Wednesday, December 9, 2015

تصاویر جدید بازیگر ایرانی صدف طاهریان بعد از مهاجرت به دبیتجمع ۵۰۰ کارگر بازنشسته فولاد اصفهان در تهران؛ دو کارگر سکته کردندتجمع ۵۰۰ نفری از کارگران بازنشسته فولاد در مقابل نهاد ریاست جمهوری و وزارت دارایی با وعده‌های وزیر دارایی مبنی بر پیگیری مطالبات کارگران پایان یافت.

۵۰۰ کارگر بازنشسته فولاد اصفهان که از اصفهان، تهران، کرج و سایر شهرها به تهران آمده بودند پانزدهم آذر ماه در مقابل دفتر ریاست جمهوری و شانزدهم آذر ماه در مقابل وزارت دارایی تجمع کرده و پیگیر مطالبات خود شدند.

کارگران معترض ناچار شدند شب را در مسجد دخانیات با یک پتو سر کنند.

به گزارش کلمه به نقل از روابط عمومی سندیکای کارگران فلز کار مکانیک در حین تجمع یکی از بازنشستگانی که برای نصب پلاکارد اعتراضی تلاش می کرد، سکته کرده و پس از انتقال به بیمارستان اعلام شد که وی فوت کرده است.

خبر فوت این کارگر خشم دیگر بازنشستگان را برانگیخته و باعث شد تا شعارهایی علیه وزارت دارایی و دولت سر داده شود که نفر دوم نیز دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شد.

علی طیب‌نیا وزیر دارایی با حضور در میان بازنشستگان معترض تاکید که مشکلات آنان پیگیری و تا اسفند ماه حل خواهد شد.

وی همچنین وعده داد که مابه‌التفاوت اضافه حقوق‌ها از سال ۹۰ پزداخت شود و هزینه های درمانی دفترچه های بیمه خدمات درمانی که شامل ویزیت پزشکی، داروخانه‌ای، آزمایشگاهی و عکسبرداری می‌شود نیز پرداخت شود.

بر اساس این گزارش عدم ادغام صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان در تامین اجتماعی از دیگر تعهدات وزیر دارایی به معترضان بود تا کارگران بازنشسته فولاد امیدوار راهی شهرهای خود شوند.

نکته ی قابل ذکر در این میان آن است که خبر این تجمع و فوت یکی از معترضان در آن در خبرگزاری های رسمی کشور پوشش داده نشده است.

حمله گاو خشمگین به 15 تهرانی!
به گزارش عصرخبر، فرار گاو خشمگین از دست قصاب، 15 زن و مرد تماشاچی را با سرنوشت‌های دردناکی مواجه کرد.

چندی پیش ساکنان خیابان سپهر سعادت‌آباد وقتی شنیدند مردی در همسایگی‌شان قصد دارد گاوی را قربانی کند با اشتیاق زیادی از خانه‌هایشان بیرون ریختند و در محل ایستادن قصاب حلقه زدند.

وقتی وانت حامل گاو در بین این حلقه توقف کرد همه مشتاقانه دیدند که چند مرد گاو را از پشت خودرو به پایین کشیدند و روی زمین خواباندند تا قصاب مراسم قربانی را اجرا کند. هنوز قصاب آماده نشده بود که ناگهان گاو خشمگین وحشت‌زده با چابکی تقلایی کرد و با پرتاب کردن مردان که پاهایش را گرفته بودند از جا برخاست. 60 زن و مرد تماشاچی که از این واکنش سریع گاو غافلگیر شده بودند با ترس و واهمه پا به فرار گذاشتند و همین کافی بود تا گاو با وحشت بیشتری سرگردان و حیران به اطراف بدود و به زنان و مردان ضربه بزند.

گاو خشمگین هنوز رها بود و هیاهویی به پا کرده بود، صدای جیغ‌های مردانه و زنانه فضا را پر کرده بود تا اینکه صاحب گاو، قصاب و چند مرد به سمت گاو حمله کردند تا آن را مهار کنند و وقتی دیدند نمی‌توانند گاو را کنترل کنند با چاقو به آن حمله بردند و با ضرباتی توانستند گاو را زمینگیر کنند و پیش از مرگش به‌خاطر خونریزی شدید، آن را قربانی کنند.

گروهی زن و مرد که زخمی شده بودند با آه و ناله روی زمین افتاده و دیگران سریع با اورژانس تماس گرفتند و آنان را در جریان قرار دادند.

وقتی تکنیسین‌های اورژانس پای در صحنه حادثه گذاشتند در معایناتشان دیدند که 10 مرد و 5 زن به‌شدت زخمی شده و نیاز به انتقال به بیمارستان دارند.

