Thursday, January 21, 2016

58 دلیل که رژیم ایران از تروریسم حمایت می کند
وزارت خارجه سعودی: اینها دلایل حمایت ایران از تروریسم در جهان است
یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه سعودی گفت که سابقه ایران از زمان انقلابش در سال ۱۹۷۹، مملو از ایجاد فتنه، تنش و بحران در کشورهای منطقه با هدف برهم زدن امنیت و ثبات آن‌ها است و در این مسیر، همه قوانین، توافقنامه‌ها و معاهده‌های بین‌المللی و ارزش‌های اخلاقی را زیر پا گذاشته است.
به گزارش خبرگزاری دولتی سعودی (واس)، این منبع گفت سعودی در این مدت، با وجود این‌که خود، کشورهای منطقه و جهان، در نتیجه سیاست‌های ستیزه جویانه ایران در رنج بودند، سیاست خویشتندارانه‌ای در پیش گرفت.
این مقام مسئول تاکید کرد که سیاست خارجی ایران، بر پایه دیباچه قانون اساسی‌اش و همچنین وصیت خمینی که بر ارزش صدور انقلاب تاکید می‌کند، استوار است؛ سیاستی که نقض صریح حاکمیت ملی کشورها و دخالت در امور داخلی آن‌ها با نام «حمایت از ملت‌های مستضعف و مظلوم» به شمار می‌آید تا از این راه، اقدام به بسیج شبه‌نظامیان در عراق، لبنان، سوریه و یمن بکند و به طور مستمر از تروریسم حمایت کرده، برای آن پناهگاهی امن در خاک خود فراهم آورد. همچنین اقدام به ایجاد هسته‌های تروریستی در برخی کشورهای عربی کند. علاوه بر همه این‌ها، ایران در انفجارهایی تروریستی که بسیاری از افراد بی‌گناه قربانیان آن شدند دست دارد، اقدام به ترور مخالفانش در خارج از کشور کرده است، حرمت هیئت‌های دیپلماتیک را بارها نقض کرده است و حتی با هدف ترور دیپلمات‌های خارجی، آن‌ها را در سراسر جهان تحت تعقیب قرار داده است.
از این رو وزارت امور خارجه سعودی، برگه‌ای مستند از فعالیت‌های ستیزه‌جویانه ایران در ۳۵ سال اخیر را که با ارقام و تاریخ مستند شده، تهیه کرده تا بدین منظور، دروغ پردازی‌های ایران از جمله سخنان وزیر امور خارجه‌اش را در مقاله نیویورک تامیز و نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد، فاش سازد.

یک ایرانی-آلمانی زن جوانی را جلوی قطار انداخت و سبب مرگ او شد
یک ایرانی-آلمانی زن جوانی را جلوی قطار انداخت و سبب مرگ او شد
یک مرد ایرانی-آلمانی در هنگام ورود قطار به یکی از ایستگاه‌های مترو برلین زن جوانی را روی ریل‌ انداخت. زن جوان در برخورد با قطار کشته شد. مجرم سابقه‌دار است و از قرار معلوم درگیر اعتیاد و بیماری‌های روانی. 

حمید اِ. ساعت ۲۳ و ۴۰ دقیقه سه‌شنبه (۱۹ ژانویه/ ۲۹ دی) در برلین، پایتخت آلمان، جرمی مرتکب شد که مجازات آن ممکن است حبس ابد باشد. این شهروند ۲۸ ساله ایرانی-آلمانی در ایستگاه مترو نزدیک دانشگاه صنعتی برلین (میدان ارنست رویتر در محله‌ی شارلوتنبورگ) زنی ۲۰ ساله و غریبه را زیر قطار انداخت.
یکی از مأموران پلیس که تصاویر ضبط‌شده با دوربین‌های مدار بسته را دیده، به روزنامه "بیلد" آلمان گفت که این اقدام قابل پیش‌بینی نبوده و هر کس دیگری ممکن بود قربانی شود.
حاضران در محل مجرم را دستگیر کردند و پلیس و آتش‌نشانی را در جریان اتفاق گذاشتند.
مجرم کیست؟