Friday, December 25, 2015

حمله به یک نمازخانه در فرانسه و سوزاندن قرآندر جزیره کرس فرانسه معترضان به حمله به چند آتش‌نشان و پلیس، با تجمع در برابر یک نمازخانه ضمن سر دادن شعارهایی علیه مسلمانان به این محل آسیب رساندند.

به گزارش بی بی سی، همزمان مقام‌ها روز جمعه (۲۵ دسامبر) از تلاش چند نفر برای سوزاندن قرآن، کتاب مقدس مسلمانان، در آژاکسیو، مرکز جزیره کرس خبر داده‌اند.

آن طور که گزارش شده، ابتدا چند صد معترض در این شهر برای حمایت از ماموران پلیس و آتش‌نشان‌هایی که روز قبل (پنجشنبه) در رویدادی مورد حمله قرار گرفته بودند تجمع می‌کنند و سپس جمعی از معترضان به سوی محل وقوع این رویداد روانه می‌شوند. محله‌ای فقیرنشین که بخش مهمی از ساکنان آن عرب‌تبارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضان خشمگین سپس شعارهای نژادپرستانه‌ای چون "عرب برو بیرون" و "اینجا مال ماست" سر داده‌اند و تعدادی از آنها به تخریب نمازخانه محل اقدام کرده‌اند.


جزیره کرس در جنوب فرانسه و منطقه مدیترانه‌ای این کشور واقع شده و مرکز آن آژاکسیو زادگاه ناپلئون بناپارت است.

اشعار تازه‌ای از ملک‌الشعرای بهار کشف شدمجتبی مجرد، یکی از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد به حسب تصادف اشعار تازه‌ای از ملک‌الشعرای بهار را در یک کارتن سربسته در کتابخانه دانشگاه فردوسی یافت. دیوان ملک‌الشعرا بهار یکی از کتاب‌های مجموعه محمود فرخ (شاعر و ادیب خراسانی) است که دکتر جلال متینی در سال ۱۳۴۱ خریده بود.

روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد گزارش داده است که به تازگی قدیمی‌ترین نسخه دیوان ملک الشعرای بهار در کتابخانه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد یافت شده است. این اثر را مجتبی مجرد تصادفاً در یک کارتن سربسته پیدا کرده.

انگور: درمانی طبیعی برای کلیه‌هاتوصیه می‌شود که انگور را وارد برنامه‌ی غذایی روزانه بکنید. به خاطر اینکه این میوه خواص درمانی ویژه‌ای دارد که برای حفظ عملکرد کلیه‌ها مفید هستند.

برای حفاظت از سلامتی کلیه‌هایتان چه اقداماتی انجام می‌دهید؟ آیا آب کافی می‌نوشید؟ آیا مطمئن هستید که نمک دریافتی از مواد غذایی را به طور کامل دفع می‌کنید؟ آیا هر روز ورزش می‌کنید؟ باید بدانید که تمام این اقدامات برای داشتن کلیه‌هایی سالم لازم‌اند. با این حال خیلی از ما از انجام چنین کارهای ساده‌ای نیز غفلت می‌کنیم و تا قبل از مشاهده‌ی اولین علائم بیماری در کلیه‌ها به فکر سلامت آن‌ها نمی‌افتیم. خوشبختانه انگور جزو میوه‌هایی است که برای ارتقای سلامت این اندام‌های لوبیایی شکل مفید است.
    فواید انگور برای کلیه‌ها