همه این 15 زن و مرد پس از بیمارستان به دادسرای ناحیه 2 تهران مراجعه کرده و از صاحب گاو به‌خاطر سهل‌انگاری در نگهداری این حیوان به طرح شکایت پرداختند.

یکی از مجروحین گفت: جمعه شب وقتی شنیدیم قرار است در محله‌مان گاو قربانی کنند برای تماشای این صحنه در گوشه‌ای جمع شدیم، خیلی بودیم تا اینکه گاو را از وانت پیاده کردند و چون حواس صاحبش نبود گاو به سمت جمعیت حمله کرد و باعث شد به تعدادی از ما آسیب جدی وارد شود.

یک زن جوان نیز گفت: «هنوز از یادآوری آن صحنه‌ها وحشت دارم. شب‌ها کابوس می‌بینم. گاو را که دیدم احساس کردم دیگر زنده نخواهم ماند جیغ می‌کشیدم و فرار می‌کردم اما فایده‌ای نداشت و گاو به من صدمه وارد کرد.»

قام قضایی در مرحله بعدی، صاحب گاو را به دادسرا احضار کرد و این مرد که باور نداشت همسایه‌هایش از او شکایت کرده باشند در برابر دادیار صفریان قرار گرفت و گفت: نمی‌دانم چرا من مقصر هستم در حالی که هیچ نقشی در این سهل‌انگاری نداشته‌ام، وقتی قرار شد گاو را قربانی کنم هیچ‌کس را برای تماشای این صحنه دعوت نکردم و حدود 60 زن و مرد با آگاهی از اینکه شاید گاو حرکتی کند دور آن حلقه زدند.

وی افزود: بعد از پیاده کردن گاو از پشت وانت آن را در اختیار قصاب قرار دادم که وی کوتاهی کرد و گاو پا به فرار گذاشت، خود من نیز آسیب دیده‌ام و اصلاً تصور نمی‌کنم گناهی به گردن من باشد، یک حادثه بود و در این بین همه ما مقصر بودیم و اگر این 15 زن و مرد به تماشای این صحنه نمی‌آمدند الان سالم مانده بودند.

پیاده‌روی ۷۰هزار زائر در برف به سوی حرم امام رضااگر رضا علم غیب داشت و به بیماران شفا میداد خودش انگور زهرآلود را نمی خورد 

مریم بنی‌کریم؛ مشاور ارشد بازاریابی هتل‌های «هایت» در امریکا


مریم بنی‌کریم؛ مشاور ارشد بازاریابی هتل‌های «هایت» در امریکا

مریم بنی‌کریم از زنان موفق ایرانی در کشور امریکا است. او در کودکی همراه خانواده از ایران به پاریس‌، سانفرانسیسکو و پس از آن لندن مهاجرت کرد. وی بعد‌ها به امریکا رفت و در آنجا مشغول به تحصیل شد. مریم زنی باهوش و پرانرژی است و از روحیه‌ای مردمی برخوردار است و همین ویژگی‌ها او را در مشاغل سختی که بر عهده گرفته موفق کرده است. از جمله این مشاغل می‌توان به کار در حوزه بازاریابی روزنامه‌نگاری و رسانه اشاره کرد. او در حال حاضر ساکن شیکاگو است و در ماه ژنوایه سال ۲۰۱۵ دست به تغییر شغل بزرگی زد و به حوزه هتلداری وارد شد.

مریم فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی از کالج «برنارد» است. او در رشته مدیریت بازرگانی و روابط بین‌الملل در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه کلمبیا فارغ‌التحصیل شده است. او در کنار شغل اصلی‌اش یعنی مشاور ارشد بازاریابی مجموعه هتل‌های «هایت» امریکا، به عنوان عضو کمیته گزارشگران بدون مرز و مرکز پزشکی «مانت سینایی» هم فعالیت دارد.

مریم سال‌های زیادی در حوزه بازاریابی رسانه و انتشارات مشغول به کار بود. او مشاور ارشد بازاریابی کمپانی بزرگ «گانت» بود که به انتشار روزنامه‌هایی همچون «USA Today» می‌پردازد. تجربه سال‌ها کار در موقعیت‌های مدیریتی و تصمیم‌گیری او را به جایگاهی مدیریتی و برتر در مجموعه هتل‌های «هایت» رسانده است.
مریم از سال ۲۰۱۵ مسئول تبلیغ و رشد برند هتل‌های «هایت» و ابتکار در زمینه بازاریابی و جذب سرمایه‌های جدید شد. او بیش از بیست سال در حوزه اقتصاد و بازاریابی فعالیت داشته و مادر دو فرزند است. او از طرف شرکت «فست» به عنوان یکی از پنجاه زن قدرتمند نیویورک انتخاب شده و همچنین به عنوان یکی از خلاق‌ترین افراد در حوزه تجارت و بازاریابی شناخته شده است.

