Tuesday, December 6, 2016

دادستان کل کشور: مرگ بر این آزادی که همه چیز را به نابودی می‌کشاند


به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آخوند منتظری در نشست امروز خود با اشاره به فضای مجازی گفت: فضای مجازی دیگر نام مناسبی نیست زیرا مجاز در برابر حقیقت قرار دارد و به نظرم باید نام جدیدی برای آن انتخاب شود و یک نام موجه و قابل توجیه انتخاب شود. حالا ما هم از این نام مصطلح استفاده می‌کنیم و می‌گوییم که استفاده از فضای مجازی جزو ملزومات زندگی امروزی است و نمی‌توان ثمرات استفاده از آن را نادیده گرفت. استفاده از فضای مجازی بسیاری از امور را تسهیل می‌کند و این بسیار نیکوست.
وی افزود: کمال نابخردی است که بخواهیم این فضا را ببندیم. ما باید به پیشرفت فضای مجازی کمک کنیم. ولی در عین حال باید استفاده از آن را هم مدیریت کنیم و بر آن نظارت داشته باشیم. فضای مجازی جزء نعمات الهی است که انسان آن را خلق نکرده بلکه کشف کرده است. هدف ما هم کاهش استفاده از آن نیست، بلکه مدیریت و ساماندهی استفاده از آن است تا باعث وقوع جرم و مشکلی در سطح جامعه نشود.
منتظری  در ادامه با اشاره به بیانات رهبری گفت: کمتر دیده شده که رهبری در جلسه همگانی و عمومی از مساله‌ای این‌گونه انتقاد کنند. اما ما شاهد این بودیم که ایشان از شورای عالی فضای مجازی گله کردند و این نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است. متاسفانه در همه دولت‌ها به خصوص در دولت قبل به این موضوع بی‌توجهی شده است.
وی افزود: متاسفانه امروز شاهد این هستیم که دشمن قصد برهم زدن بنیان خانواده و ترویج ارتباط جنسی بین اعضای خانواده را دارد. چطور وقتی وزیر بهداشت برای درمان بیماری‌ها و مبارزه با آنها بودجه می‌خواهد، ما چیزی نمی‌گوییم. ولی از ما توقع دارند که با این میکروب‌هایی که قصد دارند بنیان خانواده را بر هم بزنند، مقابله نکنیم و آنها را آزاد بگذاریم از آقایانی که می‌گویند. فضای مجازی باید آزاد باشد. این سوال را می‌پرسم که اگر دستاورد این آزادی این باشد که پسر شما به دختر شما تجاوز کند، چه کسی را باید ملامت کرد؟ مرگ بر این آزادی که همه چیز را به نابودی می‌کشاند، این آزادی نیست بلکه کمال اسارت است
منتظری تاکید کرد: شما می‌گویید از این مسائل به واسطه آزادی فضای مجازی اتفاق نیفتاده من به استناد پرونده‌های موجود می‌گویم که از این قسم اتفاقات بسیار است و در مورد این اتفاقات چه کسی را باید ملامت کرد؟ ما در قبال جوانان مسئول هستیم و امروزه به واسطه مسئولیتی که داریم در حکم غریق نجات هستیم و باید جوانان را از این گردابی که در آن گرفتار هستند، نجات دهیم.
دادستان کل کشور با ذکر اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب استقلال است، گفت: اینکه برای استفاده از فضای مجازی از امکانات خارجی‌ها استفاده می‌کنیم، مغایر این استقلال است. در فضای مجازی هم باید مستقل باشیم تا بتوانیم به این وسیله آن را مدیریت کنیم و اختیار این فضا را در اختیار داشته باشیم. بنده از اعضای شورای عالی فضای مجازی و کمیته تعیین مصادیق مجرمانه گله‌مند هستم که کم‌کاری می‌کنند و همچنین از وزرای دولت نیز به طور اخص گله‌مندم که در جلسات شرکت نمی‌کنند یا اگر هم شرکت می‌کنند حرف‌های خارج از بحث می‌زنند.
وی افزود: اگر بخواهم به عملکرد وزارتخانه‌ها نمره بدهم، به وزارت ارشاد نمره بسیار ضعیفی می‌دهم و به وزارت ارتباطات نمره بهتری می‌دهم. من به آقایان می‌گویم اگر جوانی به واسطه کوتاهی ما دچار مشکل بشود و یا بنیان خانواده‌ای از بین برود، ما در روز قیامت در برابر خدا مسئولیم ما فقط در صورتی که انجام وظیفه کنیم و در این راه تلاش کنیم ولو آنکه به نتیجه نرسید، نزد خدا معذور هستیم.
وی در ادامه افزود: بنده به شورای عالی فضای مجازی پیشنهاد دادم که مصوبه‌ای بدهد که شورا در نبود رئیس‌جمهور که بسیار پرمشغله هستند با ریاست یکی دیگر از روسای قوا برگزار شود تا روند امور سریع‌تر شود و از پلیس فتا هم تشکر می‌کنم که در تمام جلسات حضور مستمر دارد و پیشنهادات و اقدامات خوبی را در این زمینه انجام داده ولی از پلیس فتا خواهش می‌کنم که در تلویزیون، برنامه‌هایی تهیه کند تا آگاهی مردم در مورد فضای مجازی بیشتر شود. سطح آگاهی مردم از این موضوع بسیار کم است و همین امر باعث به وجود آمدن بسیاری از جرایم می‌شود