Friday, November 27, 2015

مرگ زن جوان با تازیانه‌های متعدد همسرش در تهران ساعت ۸ شب سه‌شنبه زنگ مرکز فوریت‌های پزشکی اورژانس تهران به صدا درآمد و زن میانسالی از بدحال بودن یک زن جوان در محدوده کوچه پرده‌فروش‌های خیابان مولوی خبر داد که با اعلام این خبر یک دستگاه آمبولانس به‌همراه کادر اورژانس به محل وقوع اعلام این گزارش اعزام شدند.

بعد از حضور مأموران اورژانس به‌دلیل وخیم بودن حال زن جوان، سریعاً اقدامات درمانی و احیای بیمار صورت گرفت اما به‌دلیل وخامت حال زن جوان ۳۲ساله، وی جان خود را از دست داد.

در منزلی که کادر درمانی مشغول احیای این زن جوان افغانستانی بودند، مرد و زن جوان دیگری نیز حضور داشتند که مرد جوان با دیدن اوضاع وخیم حال همسرش از این محل گریخت.

پس از اعلام مرگ این زن جوان با هماهنگی‌های صورت گرفته، تیمی از مأموران کلانتری ۱۱۶ مولوی به محل وقوع این اتفاق اعزام شدند و طی بررسی‌های اولیه مشخص شد زن جوان که سه فرزند نیز دارد، بر اثر ضربات شدید و متعدد “شلنگ گاز” بر قسمت‌های مختلف بدن وی به قتل رسیده است.

با مشخص شدن قتل عمد، تحقیقات از زن دیگری که در این خانه حضور داشت در دستور کار مأموران قرار گرفت و وی به مأموران گفت: “من زن برادر، شوهر این مقتول هستم و شوهر این زن ساعتی قبل با من تماس گرفت و از حال وخیم همسر خود خبر داد، من نیز به‌سرعت خودم را به اینجا رساندم و با دیدن حال نامساعد مقتول با مأموران اورژانس تماس گرفتم، با حضور مأموران اورژانس و اعلام فوت زن جوان، شوهر او از اینجا فرار کرد”.

بعد از تشکیل پرونده قتل عمد، سجاد منافی‌آذر، بازپرس سوم دادسرای جنایی تهران در محل وقوع این قتل حاضر شد و دستور بازداشت متهم این پرونده را صادر کرد.

تسنیم


۱۱۰ هزار نفر با مدرک دکترا بیکار هستندمرکز آمار ایران اعلام کرد ۱۱۰ هزار نفر با مدرک دکترا در کشور بیکارند و بیشترین میزان بیکاری در میان فارغ‌التحصیلان متعلق به دارندگان مدرک کار‌شناسی است .
 به گزارش ایسنا٬ بر اساس نتایج آمارگیری نیروی کار سال ۱۳۹۳ از سوی مرکز آمار ایران، بیشتر بیکاران در مقطع دکترا مردان و در مقطع کار‌شناسی زنان هستند.

این گزارش حاکی است که بیشترین میزان بیکاری در میان جمعیت فارغ‌التحصیل و در حال تحصیل سال ۹۳، مربوط به رشته‌های مهندسی و پس از آن رشته‌های بازرگانی و معماری بوده است.

افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در ایران٬ نه تنها کیفیت نیروهای شاغل در بازار کار را تغییر داده٬ بلکه هزاران جوان با تحصیلات دانشگاهی بالا را پشت درهای بازار کار نگاه داشته است.

به گفته کوروش پرند٬ معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرخ بیکاری در میان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۱۰ برابر افرادی است که دارای تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر٬ به زودی بیش از ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل و جویای مشاغلی می‌شوند که در «شان میزان تحصیلاتشان» باشد.

وب‌سایت تابناک نیز در گزارشی با تقدیر از افزایش میزان سطح تحصیلات در ایران٬ از نبود زیرساخت‌های لازم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در کشور انتقاد کرده است.

به نوشته این وب‌سایت٬ «کارجویان فارغ‌التحصیل دانشگاهی را دیگر نمی‌توان به هر شغلی گمارد و آن‌ها از پذیرش بسیاری از رشته‌های شغلی امتناع می‌کنند.»

تابناک همچنین نوشته در حالی به زودی هزاران نیروی تحصیلکرده آماده ورود به بازار کار خواهند شد که در فاصله تابستان ۹۳ تا سال جاری ۴۷۸ هزار نفر به تعداد بیکاران افزوده شده است.

پیش از این نیز گزارش‌های متعددی درباره بیکاری هزاران فارغ‌التحصیل رشته پزشکی عمومی در ایران منتشر شده بود.

این پزشکان در حالی بیکارند که وزارت بهداشت بار‌ها اعلام کرده در مناطق محروم و حتی شهرهای کوچک کمبود پزشک وجود دارد.

خبرگزاری ایسنا به نقل از کار‌شناسان یکی از علل بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را نبود تناسب و هماهنگی میان رشته‌های تحصیلی دانشجویان با نیازهای بازار کار عنوان کرده است.