Friday, September 9, 2016

نامگذاری گونه ای از گل رز فرانسوی به نام شهبانو فرح
نامگذاری گونه ای از گل رز فرانسوی به نام شهبانو فرح
خبرگزاری ایرانشهر
سازمان پرورش و توسعه گل و گیاهان بومی فرانسه طی مراسمی که روز 7 سپتامبر 2016 در جنوب این کشور برگزار شد، یک گونه گرانبها از گل رز فرانسوی را به نام شهبانو فرح پهلوی نامگذاری کرد.


به گزارش وب سایت rankings roses موسسه پرورش و توسعه گیاهان بومی فرانسه و شرکت delbard french roses که بزرگترین تولید کننده گیاهان تزئینی در اروپاست طی مراسمی، گونه ای خاص از گل رز دو رنگ فرانسوی را به نام Impératrice Farah (شهبانو فرح) نامگذاری کرده اند. 

این نخستین بار است که یک گونه گل رز به نام یک ایرانی نامگذاری می شود.

به گفته rankings roses این نوع گل رز را به دلیل استقامت، ماندگاری وهمچنین جذابیت چشمگیر در بین گل های رز، به نام آخرین ملکه ایران نامگذاری کرده اند. 

یکی از نزدیکان شاهزاده رضا پهلوی به خبرگزاری ایرانشهر در این خصوص گفت: «شهبانو بین مردم فرانسه از محبوبیت خاصی برخوردار است و همین امر موجب شده تا برپاکنندگان این مراسم با شناختی درست از زندگی و سرگذشت وی اقدام به این نامگذاری کنند. این پیشنهاد از مدتی قبل مطرح بود و سرانجام در تابستان امسال مورد پذیرش شهبانو قرار گرفت و مراسم مربوط به این نامگذاری با حضور شخص او برگزار گردید.»

هر شاخه گل رز Impératrice Farah در بازار اروپا نزدیک به 40 یورو (45 دلار) قیمت دارد و در حالی که هر 6 شاخه گل رز معمولی در حدود کمتر از 1 یورو در بازار گل و گیاه فرانسه به فروش می رسد.

گل رز Impératrice Farah که در حدود 80 سانتی متر بلندی ساقه دارد و گلبرگ های آن با رنگ های تلفیقی زرد و قرمز(هلویی) شناخته می شود، تا پیش از این از زیر گروه «رزهای نیور» شناخته می شد و تنها در مزارعی در جنوب فرانسه قابلیت تولید دارد.


گزارش واحد تحقیقات دیجیتالی در حالی انجام گرفته که این کاربران صفحات فیسبوکی خود را خصوصی کرده و تنها دوستانشان میتوانستند از صفحات آنها دیدن کنند.

به عبارتی این نشان دهنده این است که حتی خصوصی کردن اطلاعات شخصی در فیسبوک نیز به معنی اطمینان از عدم دسترسی دولتها به اطلاعات فیسبوکی شما نیباشد.
.