Monday, January 4, 2016

ویزای آمریکا ۱۰۰ میلیون، اروپا ۳۵ میلیون تومان
ویزای آمریکا ۱۰۰ میلیون، اروپا ۳۵ میلیون تومان 
سفر به آمریکا و کانادا و حتی کشورهای اروپایی آرزوی برخی از خانواده‌های قشر متوسط یا حتی متوسط رو به بالاست اما برخلاف بعضی از کشورهای همسایه که با استفاده از قانون ورود بدون روادید توانسته‌اند سهم قابل توجهی از گردشگران ایرانی را به خود جذب کنند، سد ویزا در مقابل گردشگران ایرانی برای سفر به اروپا یا قاره آمریکا همچنان برجای خود باقی‌ است.

به گزارش روزنامه وقایع اتفاقیه، «پرینت شش‌ماهه حساب بانکی با مانده حداقل 50 میلیون تومان، مدارک کامل شغلی، سند ملکی به نام درخواست‌کننده ویزا یا حتی دعوت‌نامه از یک یا شرکت معتبر»، از شرایط اولیه درخواست ویزا برای یک ایرانی از کشورهای اروپایی است. گرچه باوجود تمام این مدارک ممکن است باز هم مهر قرمز ریجکت (عدم قبول صدور ویزا) بر گذرنامه مردم نقش ببندد و این یعنی محترمانه عذر شما را خواسته‌اند و امکان سفر به آن کشور را ندارید!

احمد جنتی تعدادی قمارباز و مشروب خوار در خبرگان ثبت نام کرده انداحمد جنتی دبیر شورای نگهبان با لحنی غیر معمول از ثبت نام افراد برای خبرگان رهبری انتقاد کرده است.
احمد جنتی دبیر شورای نگهبان با انتقادی تند گفته است با بررسی سوابق برخی از داوطلبینی که برای مجلس خبرگان ثبت نام کرده اند، مشخص شده برخی از آنان مشروب خوار و قمار باز ،و تعدادی دیگر دارای فساد اخلاقی هستند.
دبیر شورای نگهبان صبح امروز دوشنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۴ در همایش ائمه جمعه سراسر کشور این مطالب را عنوان کرده بود ، درباره راه یافتن آنچه که وی گفته است “نفوذی‌ها” به خبرگان و مطرح شدن بحث شورای رهبری هشدار داده است.
به نقل ازایسنا وابسته به جمهوری اسلامی وی با بی درو پیکر خواندن مراکز ثبت نام با انتقاد از بالا بودن تعداد متقاضیان کاندیداتوری انتخابات مجلس خبرگان گفت : در میان بیش از۸۰۰ نفر از ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان برخی کت و شلواری و برخی نیز زن هستند که مراجعه و ثبت نام کرده‌اند؛ من نمی‌فهمم که وضعیت چگونه است و چرا اینقدر بی در و پیکر است. مجلس خبرگان رهبری شرایطی از جمله اجتهاد دارد اما برخی از این افراد خود اعلام کرده‌اند که تحصیلات حوزوی ندارند.
همچنین وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اتفاقات پس از انتخابت سال ۸۸ گفت:” همگان دیدیم که در فتنه چه بر سر مردم آوردند و مملکت را ماه به آشوب کشاندند. امروز همین اصحاب فتنه طمع کردند که به مجلس بروند و برای تاییدشدن صلاحیت به این در و آن در می زنند.”
احمد جنتی عضو فقها و دبیر شورای نگهبان وامام جمعه موقت تهران است. جنتی از دوره اول شورای نگهبان در سال ۱۳۵۹ به عنوان عضو فقهای این نهاد منصوب شد و از سال ۱۳۷۱ دبیری شورا را برعهده داشته‌است.

