Saturday, July 30, 2016

کندی چارمزهنرپیشه پورن استار آمریکایی برای عمل جراحی زیبایی به ایران آمد
کندی چارمزهنرپیشه پورن استار آمریکایی برای عمل جراحی زیبایی به ایران آمد 

 همه چیز از یک عکس و پست اینستاگرامی شروع شد. عکسی که کندی چارمز (candy charms)، پورن استار مشهور  آمریکایی را روسری به سر و در شمایل زنان و دختران ایرانی نشان می‌داد. او در اینستاگرامش زیر این عکس که مشخص است در یک ماشین گرفته شده، نوشت تعطیلاتش را در ایران گذرانده و بدلیل عدم دسترسی به شبکه‌های اجتماعی نتوانسته به سوالات و تماس‌های دوستان و فالوئرهایش جواب دهد.

کندی چارمز بیست و هفت ساله و انگلیسی  الاصل است  اما در آمریکا زندگی می‌کند. او فعالیتش در زمینه پورن را از چهار سال پیش شروع کرده است. 

او در اینتساگرامش از تهران و مردمش به خوبی یاد کرده و گفته کسی جز خانواده و دوستان نزدیکش از سفر او به ایران خبر نداشته است. کندی چارمز در همین پست قول داده به زودی جواب فالوئرهایش را می‌دهد اما احتمالا او اصلا تصور نمی‌کرده بعد از انتشار این پست یکباره تعداد فالوئرها و کامنت‌هایش چند برابر شود. او در عرض فقط چند ساعت حدود چهل هزار کامنت از کاربران ایرانی دریافت کرد.

کامنت‌هایی که اغلب به زبان فارسی نوشته شده بودند، از متلک‌های خیابانی مثل حمید که نوشته بود: «خبر میدادی با هم یه کافی شاپ می‌رفتیم» تا فحش مثل ناصر که نوشته بود:  «دختره‌ی هرزه تو کشور من چه غلطی میکردی؟ » و اشاره به خصوصیات ظاهری او مثل علی که کامنت گذاشته بود:  «شما دیگه جلوی تاکسی سوار میشدی نیاز به ایر بگ نبودها».

کاربرانی هم بودند که دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلوده بودند و با وعده نشان دادن عکس و فیلم این پورن استار در تهران دنبال جمع‌اوری فالوئر می‌گشتند. مثل ندا که نوشته بود: «بله ایران بود، من دیدمش روی پل طبیعت هم ازش عکاسی کردم. اگر میخواین عکس‌هاش رو ببنید به پیجم مراجعه کنید» یا  صادق که نوشته بود: «من یک فیلم پنج دقیقه‌ای ازش دارم توی هتل. فیلم رو میذارم توی پیجم بعد ده دقیقه هم بر میدارم اگر دوست دارید فیلم رو ببنید بدوید بیاید تو پیج من.» هشتگ کندی چارمز  فقط مختص اینستا گرام نیست، کاربران ایرانی به سرعت در توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی هم این هشتگ را داغ کردند.

کندی خیلی زود به کنجکاوی فالوئرهایش درباره  چرایی سفر به ایران پاسخ داد که البته این پاسخ خودش تبدیل به بحثی مفصل شد. او   لینک تصویر و نوشته اینستاگرامش را در توئیتر شخصی‌اش هم قرار داد و در پاسخ به یکی از دوستانش که از او پرسید چرا به ایران سفر کرده به نکته جالب توجهی اشاره کرد: «بینی من انحراف داشت و آن‌جا در زمینه جراحی بینی در دنیا بهترین هستند و من دماغم را عمل کردم.» البته دلیل او قانع کننده است. سال گذشته  دکتر ابراهیم رزم پا رئیس پنجمين كنگره بين المللی انجمن راينولوژی ايران، به خبرگزاری مهر گفت: «ايران رتبه اول جراحی زیبایی بینی در دنیا را دارد.» او به حضور متقاضیان خارجی هم اشاره کرده بود: « دليل بالا بودن كيفيت اين اعمال جراحي و هزينه پايين آن علاوه بر ايرانی های داخل كشور، متقاضيان زيادی از كشورهای مختلف به ويژه آمريكا، كانادا، اروپا و كشورهای عربی و همسايه براي انجام اين اعمال جراحي به ايران مراجعه مي كنند.» برخی کاربران به نام دکتر امیر حسین ناصری جراح زیبایی به عنوان پزشک چارمز اشاره کرده‌اند. دکتر ناصری احتمالا برای جلوگیری از حمله کاربران پیج اینستاگرامش را از حالت عمومی خارج کرده است. تلاش‌های ایران وایر برای گفت وگو با این جراح و تائید و تکذیب این خبر هم بی نتیجه ماند.

حالا دلیل حضور کندی چارمز مشخص شده اما سوال مشترک بسیاری از کاربران این است که چطور کسی متوجه حضور یک پورن استار در تهران نشده؟ البته پاسخ‌های مشابهی هم به آن داده می‌شد. کاربران زیادی به این نکته اشاره کرده بودند که میان چارمز و دختران ایرانی در خیابان تفاوت ظاهری چندانی وجود نداشته و او در عکسی که منتشر کرده ظاهر و تیپی شبیه بسیاری از دختران ایرانی دارد. این موضوع بحث داغ دیگری میان کاربران ایجاد کرده است: مثل یکی از کاربران که نوشته: «ظاهر پورن استاره با روسری اینقدر آشناست که تا عکس‌های خارج از ایرانش رو نبینی، نمی‌فهمی هموطن نیست.» یا کاربر دیگری که نوشته: «میگن دخترای سرزمینشون عین همین خانم پورن استاره که اومده ایران اما فراموش کردن بگن خودشون واسه اینجور دخترا دست وپا می‌شکنن.»

کندی در پستی که در اینستاگرامش گذاشته بود از یکی از دوستانش به خاطر کمک و راهنمایی برای گرفتن ویزای ایران تشکر کرده بود. گرفتن ویزا هم یکی از سوالات کاربران بود. این که جمهوری اسلامی چگونه به  او اجازه ورود به کشور را داده در شرایطی که بسیاری از روزنامه‌نگاران، فعالان مدنی و حقوق بشر نمی‌توانند به کشورشان برگردنند، مثل این توییت: « تو ایران همینکه اهل فتنه و منتقد و سینماگر و فعال حقوق کودک و حقوق بشر و روزنامه نگار و اقلیت مذهبی نباشن کارت ندارن، حتی اگه پورن استار باشی.»

بحث های سیاسی هم داغ شده است. برخی کاربران به برجام اشاره کرده اند: «روحانی می گفت برجام شبیه خورشید تابانه، ما باورمون نمیشد.» برخی هم به حسن عباسی، منتقد تندرو اشاره کرده و نوشته اند فعلا خوراک حسن عباسی برای سخنرانی درباره نفوذ غرب جور شده است.

در کنار همه این ها، کاربران طناز هم فعالیت ویژه‌ای داشتند و انبوهی کامنت عجیب و غریب نوشتند. همه این کامنت‌ها و نظرها باعث شد کندی چارمز ده ساعت پس از گذاشتن عکس و پست درباره سفر به ایرانش پشیمان شود. او تمام پست را حذف کرد، جدال کامنت و توییت ها اما ادامه دارد. 

منبع ایران وایر