مریم همچون زنان دیگر با چالش‌های زیادی در حوزه اشتغال مواجه بوده و می‌گوید: «فقط نیاز به اعتماد به نفس داری تا تجربیاتت را وارد حوزه کار کنی.» او همچنین معتقد است که نسبت به افراد دیگر فردی ریسک‌پذیر برای پذیرش تغییرات است و صبر زیادی در پیشبرد کار از خود نشان می‌دهد.

منبع: نیوزروم

تجارت سکس دختران ایرانی در کردستان عراقاز آرشیو

سیروان حدود دو سال است که در اربیل زندگی می‌کند. کارش تجارت بین ایران و کردستان عراق است. او و دوستان ایرانی اش، معمولا در پاتوق های شبانه همدیگر را می بیینند، پاتوق هایی که میهمانان و مشتریان دیگری هم دارد: «چند خیابان در اربیل وجود دارد که  شب‌ها پاتوق دختران ایرانی هستند. بیشتر آنها جوان هستند و دنبال مشتری». 

تجارت سکس در کردستان غیرقانونی است و‌ کارگران جنسی در شهر اربیل معمولا به طور غیرقانونی کار می‌کنند. 
سیروان تجربه رابطه جنسی با آنها را داشته است: « اینجا مشتری زیاد دارند،  حدود 100 دلار باید پرداخت. البته این قیمت متفاوت است و بستگی به عوامل زیادی دارد. مثلا سن و محل که از خود فروشنده سکس باشد یا شما. البته این قیمت‌ها برای غیر ایرانی‌هاست و مردان ایرانی 30 یا 40 دلار می دهند.  دختران ترجیح می‌دهند با ایرانی‌ها دم خور نشوند، زیرا ایرانی‌ها اغلب در پرداخت پول تقلب می‌کنند.» 

چهره‌ای پنهان زیر پرتره مونالیزا 'کشف شد'
یک دانشمند فرانسوی می‌گوید با استفاده از تکنولوژی بازتاب نور توانسته پرتره دیگری را در زیر نقاشی مونالیزا، اثر داوینچی کشف کند.

پاسکال کوت بیش از ۱۰ سال با استفاده از این تکنولوژی روی این تابلو تحقیق کرده است.

او مدعی است نقاشی دیگری زیر نقاشی اصلی قرار دارد. در تصویری که آقای کوت به دست آورده چهره‌ای دیگری نیز دیده که خط نگاهش شبیه پرتره اصلی می‌شود.

موزه لوور، محل نگهداری مهمترین اثر داوینچی، هنور درباره ادعای آقای کوت نظری نداده است.

10 فایده شگفت انگیز عرق کردن
10 فایده شگفت انگیز عرق کردن
۱- کمک به بهبودی زخم ها
تحقیقات زیادی روی غدد اکرین (eccrine) انجام شده است. این غدد یک نوع از غدد عرق موجود در بدن هستند که به تعداد زیاد روی سطح پوست سراسر بدن وجود دارند.
محققان دانشگاه میشیگان دریافتند که این غدد، محل ذخیره سلول های بنیادی بالغ هستند که در فرآیند بهبودی و بسته شدن زخم ها نقش دارند. با شناخت این فرآیند مهم در بهبودی زخم ها می توان درمان های دارویی جدید را امتحان کرد.
۲- دفع سموم از بدن
وقتی عرق می کنیم، چه اتفاقی می افتد؟ هنگام تعریق، سموم موجود در بدن همراه با عرق و از طریق منافذ پوست خارج می شوند. محققان معتقدند هنگام تعریق، نمک، کلسترول و الکل اضافی از بدن خارج می شوند، یعنی وقتی عرق می کنیم، از ورم بدن جلوگیری می شود، رگ های خونی گرفته باز می گردند و حالت خماری از بین می رود.
۳- مثل یک آنتی بیوتیک

اکثر ایرانیان از کار در مشاغل حساس ممنوع شدند
به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان جزئیات طرح یک فوریتی نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس را مورد بحث و بررسی قرار داده و ماده 2 آن را به تصویب رساندند.
به موجب مصوبه مجلس، انتصاب اشخاص زیر به تصدی پست‌ها و مشاغل حساس ممنوع است:
استعمال کنندگان و معتادان به مواد مخدر و روانگردان