عربستان؛ نوری زاد: کاسه ای زیر نیم کاسهیکی از من پرسید: این آقای روحانی چرا در باره 9 دی اینجوری صحبت کرد؟
....شما را بخدا توجه کنید به هیاهویی که آیت الله های خودمان و آخوندهای حکومتی و صدا و سیما و حتی دستگاه سیاست خارجی براه انداخته اند. اینها عربستان را بخاطر کاری محکوم می کنند که خود نظام مقدس صد پله بدترش را در پرونده دارد. شیخ نمر حتما به برکت نظام جمهوری اسلامی کاسه هایی زیر نیم کاسه داشته و برای فردای خودش خواب ها دیده مسلحانه بی تردید. درست مثل جناب سید حسن نصرالله.
****
محمد نوری زاد 
سیزدهم دیماه نود و چهار – تهران
فقیهی که فرو افتاد!
یک: آقایان خمینی و خامنه ای، درست از مجاورتِ همه ی فرصت ها و خوبی ها و درخشندگی ها و نیکبختی هایی که دمِ دستشان بود و می شد با فرو شدن به اقیانوسِ آن همه فرصتِ کم نظیر، باردیگر سر به زانوی انسانیت نهاد و همه ی جهانیان را بدینسوی فرا خواند، ترجیح دادند همه ی آن فرصت ها و بایستگی ها را در مشت بگیرند و همان مشت را بر درِ عصبیت بکوبند و دروازه های عربده را برای بارشِ مرگ بر این و آن وا کنند و بجای رواج خردمندی، به رواج تشیعی خیز بردارند که عصبیتِ سراسیمه اش سر بر می کشد به هر سو. آسیب های آقای خمینی بکنار، اما بزرگترین آسیبی که آقای خامنه ای به جان مردم ایران انداخت، چند شقگیِ اقوام و چند پارگیِ مردمی است که برای با هم بودن استعداد ژرف تری داشته اند تا به روی هم تیغ گشودن. آقای خامنه ای کار ناجوری که کرد، گزینه ی ” یا همه یا هیچ” را بر سفره ی مردم و حتی بر سفره ی هم صنفانِ خود نهاد. آقای خامنه ای مثل غریقی است که مکرر بخود می گوید: من که قرار است غرق شوم، چه دنیا باشد چه نباشد. بهمین خاطر است که می گویم: آقای خامنه ای ارثیه ی ناجوری از خود به یادگار نهاد. ارثیه ای که دزدی را بجای پاکدستی نهادینه کرده است، و نفرت را بجای همدلی، و ریاکاری را بجای یک رنگی. همه ی تحقیرهای بین المللی و همه ی شکست های پی در پیِ داخلی و خارجی نیز از همین ” عصبیتِ جاری” و شیعه گستریِ وی است که بر می جهند و جز خسارت بجای نمی نهند. فردا که زنگِ کوچِ همه ی ما بصدا در آید، از هرکدامِ ما سخن ها ساز می کنند. سخنی که در باره ی آقای خامنه ای دهان به دهان خواهد شد، بسیار دهشتناک است. چه؟ ای بسا مردم در توصیفِ وی بگویند: خامنه ای، فقیهی که از مجاورتِ “گاندی شدن” فرو افتاد، و مردمی را با خود به زیر برد. 

زن لبنانی من تنها با مهاجم کنسولگری عربستان شوخی کردمتوییت همراه با شوخی یک خبرنگار زن لبنانی خطاب به یکی از حمله‌کنندگان به کنسول‌گری عربستان در مشهد برایش دردسرساز شد. 
“رعنا حربی” خبرنگار روزنامه‌ی “الاخبار” نزدیک به سازمان شبه‌نظامی “حزب‌الله” لبنان، شام‌گاه شنبه (۲ ژانویه-۱۲ دی) تصویری را در توییترش منتشر کرد و در توضیح آن نوشت: «مرد ایرانی، پرچم عربستان را از کنسول‌گری این کشور در مشهد پایین کشیده است. پیدایت می‌کنم و با تو ازدواج می‌کنم (شکلک اشک شوق).» 
این توییت شوخی به سرعت در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های خبری ایران منتشر شد به طوری که در فاصله‌ی کوتاهی کاربران ایرانی به توییتر این خبرنگار جوان عرب هجوم بردند و برایش پیام‌های عمومی و خصوصی نوشتند. 
اتفاقی که با تعجب و واکنش “رعنا حربی” روبه‌رو شد و او به فاصله‌ی سه ساعت از توییت اولش، در توییتی دیگر نوشت: «آه خدای من… نوتیفیکیشن‌هایم (شکلک اشک شوق) “کوت” کردن فارسی توییت من را متوقف کنید. پیام خصوصی به من ندهید. نمی‌خواهم دنبال آن مرد برایم بگردید. این یک شوخی بود. یک شوخی.» 
“حربی” چند ساعت بعد هم در توییت دیگری برای دنبال‌کننده‌هایش توضیح داد که ماجرای توییتش، در فیسبوک و اینستگرام و وب‌سایت‌های خبری فارسی با تیتر “توییت دختر لبنانی برای جوان ایرانی” به صورت گسترده‌ای دست به دست می‌شود. 
او اضافه کرد که اینباکس پیام‌های دریافتی‌اش در حال “انفجار” است. 
وی هم‌زمان در صفحه‌ی فیسبوکش نیز با اشاره به مشهور شدنش در فضای رسانه‌های فارسی نوشت «ایرانی‌ها جنبه‌ی شوخی ندارند .

پیشگیری از سکته مغزی۹۰ درصد سکته مغزی به دلیل داشتن سبک زندگی نادرست است. با بی تحرکی مفرطی که امروزه گریبانمان را گرفته، تغذیه ی ناسالم و زندگی پرتنش و پراسترس روزمره، باید قبول کرد که خطر سکته ی مغزی بیخ گوشمان است.
پیشگیری از سکته مغزی

این هشدار بسیار جدی است به همان اندازه ای که پیشگیری از آن جدی است. بدون شک ما نمی توانیم با ژنتیک یا سن و سالمان مقابله کنیم تا خطر سکته از ما دور بماند. اما می توانیم با تغییر عادت های غذایی و در پیش گرفتن تغذیه ای سالم تر با یکی از عوامل اصلی این مشکل مبارزه کنیم. سکته ی مغزی مشکل فلج کننده ای است که نه تنها خود فرد بلکه اطرافیان وی را نیز از زندگی عادی ساقط می کند.