Sunday, November 15, 2015

EMP یابمب الکترومغناطیسی چیستروز‌های گذشته در کپیتول هیل - واشنگتن جلسه‌ای سه ساعته در کمیته نیروهای مسلح سنا با حضور ژنرال مارتین دمپسی رییس ستاد مشترک ارتش آمرکا ، اشتون کارتر وزیر دفاع ، جان کری وزیر امور خارجه، جک لو وزیر خزانه داری آمریکا و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا برقرار بود و سناتورهای جمهوریخواه این مقامات را به پای سوال و جواب‌های خود درباره توافق هسته‌ای با ایران کشاندند.

در میان موضوعاتی که به آنها پرداخته شد، چندین بار کلمه اختصاریِ EMP بدون آنکه مفهوم این واژه توضیح داده شود تکرار شد. حال در این ویدئو شما با مفهوم بمب الکترومغناطیسی بیشتر آشنا خواهید شد.

بمب الکترومغناطیسی یا‌ (ای ـ بمب) اسلحه‌ای است که آن را به قصد نابود کردن این جزء جدایی ناپذیر (انرژی برق) از زندگی بشر ساخته اند. این بمب به سادگی می تواند تمام دستگاههای الکترونیکی را که بشر از آنها استفاده می کند از کار بیندازد. به عنوان مثال می تواند در عرض چند ثانیه ژنراتورهای برق را از حرکت بیندازد، ماشین‌ها را از حرکت باز ایستاند، و حتی می تواند امکان استفاده از تلفن راهم از ما بگیرد.

یک بمب قوی می تواند قدرت نظامی یک شهر را کاملاً به ۲۰۰ سال عقب برگرداند. دولت آمریکا سالهاست که تحقیقات در این زمینه را دنبال می کند. عده‌ای اعتقاد دارند که هم اکنون چنین سلاح هایی در زرادخانه‌های آنها وجود دارد. از طرفی دیگر گروهک‌های تروریستی هم می توانند از این تکنولوژی استفاده کنند وبا ساختن بمب‌های الکترونیکی صدمات زیاد و سنگین را به آمریکا برسانند.

سالها پیش دکتر مایک ایوانز پیشبینی‌ کرده بود که باراک اوباما همان سیاست‌های جیمی کارتر را دنبال می‌کند و همان اشتباهات فاحش را تکرار خواهد کرد . مایک ایوانز گفت که اوباما با همان ایدئولوژی کارتر به دنیا نگاه می‌کند! جیمی کارتر نیز ادعا کرده بود که برای صلح در خاور میانه تلاش می‌کند، اما همه ما نتیجه کار او را دیدیم!
دکتر مایک ایوانز ، در کتاب :"جیمی کارتر، حزب چپ لیبرال و هرج و مرج در جهان" مینویسد: جیمی کارتر برای حساب خمینی در پاریس چکهایی متنوع ۱۵۰ میلیون دلاری میفرستاد که وظیفه اش سرنگونی شاه ایران و از بین بردن ملت وی بود ... او همچنین مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار به جنگجویان اخوان المسلمین داد که با همان پولها طالبان و القاعده را بنیانگذاری کردند ... همچنین مبلغ ۹/۷ بیلیون دلار برای پس فرستادن گروگانهای امریکایی پس از ۴۴۴ روزاسارت ، به جمهوری اسلامی بخشید ..
دکتر مایک ایوانز می‌گوید من این داستان «شوک آور» را به صورت کامل در کتاب "جیمی کارتر، حزب چپ لیبرال و هرج و مرج در جهان" شرح داده ام.
من نوشتم که چگونه تصمیمات اتخاذ شده باعث ایجاد امیدواری کاذب شد و ساختار جهان اسلام را تغییر داده و باعث ایجاد جنبش های افراطی متعصب که مسئول تروریسم در سطح جهان هستند، شد!

منبع سپیده دمان 


اعلان جنگ به اروپا
تفسیر سردبیر دویچه وله: اعلان جنگ به اروپا
روز ۱۳ نوامبر به عنوان "جمعه‌ی سیاه" فرانسه، اروپا و کشورهای غربی در کتاب‌های تاریخ به ثبت خواهد رسید. "دولت اسلامی" با این حملات تروریستیِ دقیقا برنامه‌ریزی ‌و هماهنگ‌شده‌ که هم‌زمان در مکان‌های گوناگونی در پاریس، در یکی از زیباترین شهرهای جهان به اجرا در آورد، اعلان جنگ کرد؛ اعلان جنگی از سوی جهادگرایان اسلامی به همه‌ی ما در اروپا، به روش و شیوه‌ی زندگی ما، به برداشت سیاسی، اجتماعی و انسانی ما از آزادی.

این اعلان جنگ ما را که امروز، یک روز پس از این حادثه، خود را بیش از پیش به مردم فرانسه نزدیک ‌احساس می‌کنیم، آشفته و منقلب می‌سازد. ما از این بابت متاثر، مایوس یا... بله، حتی خشمگین می‌شویم. خشمگین از تمایل بربرمنشانه‌ی "دولت اسلامی" به قتل و کشتار که در پاریس، گذشته‌ از تعداد بی‌شماری زخمی، تا کنون بیش از ۱۲۰ قربانی گرفته است.

