Wednesday, August 17, 2016

روحانی محبوس در زندان رجایی‌شهر: وقتی که به رذالت، فساد اخلاقی و کاری برخی روحانیون پی بردم، از روحانیت برگشتم
روحانی محبوس در زندان رجایی‌شهر: وقتی که به رذالت، فساد اخلاقی و کاری برخی روحانیون پی بردم، از روحانیت برگشتم


«حسین غلامی آذر» روحانی زندانی در بند دو زندان رجایی‌شهر کرج، طی نامه‌ای، با تشریح وضعیت خود و تهدیدهایی که از جانب دادگاه روحانیت شده، خواستار تنظیم کیفرخواست علیه مسئولین دادگاه ویژه روحانیت شده است.

به گزارش خبرنگار «سحام»، «حسین غلامی آذر» وکیل بند سابق ویژه روحانیت زندان اوین که پس از به آتش کشیدن خود، خودکشی و زندان انفرادی، در تاریخ ۳۰ فروردین‌ماه سال‌جاری با ضرب و شتم ماموران به زندان رجایی‌شهر منتقل گردید، در بخشی از نامه خود آورده است:
«در تمام مدت انفرادی، در بدترین شرایط و بدون حق هواخوری، ملاقات با خانواده و رسیدگی‌های پزشکی در یک سلول تنگ و تاریک و فاقد هرگونه شرایط بهداشتی، که پر از سوسک و حشرات موذی بود، به سر می‌بردم. حال قضات دادگاه ویژه روحانیت مرا تهدید کرده‌اند که با پرونده سازی، اتهاماتی را به من نسبت خواهند داد که باعث آبروریزی شده تا جایی که تحت هیچ شرایطی حتی نتوانم اقدام به درج آن‌ها در سایت‌ها، رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها کنم.»

متن کامل این نامه که برای انتشار در اختیار «سحام» قرار گرفته، به شرح زیر می‌باشد:

اینجانب زندانی عقیدتی حسین غلامی‌آذر زندانی بند دو دارالقران در زندان رجایی‌شهر هستم. بعد از گذراندن ۷۰ روز انفرادی آن هم در بدترین شرایط کمتر از یک هفته است که به بند دو دارالقران منتقل شده‌ام. این در حالی است که قضات دادگاه ویژه روحانیت به کرات اینجانب را تهدید کرده‌اند که طی آینده‌ای نه چندان دور، مرا به زندان خوزستان تبعید خواهند کرد.

لازم است در ابتدای نامه این را بگویم که در تمام مدت انفرادی، در بدترین شرایط و بدون حق هواخوری، ملاقات با خانواده و رسیدگی‌های پزشکی در یک سلول تنگ و تاریک و فاقد هرگونه شرایط بهداشتی، که پر از سوسک و حشرات موذی بود، به سر می‌بردم. حال قضات دادگاه ویژه روحانیت مرا تهدید کرده‌اند که با پرونده سازی، اتهاماتی را به من نسبت خواهند داد که باعث آبروریزی شده تا جایی که تحت هیچ شرایطی حتی نتوانم اقدام به درج آن‌ها در سایت‌ها، رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها کنم. این تهدید در راستای همان تهدیدی است که شخص «یوسفی راد»، رئیس اجرای احکام و قاضی ناظر بر زندان ویژه روحانیت به بنده بارها گفته و به شیوه‌های مختلف مرا مورد تهدید، آزار و اذیت قرار داده‌اند. آنها حتی به صراحت تهدید کرده‌اند که اتهاماتی را به من نسبت خواهند داد که حتی اگر با شخص یا رسانه‌ای ارتباط برقرار کنم، صحبت از آن اتهامات منجر به تخریب چهره من شده و آبرویم را ببرد.

لازم به ذکر است که قضات دادگاه ویژه روحانیت حتی سایر هم پرونده‌ای‌های من را تهدید به پرونده‌سازی‌های جدید کرده و تعدادی از این افراد از ترس پرونده‌سازی عقب نشینی کرده و تن به سکوت داده‌اند. اما آنچه لازم است افکار عمومی بداند این است که من نه دزدی و اختلاس کرده‌ام و نه مال مردم خوری… بنده صرفا در زمانی که خود یک روحانی بودم، وقتی که به رذالت، فساد اخلاقی و کاری و در واقع چهره واقعی برخی روحانیون پی بردم، از روحانیت و جامعه روحانیون نفرت پیدا کرده، بریده و از آن برگشتم.

بنده خلع لباس شده‌ام و هیچ اعتقادی به روحانیون و آخوندها و امثالهم نداشته و به هیچ عنوان آن‌ها را قبول ندارم. این دادگاه ویژه روحانیت و قضاتی که دست‌شان به خون جوانان این مملکت آلوده است بدانند که در آینده‌ای نه چندان دور، حرف‌های جدید و نکات مهمی از پرونده‌های سیاه‌شان را رو خواهم کرد و لحظه‌ای کوتاه نخواهم آمد و خواهم نوشت از دادستان کل کشور (ویژه روحانیت)، ابراهیم رئیسی از حوزه علمیه قم، دفتر دادستان، از عبداللهی دادستان تهران که قبلا دادستان ویژه روحانیت بوده است؛ یوسفی رئیس اجرای احکام و دادیار ناظر بر زندان و جنایت‌هایش و از نصرت آبادی، دادیار بی‌سواد شعبه اول، زنجانی، دادیار شعبه دوم، حیدری دادیار شعبه چهار که به قصاب بزرگ معروف است، غفاری دادیار شعبه پنج و یوسفیان رئیس سابق عملیات دادسرا که در رستورانی با همسر یکی از طلبه‌ها بازداشت شد. از تمامی روسای دادگاه‌های ویژه روحانیت از جمله اکبری، آسف سید حسینی، دادگاه تجدیدنظر طباطبایی و منتظری رئیس دادگاه، همه این‌ها و مستشاران ایشان و از قضات دادگاه انقلاب و از آنها که در دادگاه انقلاب جنایت‌های بسیاری مرتکب شده‌اند از جمله اعدام‌های به ناحق، که چه جان‌هایی را گرفتند.

اصولا پست‌های کلیدی در دادگاه و دادسراهای ویژه روحانیت با برنامه‌ریزی از قبل تعیین شده و پست‌های رده‌های پایین را به اشخاص دیگر، آن هم بسیار سخت واگذار می‌کنند و عموما افرادی در پست‌های ردیف اول هستند که با هم نسبت فامیلی دارند. باید کیفرخواست خود را علیه این روحانیون تنظیم کنید.حسین غلامی آذر

بند دو دارالقران

زندان (گوهردشت) رجایی شهر کرج