Sunday, December 13, 2015

برخی با استفاده از فرصت اربعین٬ والدین خود را در عراق رها کرده‌اندسایت «تابناک» در گزارشی پرده از پشت پرده مراسم اربعین در عراق برداشته و نوشته در حال حاضر صد‌ها زائر ایرانی در این مراسم «مفقود» شده و برخی پدر و مادر پیر خود را در این کشور «رها» کرده‌اند.

این سایت محافظه‌کار نوشته که کسی در ایران نگران «چند صد مسافر اربعینی که {به ایران} بازنگشته‌اند، نیست.»

تابناک افزوده «معلوم نیست که {این افراد} در عراق جامانده‌ یا در وطن دچار مشکلات مترقبه و غیرمترقبه شده‌اند یا اتفاق دیگری برایشان روی داده که نتوانسته‌اند به منازل خود باز گردند.»

این سایت در ادامه گزارش خود از بازداشت برخی زائران در عراق به علت ارتکاب جرایم مختلف و‌‌ رها شدن افراد مسن از سوی فرزندان خود در این کشور به عنوان دو عامل اصلی مفقود شدن افراد نام برده است.

آن‌طور که این سایت نوشته است «متاسفانه برخی از سودجویان، فرصت اربعینی را فضای برای خلاص شدن از برخی سختی‌هایشان در نظر گرفته و دست به اقدامات بی‌شرمانه‌ای می‌زنند که باید به شدت با آن مقابله کرد؛ اقدام به‌‌ رها کردن پدر یا مادر پیر در عراق.»

مقام‌های جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر برای برگزاری مراسم اربعین امام سوم شیعیان در عراق هزینه و برنامه‌ریزی گسترده تبلیغاتی می‌کنند تا به گفته خود «قدرت» شیعیان در جهان را به نمایش بگذارند.

روحانیون و نظامیان حاکم بر ایران همه ساله پس از پایان مراسم اربعین می‌گویند بیش از ۲۵ میلیون شیعه در این برنامه شرکت داشته‌اند٬ اما آمار واقعی شرکت کنندگان کمتر از سه میلیون نفر است.

ورود بدون نظارت ده‌ها هزار نفر از مرز‌های مختلف ایران به عراق٬ یکی از برنامه‌های نانوشته جمهوری اسلامی به منظور افزایش شمار شرکت کنندگان در این برنامه است.

براساس برخی گزارش‌ها برخی از کسانی که در به دلایل ارتکاب جرائم مختلف ایران ممنوع‌الخروج هستند مراسم اربعین را بهترین فرصت برای خروج از ایران می‌دانند.

آن‌طور که نهاد‌های مسئول در ایران اعلام کرده‌اند سال گذشته بیش از سه هزار نفر در مراسم اربعین مفقود شده بودند که پس از مدتی شناسایی و به ایران بازگردانده شده‌اند.

سال‌ جاری نیز اعلام شده بیش از هزار و ۴۰۰ گذرنامه٬ شناسنامه و کارت ملی ایرانی‌ در مراسم اربعین مفقود شده است.

تابناک

نوری زاد: اسلام واقعی و چیزی به اسم زبالهمحمد نوری زاد

اسلام واقعی و چیزی به اسم زباله

یک: باور کنید مطلقاً قصد توهین ندارم اما اگر من و شما و دوستان بسیجی بخواهیم پخمه های نظام اسلامی را یکی یکی شماره کنیم، علاوه بر جور واجور آخوند و غیر آخوند، حتماً یکی از عتیقه ها و زیرخاکی هایش را می توانیم در قامتِ همین جناب لاریجانیِ دستگاه قضا قالب ببندیم. عتیقه بودن حضرت ایشان را از آن روی سند می آورم که وی بدون تجربه ی حتی یک بازپرسیِ ساده، ناگهان – بفرموده – می شود رییس دستگاه قضا. مثل سردار فیروز آبادی که بی هیچ تجربه ی نظامی – بفرموده – می شود رییس ستاد کل نیروهای مسلح. حضرت لاریجانی را باش که اخیراً فرموده: "امکان ندارد اسلام واقعی مولد زباله ای مثل داعش باشد".

ایران به روایت عدد و رقم
اعداد و ارقام بعضی وقت‌ها، حامل واقعیت‌هایی شگفتی‌آفرین هستند. رادیوفردا نگاهی دارد به آمار و ارقامی که به تازگی در ایران بر سر زبان‌ها بوده‌اند:

شمار قربانیان آنفلوآنزا در کشور ۴۲ نفر

۱۹ آذر٬ خبرگزاری صداوسیما: محمدمهدی گویا٬ مدیر مرکز مبارزه با بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، اعلام کرد تا روز پنج‌شنبه ۳۳ نفر در کرمان، پنج نفر در سیستان و بلوچستان، یک نفر در آبادان، یک نفر در کرج و ۲ نفر در لرستان بر اثر آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند.

تولید روزانه ۳۱۳ تن زباله در روستاهای همدان

۱۸ آذر٬ خبرگزاری تسنیم: فریدون عربی٬ مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری همدان، اعلام کرده روزانه ۳۱۳ تن زباله در روستاهای همدان تولید می‌شود که «بخش قابل توجهی از زباله‌ها به صورت غیرقانونی و غیربهداشتی دفن می‌شوند.»

بازرسی ۲۸۰۰ عروسک خریداری شده در عراق

مهدی هاشمي در اولین مرخصي


مهدی هاشمي در اولین مرخصي
سید وحید ابوالمعالی وکیل مهدی هاشمی در رابطه با مرخصی موکل خود، اظهار داشت، مهدی هاشمی از روز اربعین به مدت سه روز برای مرخصی آمد و پس از اتمام دوره مرخصی یعنی روز شنبه خودش را به زندان اوین معرفی کرد.