این حملات ضربه‌ای به قلب اروپا بود. ضربه‌ای به شیوه‌ی بدیهی زندگی ما. این ترورها، ضربه‌ی کشنده‌ای بود به دولت فرانسه که با وجود ایجاد امکانات گسترده‌ی جدید حفاظت و مراقبت، نتوانست امنیت شهروندان خود را تامین کند. این ترورهای مرگبار در ضمن بر آرایش سیاسی نیروها در فرانسه نیز تاثیر می‌گذارد و گرایش و حرکت به سوی جناح راست یا حتی راست افراطی را سبب می‌شود. فرانسه در آینده خود را محصور و از روند جهانی شدن، کنار خواهد کشید. برنده‌ی سیاسی کابوس ۱۳ نوامبر در فرانسه، جبهه‌ی ناسیونالیست‌های این کشور خواهد بود و فرانسوا اولاند، رییس‌جمهور نامحبوب و بدشانس آن، بازنده‌ی اصلی.

"جمعه‌ی سیاه" فرانسه، اروپا را تغییر خواهد داد. هر چند که هنوز معلوم نیست، تروریست‌هایی که به این حملات دست زده‌اند، به کدام منطقه و شهر تعلق دارند. آیا در "بنلیوها" زندگی می‌کنند؟ در حاشیه‌ی شهرهای بزرگ فرانسه که مدتهاست در آنجا جوامعی موازی از جوانان بی‌ریشه‌ای با زمینه‌ی اسلامی پدید آمده است؛ در جایی که به قول نویسنده‌ی الجزایری بوعلام صنصال "مدت‌ها است که تنها ریشوها حرف آخر را می‌زنند"؛ کسانی که شیوه‌ی زندگی فرانسوی و غربی را به‌کلی رد می‌کنند؟ یا تروریست‌هایی هستند که از سوریه یا عراق بازگشته‌اند و خود را به عنوان پناه‌جو جا زده‌اند؟ این پرسش‌ها، موضوع اصلی بحث‌هایی است که در اروپا و نیز در آلمان در خواهد گرفت.

روز ۱۳ نوامبر، روز احساس درماندگی و ناتوانی است. روزی که مانند کابوس فرانسوی‌ها و اروپایی‌ها را راحت نخواهد گذاشت. روز احساس شکست و استیصال و روز خشمی بی‌هدف. این روز، در ضمن روزی هم هست که جوامع آزاد و لیبرال این قاره‌ی کهن با غرور باید بگویند: ما شیوه‌ی زندگی خود را تغییر نخواهیم داد.

روز ۱۳ نوامبر، هم‌چنین روزی است که در کمال خونسردی و با منطق باید دریافت: اگر کسی بخواهد با ریشه‌های آوارگی مبارزه کند، باید با اسد و "دولت اسلامی" بجنگد. اعلان جنگ "دولت اسلامی" چاره‌ی دیگری برای غرب ـ و نه تنها غرب ـ باقی نمی‌گذارد.پلیس فرانسه، پدر و برادر، اولین مهاجمی را که پس از حملات جمعه شب پاریس شناسایی شد، بازداشت کرده است.پلیس فرانسه، پدر و برادر عمر اسماعیل مصطفی، اولین مهاجمی را که پس از حملات جمعه شب پاریس شناسایی شد، بازداشت کرده است.

خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر گفته است که عمر اسماعیل ۲۹ ساله، یکی از سه مهاجمی بود که در سالن کنسرت باتاکلان، باعث کشته شدن ۸۹ نفر شد.

او در یکی از محلات فقیرنشین پاریس به دنیا آمده در فاصله سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ به خاطر ارتکاب چندین جرم، محکوم شده بود اما به زندان نیفتاده بود.

پلیس فرانسه از طریق اثر انگشتش، او را شناسایی کرده است.

فرانسوا مالین، دادستان فرانسه گفته است:"مصطفی به خاطر فعالیت‌های افراطی در سال ۲۰۱۰ شناسایی شده بود اما تا پیش از روز جمعه او به خاطر دخالت در هیچ فعالیت تروریستی‌ای مورد بازجویی قرار نگرفته است."

منابع پلیس می‌گویند اکنون بازرسان پلیس احتمال سفر سال گذشته او به سوریه را مورد تحقیق قرار داده‌اند.

پدر این مهاجم و برادر ۳۴ ساله‌اش شامگاه سه‌شنبه از سوی پلیس بازداشت شدند و محل زندگی‌شان مورد بازرسی قرار گرفت.

برادر این مهاجم پیش از این که از سوی پلیس بازداشت شود در حالی که صدایش می‌لرزید به خبرگزاری فرانسه گفته است که "این اتفاق دیوانه‌ کننده‌ای است."

او گفته است که "من دیروز در پاریس شاهد این کثافتکاری بودم."

برادر عمر اسماعیل مصطفی، مهاجم کشته شده در شامگاه جمعه، پس از آنکه فهمید برادرش در حمله دخیل بوده است، خود را به پلیس معرفی کرد.

او گفته است که چندین سال پیش و پس از آنکه عمر اسماعیل مرتکب چندین عمل مجرمانه شد، رابطه‌اش را با او قطع کرده است اما هرگز تصور نمی‌کرده است که برادرش بتواند افراط‌گرا شود.

یک روز بعد از حملات مرگبار پاریس که دست که دست کم ۱۲۹ کشته به جا گذاشت، گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در بیانیه‌ای مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، حملات هم‌زمان جمعه شب را "اعلان جنگ" داعش علیه کشورش خوانده است.

بی بی سی