Thursday, January 7, 2016

ضریح امامان شیعه در قم، جان یک مادر و دو فرزندش را گرفتضریح امامان شیعه در قم، جان یک مادر و دو فرزندش را گرفت
کاروانی از اراک برای بازدید از ضریح "امامین عسگریین" به قم آمده بودند که در حین بازدید، یکی از درب‌ها بر روی پسری ۱۶ساله سقوط می‌کند که هم‌زمان، مادر این پسر به همراه کودک ۶ساله‌اش به طرف او می‌دوند که درب بر روی هر سه نفرشان می‌افتد».

گفتنی است در ساخت این ضریح، ۷۰ کیلوگرم طلا، ۴۵۰۰ کیلوگرک نقره، ۱۱۰۰ کیلوگرم مس، و ۱۱ هزار کیلوگرم چوب ساج استفاده شده و هزینه‌ی بیش از ۲۰ میلیارد تومانی ساخت آن، توسط دفتر آیت‌الله علی سیستانی، مرجع تقلید پرنفوذ ساکن نجف تامین گردیده است .

حدود یک سوم جمعیت بزرگسال ایران دچار اختلالات روانی هستند
 رئيس سازمان بهزیستی ایران گفته است که ۳۴ درصد جمعیت کشور در سنین ۱۹ تا ۶۰ سال دچار اختلالات روانی‌اند. تنگناهای اقتصادی و هم‌چنین فشارهای روانی حکومت ایدئولوژیک می‌تواند از جمله دلایل این وضع باشد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی ایران روز چهارشنبه (۱۶ دی/۶ ژانویه) در جلسه مدیران ارشد این سازمان به آمار بالای شهروندانی که به مشکلات روانی دچار هستند اشاره کرده است. آماری که او داده، بسیار نگران‌کننده است؛ ۳۴ درصد از افراد بالغ کشور دچار مشکلات روانی هستند.
سرعت افزایش بیماری‌های روانی در ایران بی‌سابقه است. در سال ۹۲ این آمار به گفته احمد جلیلی، رئیس منتخب انجمن علمی روانپزشکان ایران، ۲۵ درصد افراد بزرگسال را در برمی‌گرفت.
خشونت، افسردگی، اعتیاد و خودکشی