Thursday, November 19, 2015

زن تروریست انتخاری در فرانسه که بودنام مهاجم انتحاری فرانسوی مغربی تبار حسنا بولحسن است
زن بمبگذاری که بامداد چهارشنبه در آپارتمانی در محله "سن دونی" شمال پاریس خود را منفجر کرد، بامداد پنجشنبه 19 نوامبر معلوم شد که نامش حسنا آیت بولحسن، فرانسوی مغربی تبار است. او اولین زن تروریست انتحاری در تاریخ اروپاست.  

او به همراه عده ای دیگر در آپارتمانش به مدت 7 ساعت با پلیس درگیر بودند، و در انتها با منفجر کردن جلیقه انفجاری خود را متلاشی کرد. شایعه ها حکایت از آن دارد که او همسر عبدالحمید اباعود، معروف به "ابوعمر السوسی" از طراحان حمله انتحاری جمعه گذشته پاریس بوده است. او دختر دایی شوهرش بود، 26 سال سن داشت و در فرانسه از پدرومادری مغربی به دنیا آمده بود. 

در رسانه های فرانسه آمده است که 26 سال پیش حسنا در محله "کلیشی لاگارین" در پاریس به دنیا آمده و او همیشه می گفت که "به جهادگران می پیوندد." او به سوریه و عراق سفر کرد و همراه گروههای تندرو جنگیده بود. او با استفاده از یک فرصت به فرانسه برگشت، جایی که همیشه آنرا "بلاد کفار" می خواند. 

بر اساس گزارشها، 100 نفر از نیروهای ویژه فرانسوی آپارتمان حسنا را محاصره کردند و او پس از تیراندازی با کلاشنیکوف، ناگهان در مقابل چشم دوربین دید شب ماموران خود را منفجر کرد. 

یک روزنامه بلژیکی نوشت که حسنا در روز 19 اوت 1989 در فرانسه به دنیا آمد و از بچگی با مادر عبدالحمید اباعود نزدیک بود.

فرانسه و خطر حملات شیمیایی و بیولوژیکیمانوئل والس، نخست‌وزیر فرانسه هشدار داده است که این کشور با خطر حملات شیمیایی و بیولوژیکی از سوی گروه‌های تروریستی مانند گروه دولت اسلامی رو‌برو است.

قرار است امروز مجلس فرانسه در باره تمدید وضعیت فوق‌العاده در این کشور تصمیم بگیرد.

حملات جمعه قبل پاریس ۱۲۹ کشته بر جای گذاشت.

آقای والس این اظهارات را در جلسه مجلس فرانسه بیان کرده است. نمایندگان مجلس فرانسه در مورد تمدید وضعیت فوق‌العاده به مدت سه ماه تصمیم خواهند گرفت.

نخست‌وزیر فرانسه از کشورهای اروپایی خواست تا به همکاری‌های اطلاعاتی خود شدت بخشند. او خواهان آن شد تا برای امنیت جمعی، کشورهای اروپایی اطلاعات مربوط به مسافران شرکت‌های هواپیمایی را در اختیار یکدیگر بگذارند.

در همین حال پلیس فرانسه هنوز به دنبال شناسایی هویت حداقل دو مظنونی است که در عملیات روز چهارشنبه پلیس در پاریس کشته شدند.

هنوز مشخص نیست فرد مظنون به سازماندهی حملات جمعه شب پاریس در عملیات روز چهارشنبه پلیس فرانسه در پایتخت این کشور کشته شده یا نه.

این در حالی است که پلیس بلژیک در ادامه تحقیقات خود در مورد حملات پاریس، در عملیاتی شش ساختمان در بروکسل و اطراف آن را مورد بازرسی قرار داد.

شارل میشل، نخست‌وزیر بلژیک گفته است کشورش به دنبال حملات مرگبار پاریس، برای تقویت امنیت کشور، تدابیر جدیدی را به اجرا در می‌آورد.

