Monday, March 7, 2016

این 4 ماده غذایی شما را دچار پیری زودرس می کند
دانشمندان اکنون به روشنی نشان می دهند که وضعیت جسمی و سلامتی ما مستقیما با مواد غذایی ای که مصرف می کنیم ارتباط دارد. 

به گزارش سایت روسی میدیک فروم، دانشمندان می گویند بعضی مواد خوراکی به ما حس جوانی و شادابی می دهد در حالیکه دیگر مواد خوراکی می توانند باعث پیری زودرس شوند. 

بر همین اساس دانشمندان ما را از خوردن 4 ماده غذایی منع می کنند. نخوردن این مواد غذایی باعث می شود تا احساس سرزندگی بکنیم، و جلوی علائم پیری زودرس مانند چروک دور چشم و صورت را بگیریم. 

تاثیرگذاری بر فرایند پیری از طریق 3 فرایند اساسی: تعامل آنزیمی، التهاب و اکسیداسیون صورت می گیرد. 

تعامل آنزیمی از راه وجود میزان زیاد گلوکز شکر در بدن، که با پروتئین ها وارد تعامل شده و باعث اختلال در عملکرد آنها می شود. این تعامل بدون شک می تواند باعث پیری در بدن شود، و همانگونه که در افراد دیابتی دیده می شود، آنها از همسالان خود پیرتر دیده می شوند.
4 ماده غذایی:
شکر
همه ما می دانیم که شکر برای بدن مضر است، و به غیر از دیابت و چاقی، مصرف زیاد شکر می تواند به پیری زودرس منجر شود.

گندم
دانه گندم حاوی یک هیدروکربور خاص به نام "آمیلوپکتین" است که میزان گلوکز خون را بیش از هر شکر دیگری افزایش می دهد. هر غذایی که با آرد گندم درست شده باشد، بیش از هر هیدروکربور دیگر، باعث افزایش گلوگز خون می شود. خوردن این ماده غذایی فرایند "گلی کاسیون" بدن را تسریع می کند که همان پیرشدن زودهنگام است.

ذرت
ذرت و تمامی مشتقات آن (روغن، کرن فلکس و دیگر پرک ها) میزان "فروکتوز" خون را بالا می برد، که به گفته دانشمندان این ماده قندی هم فرایند پیری را در بدن تسریع می کند. ذرت حاوی میزان بالایی از "اومگا-6" است که آنهم فرایند اکسیداسیون را در بدن تسریع و باعث التهاب و پیری زودرس می شود.
روغن های نباتی
دانشمندان می گویند که روغن های نباتی خوب هستند. اما باید بدانید که این روغنها در اثر حرارت خاصیت خود را از دست می دهند و تبدیل به ماده ای خطرناک می شوند، که می تواند باعث التهاب و اکسیداسیون شده رادیکالهای آزاد بسازند که پوسته سلولهای بدن را تخریب می کنند، و به پیری زودرس، بیماریهای قلبی، و عروقی و دیگر بیماریها منجر می شوند.

منبع العربیه فارسی