Monday, January 11, 2016

عکس دیده نشده از تخریب قبر «رضاخان» توسط «خلخالی»در کتاب خاطرات آیت الله خلخالی، که توسط نشر سایه منتشر شده است، ج1، ص342 و 347 آمده است: 
هيچ بيل و كلنگي به مقبره كارگر نبود 
«ما به دفتر امام رفتيم و طبق معمول، از هر دري سخن به ميان آمد و گفته شد: زمان آن فرا رسيده است كه مقبره پهلوي خراب شود. اين ايام مصادف بود با ورود مجدد شاه به مصر، سادات با پناه دادن به شاه، مي خواست او را در بازگشت به ايران كمك كند؛ ولي ما مي خواستيم به او و ياران او نشان دهيم كه ديگر در ايران، هيچ گونه ريشه و پايه و خانه اي ندارد. يكي از انگيزه هاي ما در خراب كردن مقبره پهلوي همين بود و نيز مي خواستيم، طرفداران او در ايران كه همچون ستون پنجم عمل مي كردند، به كلي مأيوس شوند. 

فروپاشی یک خانواده ایرانی در هر سه دقیقه
فروپاشی یک خانواده ایرانی در هر سه دقیقه
به طور میانگین در هر ساعت ۱۸.۶ مورد طلاق در کشور ثبت می‌شود یعنی در هر سه دقیقه یک خانواده ایرانی از هم فرومی‌پاشد. این آمار در کنار آمار پنهان اختلافات زوجین زنگ خطری جدی است. 
خبرگزاری مهر – گروه جامعه؛ علیرضا نائینی: در طول دو دهه گذشته، تحولات نهاد خانواده ایرانی بی سابقه بوده است. مسائل و آسیب‌های جدیدی پیش روی این نهاد قرار گرفته و بر پیچیدگی‌های آن افزوده شده است. از این رو بررسی این تحولات و توصیف تغییرات آن برای تبیین‌ها و آسیب‌ شناسی‌های دقیق‌تر بعدی لازم و ضروری است. در گزارش حاضر، آخرین تغییرات نهاد خانواده در ۲۰ سال اخیر را با توجه به شاخص‌های گوناگون مرتبط با ازدواج و طلاق، با استفاده از اطلاعات و آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران و سازمان ثبت احوال کشور مورد توجه قرار داده‌ایم.
وضعیت خانواده از نگاه آمار ازدواج و طلاق

گزارش تصویری “گاردین” از دختران نوجوان زندانی در ایران


یک “روحانی” هر روز برای برگزاری نماز جماعت به بند دختران نوجوان در “مرکز اصلاح و تربیت” می‌رود. او بعد از نماز درباره‌ی روش‌های تربیت صحیح برای دختران صحبت می‌کند و از خدا می‌خواهد که آن‌ها را ببخشد.

«دستورالعمل ترورداعش؛ ریش‌ها را بزنید و به مسجد نروید»

«دستورالعمل ترورداعش؛ ریش‌ها را بزنید و به مسجد نروید»
کتابی به نام دستورالعمل‌های ایمنی و امنیتی برای گرگهای مجاهد تنها، چشم‌انداز هولناکی از میزان آمادگی کسانی که تمایل به آشوب در اروپا دارند در اختیار می‌گذارد.
به گزارش اکسپرس، این دستورالعمل ترور ۵۸ صفحه‌ای، که عکسی از یک ساختمان غربی در حال سوختن روی جلد خود دارد، بر اهمیت غافلگیری در هنگام انجام حمله تاکید دارد؛ غافلگیری به منظور ایجاد حداکثر هراس.
این کتاب از تروریست های شهروند اروپا می‌خواهد که پیش از انجام حملات اقداماتی انجام دهند که کمتر جلب توجه کنند.
همچنین در این کتابچه آمده است که کلوپ‌های شبانه به خاطر صدای بلند موزیک و مست بودن افراد، محلی ایده‌آل برای صحبت در مورد برنامه‌های تروریستی است.