دولت بلژیک برای مقابله با تروریسم بودجه جداگانه‌ای درنظر گرفته است.

دولت بلژیک همچنین درصدد تصویب قوانینی برای زندانی کردنی پیکارجویانی است که از سوریه به این کشور بر می‌گردند.

بی بی سیراز کشف جسد پیرزن ۷۵ ساله در چمدانراز کشف جسد پیرزن ۷۵ ساله‌ای که جنازه‌اش به خاطر بوی تعفن و در حالی که در یک چمدان مخفی شده بود کشف شد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

خبرگزاری فارس: راز کشف جسد پیرزن ۷۵ ساله‌ای که جنازه‌اش به خاطر بوی تعفن و در حالی که در یک چمدان مخفی شده بود کشف شد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

نیمه شهریورماه بود که فردی از پارکینگ منزل خارج شده بود و قصد داشت درب پارکینگ را مجدداً ببندد که بوی تعفن نظر او را جلب کرد.

پس از تعقیب بوی تعفن متوجه شد که منشأ بو چمدانی در نزدیکی درب پارکینگ است و زمانی که از روی کنجکاوی درب چمدان را گشود پیکر متلاشی شده زنی دست و پا بسته را در داخل چمدان دید.

به دنبال این واقعه مأموران کلانتری گلبرگ در خیابان دماوند حاضر شدند و پس از حضور پزشک کشیک سازمان پزشکی قانونی و انجام بررسی‌های لازم متوجه شدند که چند روز از مرگ این زن که ۷۵ سال سن داشته است می‌گذشته است.

براساس نظر پزشکی قانونی، علت مرگ، فشار بر عناصر حیاتی گردن توسط جسم نرم و قابل انعطاف بوده است یعنی این زن بعلت خفگی جان خود را از دست داده است.

از آنجا که تاکنون کسی پیگیر مرگ این زن نبوده است به نظر می‌رسد این زن به علت اختلافات خانوادگی توسط بستگان خود به قتل رسیده است.

پس از حضور بازپرس در صحنه دستور شناسایی و تحقیقات بیشتر در رابطه با هویت وی و علت مرگ صادر می‌شود.

عکسهایی از ابو مجاهد بلژیکی یکی از عاملان نوجوان حوادث تروریستی پاریس


 - گروه تحقیق در حادثه حملات تروریستی پاریس، صفحه فیس بوک «بلال حادفی» یکی از سه عامل انتحاری در انفجارهای خارج از ورزشگاه فرانسه در شب جمعه گذشته را فاش کرد.

روزنامه بریتانیایی«دیلی میل»، تصاویر حادفی را بر روی سایت خود با عنوان «عامل انتحاری با چهره کودکانه» پیش از پیوستن به داعش را منتشر کرده است.

این تصاویر که پیش از بستن صفحه فیس بوک حادفی به دست روزنامه دیلی میل افتاده است، این جوان انتحاری را در حالیکه شنا به تن دارد، و تفنگ شکاری در دست نشان می دهد.

تاریخ این تصاویر از جمله عکس وی در کنار دریا به سال 2011 بازمی گردد. از جمله یک تصویر او را در بین برادران خود نشان می دهد. این عکس در سال 2014 گرفته شده است.
حادفی که یک فرانسوی مراکشی تبار 20 ساله است، پیش از اقدام به منفجر کردن خود در پاریس، موسیقی را حرام دانسته و از گروه بوکوحرام در نیجریه حمایت کرده است.

او که در بلژیک زندگی می کرد، در سال 2014، به گروه داعش پیوست و در آنجا به «ابو مجاهد بلژیکی» یا «بلال مهاجر» معروف شد.

او یک هفته پس از حمله به دفتر روزنامه فرانسوی چارلی ابدو در پاریس، فرانسه را به سمت سوریه ترک کرد. در آن حادثه 10 نفر از جمله 8 روزنامه نگار کشته شدند.

العربیه