Monday, March 28, 2016

گوگوش: در ایران هرکس قد بلند کند سرش را هرس می‌کنند


بازیگران چطور؟ با کدام راحت بودید وقتی بازی می‌کردید؟

به جز یکی دو نفر که نمی‌خواهم اسم ببرم با همه بازیگران راحت بودم و احساس راحتی می‌کردم و ازشان یاد گرفتم. هایلایت [فرد برجسته] و شاخص آنها آقای انتظامی و آقای مشایخی است و با بهروز وثوقی هم که چهار فیلم کار کردم و فکر می‌کنم با هم جلوی دوربین خیلی راحت بودیم.

در روزنامه ایران میزگردی داشتیم که آقای داودنژاد آمده بود. بعد صحبت فیلم «نازنین» شد.

آخی می‌دانید حالش خوب نیست؟

متأسفانه. صحبت فیلم «نازنین» شد. در «نازنین» شما خیلی با ظاهر متفاوتی ظاهر شدید. علی عباسی به من گفت هنرپیشه‌ها را می‌آورند که شبیه خانم گوگوش کنند و تو رفتی قیافه خانم گوگوش را تغییر دادی. می‌گفت علی عباسی این را به شوخی می‌گفت.

به عبدالله اسکندری بود. البته من و اسکندری تصمیم گرفتیم ریختم را دختر روستایی شمالی کنم. بعد می‌دانید چرا؟ دلم نمی‌خواست وقتی فیلم بازی می‌کنم تماشاگر سینما، گوگوش ببیند. می‌خواستم کاراکتر و آن شخصیت داستانی را ببیند.

آن هم جزو فیلم‌های خیلی خوب است. جزو کارهای خوبی است که انجام دادید.

موس‌های بی‌سیم دروازه‌ هکرهایک شرکت نوپای فن‌آوری (استارت آپ) می‌گوید که موس‌های بدون سیم، می‌توانند خطرات جدی امنیتی برای کاربرانشان داشته باشند.

به گزارش رویترز، بستایل، که یک شرکت نوپا در عرصه امنیت سایبری است و در شهر سن فرانسیسکوی آمریکا کار می‌کند، عقیده دارد که موس‌های بدون سیم شرکت‌هایی مثل اچ پی، لنوو، آمازون و دل که از علامت‌های رمزگذاری نشده برای ارتباط با کامپیوترها استفاده می‌کنند، می‌توانند روزنه‌ای برای رخنه هکرها به اطلاعات میلیاردها کامپیوتر باشند.

نیولیون، یک محقق امنیت سایبری در بستایل می‌گوید: «این شرکت‌ها، ترافیک اطلاعاتی ایجاد شده توسط موس‌ها را رمزگزاری نمی‌کنند. این باعث می‌شود که هکرها بتوانند اطلاعات رمزگذاری نشده را به "دانگل"ها بفرستند و ادعا کنند که مثلا این اطلاعات توسط صفحه کلید ارسال می‌شود. به این ترتیب تنها با یک کلیک آنها می‌توانند به اطلاعات کامپیوتر دست پیدا کنند. این مثل این است که این هکرها رو به روی کامپیوتر شما بنشینند و سر در بیاورند که داخل آن چه چیزهایی دارید.»

بستایل توضیح می‌دهد که یک هکر فقط به یک آنتن، یک چیپ کامپیوتری (به نام دانگل) و یک خط کد ساده نیاز دارد که بتواند کامپیوتر شما را «فریب» دهد و به نام یک موس یا صفحه کلید وایرلس به کامپیوتر شما دست یابد. «بنابراین یک هکر می‌تواند اطلاعاتی را به دانگل بفرستد. وانمود کند که موس است ولی به صفحه کلید"دستور دهد" که حرف یا حروفی را تایپ کند.» 

کریس رولاند، یکی از موسسان بستایل می‌گوید: «اگر ما یک سری دستورهای رمزگذاری نشده را از طریق موس بدون سیم به کیبورد بفرستیم، می‌تواند با سرعت هزار کلمه در دقیقه، شروع به تایپ کردن در کامپیوتر ما کند.» با این سرعت، هکرها می‌توانند در کمتر از چند ثانیه کنترل همه کامپیوتر شما را به دست گیرند.

رولاند می‌گوید که شرکت‌ها حالا در خصوص رمزگذاری کردن وبسایت‌ها و شبکه‌هایشان بسیار دقیق شده‌اند، اما همه ترافیک اینترنتی از طریق شبکه‌ها اتفاق نمی‌افتند. به گفته او حالا وقت این است که شرکت‌ها، خطرات امنیتی سخت‌افزاری و فضای وایرلس را هم جدی بگیرند. به خصوص که حالا در دنیایی زندگی می‌کنیم که تلفن‌های هوشمند می‌توانند در کثری از ثانیه اطلاعات عظیمی را جا به جا کنند.
رادیو فردا