Wednesday, December 21, 2016

گوشت در آستانه ۴۰ هزار تومانی شدنروحانی مچکریم
دلخوش به این نباشد که خانه مجانی میدهیم نفت و گاز را مجانی می کنیم 

* * *
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کمبود شدید دام در بازار و افزایش قیمت این نوع گوشت خبر داد و گفت: دولت باید هرچه سریع‌تر اقدام به واردات و تنظیم بازار کند.

علی اصغر ملکی در گفت‌وگو با مهر شرایط بازار گوشت گوسفندی را بسیار نامطلوب عنوان کرد و اظهارداشت: در بازار اصلا دام یافت نمی‌شود و ما با افزایش قیمت گوشت مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر، در هر هفته قیمت گوشت گوسفندی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته است، افزود: از روز شنبه تاکنون نیز قیمت گوشت گوسفندی ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته و با شرایطی که وجود دارد به احتمال زیاد، این کالا گران‌تر می‌شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه عرضه به مغازه دار بین ۳۴ تا ۳۵ هزارتومان و عرضه به مشتری بین ۳۸ تا ۳۹ هزارتومان است.

ملکی درباره دلایل شرایط به‌وجود آمده نیز توضیح داد: همیشه وقتی در این فصل از سال و با نزدیک شدن به انتهای سال، عرضه دام کم می‌شود؛ بنابراین ما نیاز به واردات داریم تا شرایط بازار بهبود یابد و اوضاع بدتر نشود.

وی افزایش قیمت دلار را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: همین مساله باعث شده قاچاقچیان برای خروج غیرقانونی دام از کشور انگیزه زیادی پیدا کنند و قاچاق زیاد شود.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید توجه جدی به مساله واردات برای تنظیم بازار داخلی داشته باشند، افزود: مدتی قبل، دولت اقدام به واردات گوشت از آسیای میانه کرده بود که درحال حاضر به دلیل شرایط نامطلوب جوی و ایجاد یخبندان در جاده‌ها، حمل و نقل سخت شده و روند واردات کند شده است