Friday, December 4, 2015

زنان ایرانی «بیش از مردان» در شبکه‌های اجتماعی به‌دنبال رابطه با جنس مخالفند
نتایج یک نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) نشان می‌دهد زنان ایرانی بیشتر از مردان در شبکه‌های اجتماعی به‌دنبال «ارتباط راحت‌تر با جنس مخالف» هستند.

این نظر‌سنجی پاییز امسال از سوی دفتر «خراسان رضوی» این مرکز صورت گرفته و نتایج آن روز دوشنبه (۹ آذر) از سوی راضیه آذرنیا٬ رئیس این دفتر در گفت‌وگو با «ایسنا» تشریح شده است.

خانم آذرنیا گفته براساس نظرسنجی مذکور «فرار از تنهایی، دلتنگی و پیوستن به گروه‌ها از سوی زنان بیشتر از مردان، دلیل حضور آنها در شبکه‌های اجتماعی است.»

در این نظرسنجی آن‌طور که این مقام مسئول اعلام کرده٬ مشخص شده که «مردان بیشتر از زنان» علت حضور خود در شبکه‌های اجتماعی را «تبلیغات و بازاریابی» عنوان کرده‌اند.

اتهامات هکر ایرانی‌آمریکایی کمپانی ورمونت تایید شدخبرگزاری ایرانشهر - بر اساس رای قاضی دادگاه رسیدگی کننده به پرونده سرقت اطلاعات محرمانه کمپانی ورمونت، نیما گلستانه 30 ساله که تابعیت ایرانی‌آمریکایی دارد، به جرم همدستی در هک کردن اطلاعات چند موسسه تجاری آمریکایی مجرم شناخته شده است.


به گفته مقامات دادگاه رسیدگی کننده در واشنگتن، آقای گلستانه که در این کار هم دستانی نیز داشته است، اطلاعات کمپانی‌ها و شرکت‌های قربانی را به یک کشور سوم منتقل می‌کرده است. دادگاه در خصوص کشوری و یا کشورهایی که نیما گلستانه این اطلاعات را برای آنها ارسال کرده است توضیحی ندادهاست.

گروه هکرهایی که آقای گلستانه نیز در آن عضویت داشته، به داده ها و اطلاعات باارزش شرکتهای بزرگ دسترسی پیدا می‌کردند و در واقع نقش گلستانه انتقال این داده‌ها به کشورهای دیگر بوده است.

گلستانه در نوامبر سال 2013 در ترکیه دستگیر شد و برای محاکمه در 12 فوریه 2015 به آمریکا بازگردانده شد. این موضوع توسط نیروهای حرفه‌ای سایبری آمریکا و کمپانی ورمونت مورد بررسی قرار گرفت و اطلاعات به دادگاه تقدیم شده است. قاضی این پرونده سرنجام روز گذشته، نیما گلستانه را متهم شناخته است.
خبرگزاری ایرانشهر

با پنج دستاورد علمی و کاربردی نسبیت آشنا شویدنظریه نسبیت اینیشتین 100 ساله شد؛ با پنج دستاورد علمی و کاربردی نسبیت آشنا شوید
این روزها جشن صد سالگی نظریه نسبیت عام اینیشتین است. فرضیه‌ای که مرزهای دانش بشری را برای همیشه دگرگون کرد و تصور علمی از فضا و زمان را تغییر داد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از BBC، آلبرت اینیشتین، که در سال ۱۸۷۹ در آلمان به‌ دنیا آمد و در سال ۱۹۱۵، یعنی 100 سال پیش، نظریه نسبیت عام را برای گروهی از دانشمندان زمان خود در آکادمی علوم پروس عرضه کرد.

نظریه نسبیت عام مجموعه‌ای از معادلات ریاضی است که در آن پدیده فضا-زمان و جاذبه که تا آن زمان با فرمول‌های مکانیکی نیوتون یا «نیرو» توضیح داده می‌شد، به شکل یک خمیدگی توضیح داده می‌شود.

پدرو فریرا، نویسنده کتاب «نظریه کامل» که کتابی در خصوص نظریه نسبیت اینیشتین است می‌گوید که این نظریه مجموعه‌ای ساده اما ظریف و زیبایی از معادلات است. معادلاتی که اگر بتوانید آنها را حل کنید، به چیزهای بی‌نظیری می‌رسید.

اما چه چیزهایی از دل نظریه نسبیت بیرون آمد؟

1- سیاه‌چاله‌های فضایی