Wednesday, March 30, 2016

چه غذاهایی برای کبد مفید هستند و چه غذاهایی مضر


غذاهای مفید

کبد، عضوی از بدن است که خدمات زیادی به سلامت بدن می‌کند، اما بیشترین خدمت آن، پاکسازی بدن و دفع سموم است. کبد سالم می‌تواند نقش بسیاری در سلامت کلی و عمومی بگذارد و برعکس، اگر دچار اختلال شود، اختلالی در روند گوارش ایجاد کند یا نتواند سموم را جذب و دفع کند یا بیماری‌هایی چون کبد چرب را نصیب بدنی کند که در آن واقع است. 

یکی از راه‌هایی که بتوان از چنین عواقبی در امان ماند کمک به سلامت آن با خوردن مواد غذایی، معدنی و گیاهی است. 

کاسنی از جمله گیاهانی به شمار می‌رود که از دیرباز مورد توصیه طبیبان سنتی بوده است. ریشه این گیاه می‌تواند علاوه بر مزایای زیاد درمانی دیگرش، به عنوان تقویت‌کننده‌ای مناسب برای کبد استفاده شود. در همین دسته‌بندی، از گون هم می‌توان برای افزایش قدرت کبد در روند سوخت‌وساز بهره گرفت. ریشه‌های این گیاه همانند کاسنی علاوه بر داشتن خواص متعدد می‌تواند مورد استفاده اشخاص برای بالا بردن توان کبد باشد. 

نامگذاری یک سیارک به اسم دانشمند ایرانی فیروز نادری

دکتر فیروز نادری مدیر اکتشافات منظومه شمسی سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا، در صفحه فیس‌بوک خود خبر داد که این سازمان یک سیارک را به نام «نادری» نامگذاری کرد.

این دانشمند متولد شیراز که اخیرا اعلام کرده بود بعد از ۳۶سال فعالیت در ناسا می‌خواهد بازنشسته شود، سه‌شنبه ۱۰ فروردین ماه با انتشار پیامی در صفحه فیس ‌وک خود اعلام کرد که در مهمانی خداحافظی با ناسا خبردار شده که سیارک ۵۵۱۵ با نام ۱۹۸۹ EL1 به اسم «نادری» نامگذاری شده است.

دختر ۱۵ ساله افغان توسط همسرش از طبقه سوم به بیرون پرتاب شد
سکینه ازبک، نوجوان پناهنده افغان که بعد از ضرب و شتم توسط شوهرش از بالکن طبقه سوم به بیرون پرتاب شده بود، در بیمارستان شریعتی رها شده است.
به گزارش خبرگزاری هرانا، سکینه ازبک، نوجوان ۱۵ ساله پناهنده افغان و  ساکن صباشهر شهریار پس از ضرب و شتم توسط شوهرش از بالکن طبقه سوم خانه به بیرون پرتاب شده است.

سکینه ازبک که در حال حاضر در بیمارستان شریعتی بستری است هم از سوی خانواده و هم از سوی متهم (شوهر) در بیمارستان رها شده و بیمارستان نیز به دلیل بالا بودن هزینه‌های درمان که مبلغ هفت میلیون تومان است، حاضر به همکاری جهت استفاده مصدوم از خدمات مددکاری نشده است.

احتمال اسکان ۳ هزار عضو مجاهدین خلق در آلبانی
احتمال اسکان ۳ هزار عضو مجاهدین خلق در آلبانی

 پس از دو حمله مسلحانه به کمپ "لیبرتی" در عراق که اعضای سازمان مجاهدین خلق در آن مستقر بودند، شماری از آنان در سال ۱۳۹۲ و با همکاری سازمان ملل متحد به آلبانی فرستاده شدند.

جریان انتقال این افراد به آلبانی با همکاری کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و با پشتیبانی ایالات متحده آمریکا در سه سال گذشته ادامه داشته و هنوز به پایان نرسیده است.

یکی از اقامت‌گاه‌های مجاهدین در آلبانی ساختمانی چند طبقه است که در منطقه‌ای میان پایتخت این کشور تیرانا و شهر ساحلی دورس قرار دارد.

بازدید از اقامتگاهی در آلبانی