Sunday, March 20, 2016

توصیه جدید پزشکان: برهنه بخوابید، بهتر استتوصیه جدید پزشکان: برهنه بخوابید، بهتر است
در حالی که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از مشکل بی خوابی یا کم خوابی و عوارض آن رنج می‌برند، برخی پژوهشگران به موضوعی دیگر پرداخته‌اند و آن این که آیا باید با "لباس زیر" به رختخواب رفت، یا خیر.
نشریه هافینگتون پست به نقل از یکی از این پژوهشگران که پزشک است می‌نویسد، او اغلب به بیمارانش توصیه می‌کند بدون لباس زیر بخوابند و بر این باور است که اگر بخش خاصی از بدن پیوسته پوشیده بماند، رطوبت جمع می‌شود و زمینه خوبی برای رشد باکتری‌ها بوجود می‌آورد.
این حالت به ویژه در مورد زنانی که دوران یائسگی را پشت سر می‌گذارنند صدق می‌کند. همچنین به زنانی که در ناحیه پایئن بدن خود احساس خارش و التهاب می‌کنند، توصیه می‌شود لباس زیر را کنار گذاشته و اجازه دهند بدنشان نفس بکشد.
به نوشته هافینگتون پست، یک پژوهشگر دیگر نیز می‌گوید لباس زیر گرما و رطوبت بدن را نگاه می‌دارد و موجب رشد باکتری‌ها می‌شود، و احتمال این که پوست تحریک شده آن قسمت عفونی شود، بالا می‌رود.
در مورد مردان نیز پژوهشگران می‌گویند برهنه خوابیدن بهتر است، به ویژه برای تولید اسپرم. به گفته آنها کیسه بیضه برای تولید حداکثر اسپرم به دمای درست نیاز دارد.
یکی از پزشکان این تحقیق می‌گوید وقتی مردان با شورت به رختخواب می‌روند، بیضه‌ها بسیار گرم شده و می‌تواند بر کیفیت اسپرم تاثیر بگذارد.
با این حال، کسانی که به پوشیدن شورت و لباس زیر عادت دارند، باید از پارچه‌های پنبه‌ای دارای منفذ برای عبور هوا و دفع رطوبت استفاده کنند .

 صدای آمریکا

یک روحانی شیعه دست به خودکشی زدیک روحانی شیعه دست به خودکشی زد
وکیل‌بند سابق ویژه روحانیت زندان اوین، در اعتراض به «بی‌عدالتی» قوه قضائیه و مظالم رفته بر خود و خانواده‌اش، پس از آن که به دلیل آتش زدن خود در بیمارستان طالقانی بستری شده بود، با مصرف سه عدد قرص دست به خودکشی مجدد زد که در پی این اتفاق به بیمارستان لقمان منتقل گردید.

مشخصات زندانیان سیاسی زن در زندان اوین
مشخصات زندانیان سیاسی زن در زندان اوین

گزارشی از بند زنان زندان اوین به همراه مشخصات زندانیان سیاسی محبوس

خبرگزاری هرانا – در بند زنان زندان اوین موسوم به بند نسوان که بسیاری از زندانیان آن مادرانی رنج کشیده هستند همچنان امکان تماس تلفنی برای زندانیان فراهم نیست، ملاقاتهای آنها محدود است و مشکلات محیطی بسیاری در این محل به چشم میخورد، گزارش پیش رو به بررسی اجمالی شرایط و اسامی ۲۶ زن زندانی سیاسی – امنیتی در این زندان اختصاص دارد.

آنچه درادامه خواهید خواند، گزارشی اختصاصی و اجمالی خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از وضعیت بند نسوان زندان اوین به انضمام لیست اسامی زندانیان سیاسی این بند به همراه زمان محکومیت و سایر مشخصات است.