک شرکت مادر در امور املاک و مستغلات است که در حال حاضر اداره بیش از 2 میلیون فوت مربع از املاک تجاری و مسکونی ایالت کالیفرنیا را در دست دارد. نویسنده فوربس با اشاره به زندگی خصوص مانی خوشبین و داستان مهاجرت خانواده او از ایران به آمریکا می‌نویسد: «زندگی مانی نشانگر زندگی نوجوانی است که در 14 سالگی پدر و مادرش برای ساختن زندگی بهتر تصمیم می‌گیرند تا او را به آمریکا بیاورند و او به عنوان یک مهاجر خارجی با دشواری‌های مضاعف و نیاز به مهارت بیشتر برای ساختن آینده بهتر مواجه بوده اما موفق شده است.»

در رده بندی فوربس از 10 چهره تاثیرگذار اینستاگرام میزان عددی فالوورها مطرح نبوده و بیشتر بر تاثیرپذیری آنها از مندرجات حساب کاربری مورد نظر تاکید شده است. 

در رده‌های بعدی این فهرست به یکی از نمایندگان فروش اتومبیل فراری، مدیر یک بازار اینترنتی، مالک و مدیر فروش قایق‌های لوکس، یک مدل فشن مردانه، یک جوان خیر فعال در امور عام المنفعه و... اشاره شده است

بازخوانی دو ماه مقابله تمام قد علی خامنه‌ای با روح‌الله خمینی‎‌ایران وایر
سیدعلی خامنه ای در طول دوران رهبری روح الله خمینی، در حلقه نزدیکان او قرار داشت. با وجود این، در مواردی نیز مخالفت های او با دیدگاه‌های رهبر سابق ایران به شدت خبرساز شد. مهم ترین این موارد، مقاومت او در جایگاه رییس جمهور در مقابل حمایت آیت الله خمینی از میرحسین موسوی، نخست وزیر وقت بود. این مقاومت از نیمه مرداد تا نیمه مهر 1364 حکومت ایران را در معرض بزرگ ترین بحران داخلی بعد از حذف ابوالحسن بنی صدر در خرداد 1360 قرار داد.

علی خامنه ای حدود چهار ماه بعد از برکناری بنی صدر، به سمت ریاست جمهوری ایران رسید. در آن زمان مجلس متمایل به نخست وزیری میرحسین موسوی متمایل بود اما رییس جمهوری وقت راضی به آن نبود و تصمیم گرفت نهایت تلاش خود را برای  دور نگه داشتن او از این پست به کار بگیرد. علی خامنه ای در ابتدا «علی‌اکبر ولایتی» را به عنوان نخست‌وزیر به مجلس معرفی کرد که در کسب رای اعتماد شکست خورد. او سپس در صدد معرفی «علي اكبر پرورش» و «محمد غرضي» به مجلس برآمد که در هر دو مورد مجلس به او پیام داد شانسی برای قبولاندن گزینه های مطلوب خود را ندارد. تنها در این هنگام بود که ناچار به معرفی میرحسین موسوی شد که در آبان 1360 رای اعتماد گرفت.

با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1364، علی خامنه ای برای دومین بار به ریاست جمهوری رسید. این بار او دیگر مصمم بود به هر قیمت شده در مقابل نخست وزیری میرحسین موسوی مقاومت کند. اما آن چه پیش بینی نمی کرد، شدت حمایت آیت الله خمینی از موسوی بود.

رییس جمهوری وقت در مقابل رهبر ایران

فلفل های تند خواص و مضرات

فلفل‌های تند‌‌‌‌‌ به نوعی خلط‌آور هستند‌‌‌‌‌ و می‌‌تواند‌‌‌‌‌ به افراد‌‌‌‌‌ی که د‌‌‌‌‌چار آسم، برونشیت مزمن، نفخ، سینوزیت و سایر مشکلات تنفسی هستند‌‌‌‌‌، کمک کند‌‌‌‌‌.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، تحقیقات اخیر نشان می‌‌د‌‌‌‌‌هند‌‌‌‌‌ مصرف فلفل و غذاهای تند‌‌‌‌‌ برای سلامت بد‌‌‌‌‌ن خاصیت بسیاری د‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌. فلفل می‌‌تواند‌‌‌‌‌ برای سلامتی شما مفید‌‌‌‌‌ باشد‌‌‌‌‌. از جمله خواص متعد‌‌‌‌‌د‌‌‌‌‌ فلفل می‌‌توان به موارد‌‌‌‌‌ زیر اشاره کرد‌‌‌‌‌:

کاهش وزن

فلفل‌های تند‌‌‌‌‌ حاوی مقاد‌‌‌‌‌یری کاپسایسین هستند‌‌‌‌‌. کاپسایسین به متابولیسم بد‌‌‌‌‌ن کمک می‌‌کند‌‌‌‌‌ و سرعت سوخت‌وساز را افزایش می‌‌د‌‌‌‌‌هد‌‌‌‌‌. علت این امر این است که کاپسایسین باعث افزایش د‌‌‌‌‌مای بد‌‌‌‌‌ن شد‌‌‌‌‌ه و ضربان قلب را نیز افزایش می‌‌د‌‌‌‌‌هد‌‌‌‌‌. همچنین ثابت شد‌‌‌‌‌ه است که افراد‌‌‌‌‌ی که با غذای خود‌‌‌‌‌ فلفل مصرف می‌‌کنند‌‌‌‌‌ یا غذای تند‌‌‌‌‌ زیاد‌‌‌‌‌ می‌‌خورند‌‌‌‌‌، حجم وعد‌‌‌‌‌ه غذایی‌شان کاهش می‌‌یابد‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌ر نتیجه روزانه کالری کمتری د‌‌‌‌‌ریافت می‌‌کنند‌‌‌‌‌.

سلامت قلب