Tuesday, December 8, 2015

آنچه لازم است در باره این "بیماری آمیزشی" جدید بدانیدنه اینکه بیماریهای آمیزش جنسی خیلی کم هستند، اکنون یک بیماری جدید از راه رسیده است. این بیماری میکروپلاسما جنیتالیوم یا "ام.جی." نام دارد. 

گرچه متخصصان این بیماری را از دهه 80 می شناسند، اما مقاله ای جدید در مجله بین المللی اپیدمولوژی ریشه باکتریایی این بیماری را مشخص کرده است، که در مجاری ادراری است و از راه آمیزش جنسی سرایت می کند. 

دانشگاه کالج لندن، با بررسی 4500 مرد و زن، بین 18 تا 44 سال سن، که از نظر جنسی با بیش از یک نفر فعال هستند، توانست این بیماری را ریشه یابی کند. از این گروه نمونه، 48 مرد و 24 زن مبتلا به ام.جی بودند. با این همه این بیماری در نوجوانانی که رابطه جنسی ندارند اصلا دیده نشده است. 

به گزارش سی.ان.ان، بیماری ام.جی مانند بسیاری از بیماریهای آمیزشی در بیشتر مواقع علائمی ندارد. 94 درصد مردان و 56 درصد زنان اصلا عارضه ای را گزارش نمی کنند. 

با این همه چند نکته قابل توجه است. در زنان این بیماری با التهاب، درد ادراری، و خونریزی در هنگام آمیزش همراه است. در مورد مردان هم علائم عمومی درد ادرار یا خروج مایه آبگونه از آلت گزارش شده است. 

پزشکان می توانند با انجام آزمایش این بیماری را تشخیص دهند، و درمان آن با مصرف آنتی بوتیک "آزیترومایسین" میسر است. بهترین راه پیشگیری از این بیماری استفاده از کاندوم در هنگام نزدیکی است.
العربیه.نت

تاجر هندی دختران جوان بدون پدر را عروس می کنددر مراسمی در شهر “سورات” واقع در ایالت غربی “گُجرات” هند، ۱۵۱ زوج جوان در یک جشن ازدواج دسته‌جمعی به عقد یکدیگر درآمدند و زندگی مشترک‌شان را آغاز کردند.
هزینه‌ی این مراسم عروسی و جهیزیه عروس‌ها که بیش از ۵۰ میلیون روپیه (۷۵۰ هزار دلار) اعلام شده، توسط یک تاجر الماس به نام “ماهش سوانی” تامین شده است. این جشن در قالب یک فستیوال سه‌روزه با شرکت حدود ۱۰۰ هزار نفر برگزار شده است.
آقای سوانی، چندین سال‌ است که تامین مالی ازدواج دخترانی را که پدر ندارند، بر عهده می‌گیرد.
او به اسوشیتدپرس می‌گوید که اولین بار در سال ۲۰۰۸، زمانی که یکی از کارمندان او تنها چند روز پیش از جشن ازدواج دو دخترش درگذشت، نقش پدر آن دختران را ایفا کرد و از آن به بعد، هر سال، هزینه‌ی ازدواج شماری از زنان جوان از خانواده‌هایی فقیر و بدون پدر را تامین کرده است.
وی که ثروتش را از تجارت الماس و سرمایه‌گذاری در بخش املاک به دست آورده، اضافه می‌کند که خودش را “پدرخوانده” این دختران می‌داند.
سوانی به دخترخوانده‌هایش، همه چیز می‌دهد از طلاجواهر گرفته تا لباس و وسایل خانه.
ازدواج در هند امری پرهزینه و گران محسوب می‌شود چرا که بر اساس سنت‌های این کشور، انتظار می‌رود خانواده‌ی عروس، جهیزیه‌ای سنگین از پول نقد و هدیه را برایش آماده کنند.
چندین روز مهمانی با حضور صدها نفر از بستگان و همسایه‌ها نیز به هزینه‌های جشن ازدواج در هند اضافه می‌کند .

تقاطع
———————
عکس‌ها از آجیت سولانکی/ اسوشیتدپرس