Monday, November 9, 2015

جمهوری اسلامی معضل کارتون خوابی را اینگونه حل و فصل می کند'حمله گروهي به كارتن‌خواب‌هاي «دروازه غار»

 كارتن‌خواب‌ها گفتند ساعت ١٠ صبح تعدادي مرد با چوب و آجر آمدند بالاي سرشان. كارتن‌خواب‌ها گفتند مردها فرياد كشيده‌اند و فحش‌هاي ركيك داده‌اند. كارتن‌خواب‌ها گفتند مردها آنهايي را كه خواب بودند با لگد از خواب پراندند و آنهايي را كه بيدار بودند تاراندند. كارتن‌خواب‌ها گفتند مردها پيت‌هاي بنزين به دست داشتند و وسايل كارتن‌خواب‌ها را كپه مي‌كردند و بنزين مي‌ريختند و كبريت مي‌زدند و كپسول گاز فندك داخل آتش مي‌انداختند...

به گزارش اعتماد، به سمت شرق پارك حقاني (دروازه‌غار) كه بروي، در فاصله‌اي كه حتي نماي ساختمان‌هاي همسايه پارك به سختي ديده مي‌شود، بوي تلخ و غليظ چوب و پلاستيك سوخته مي‌آيد. ياشار ٩ ساله كه در پارك چاي مي‌فروشد، صبح، دود آتش را از پنجره كلاس مدرسه‌شان ديده. مدرسه ياشار دو كوچه بالاتر از پارك حقاني است. از كپه‌هاي وسايل سوخته و نسوخته هنوز دود بلند مي‌شود. وسط كپه‌ها پر از تكه‌هاي نيمه و درسته آجر است. روي سنگفرش پارك، كف استخر خالي پارك، وسط چمن‌ها، همه جا مي‌شود نشانه هجوم صبح را ديد؛ هجومي كه مامور نيروي انتظامي را هم غافلگير كرد. ٣٠٠ الي ٤٠٠ زن و مرد كارتن‌خواب پارك حقاني كه حالا همه وسايل‌شان را در شعله نفرت و خشم گروهي ناشناس از دست داده‌اند هنوز مبهوت و گنگند. هنوز خمارند و گرسنه. هنوز از هر غريبه و آشنا مي‌پرسند «چرا ما؟ مگر ما انسان نيستيم؟»

اسماعيل دو پتو داشت و دو پلوور. سرش را كه به صداي فريادها بلند كرد ديد مردان چوب به دست با مشت‌هاي گره‌كرده و صورت‌هاي برافروخته به سمت او و هاجر مي‌آيند. فقط فرصت كرد هاجر را از خواب بپراند و هر دو از چادر بپرند بيرون.

«چادر، پتو، دو تكه لباس، كمي خوراكي، هر چه داشتيم آتش زدند. امشب خدا به دادمان برسد از سرما.»

تیم ملی فوتبال ایران لباس‌های تقلبی می‌پوشدرییس بخش خاورمیانه شرکت تولید پوشاک ورزشی "اُلشپورت" می‌گوید بیشتر لباس‌هایی که تیم ملی فوتبال ایران با برند این شرکت می‌پوشد، «تقلبی» است و احتمالا از خیابان منیریه تهران خریداری شده است.

وحید جعفری با بیان این‌که تفاهم‌نامه میان اُلشپورت و فدراسیون فوتبال ایران تا پایان جام‌جهانی بوده و انقضای آن به پایان رسیده به وب‌سایت ورزشی "کاپ" می‌گوید: «ما هیچ دخل و تصرفی در لباس‌های تیم ملی نداریم. گاهی اوقات از ما لباس می‌گیرند و موردی با هم حساب و کتاب می‌کنیم. اما اکنون شرایط طوری رقم خورده که اکثر اوقات تیم ملی لباس‌هایی با برند اُلشپورت می‌پوشد که این لباس‌های برای ما نیست.»

آقای جعفری اضافه می‌کند: «لباس‌های سفیدرنگ با خط‌های نارنجی که دیروز تیم ملی در تمرینات بر تن کرده بود هم از این دست لباس‌ها است. این لباس‌ها برند اُلشپورت روی آن خورده اما هرگز لباس‌های ما نیست و احتمالا آقایان رفته‌اند از منیریه لباس خریده‌اند و برند اُلشپورت روی آن چسباندند.»

وی با بیان این‌که پیش از این نیز «بار‌ها چنین اتفاقی رخ داده» می‌افزاید: «همین اقدامات عجیب و غریب سبب شد تا ما علاقه‌ای به ادامه همکاری نداشته باشیم. با این وجود، همه شرایط را تحمل می‌کنیم و به خاطر منافع ملی شکایتی انجام نمی‌دهیم.»

شرکت آلمانی “اُلشپورت” پیش از این نیز در آستانه‌ی رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل، ادعای تقلبی بودن لباس‌های تمرینی تیم فوتبال ایران را مطرح کرده و گفته بود لباس‌های این تیم، نشان "اُلشپورت" را دارد، اما تولید آن نیست.

در آن زمان، وحید جعفری که هنوز رابطه‌ی نزدیکی با مقامات فدراسیون فوتبال ایران داشت متهم شده بود «لباس‌های درجه یک شرکت آلمانی را به اسم تیم ملی فوتبال ایران تحویل گرفته و به کشورهای دیگری فروخته» و هم‌زمان، «لباس‌های درجه چندم را از دیگر بازارها تهیه کرده و با برند اُلشپورت در اختیار فدراسیون فوتبال ایران قرار داده است».

او در پاسخ به اعتراض‌ها در گفتگویی با تلویزیون دولتی ایران مدعی شده بود که لباس‌های تمرینی تیم ایران را از لباس‌های مازاد موجود در انبار شرکتش به فدراسیون ایران داده است و آلمانی‌ها در جریان آن نبوده‌اند.
تقاطع

ضرب و شتم پناهجوی ایرانی به دلیل تغییر مذهب در آلمانپناهجوی 24 ساله ایرانی که از سوی یک پناهجوی افغان مورد حمله قرار گرفت اعلام کرده بود که در آلمان به مسیحیت گرویده است.
یک پناهجوی افغان که ترک اسلام را «گناه» می‌دانست، پناهجویی ایرانی را که اعلام کرده بود به مسیحیت گرویده است، در یکی از مراکز پناهجویان در آلمان به شدت مضروب ساخت. به گزارش منابع خبری، در اردوگاه ویژه پناهجویان ایدلشتادت Hamburg Eidelstedt در هامبورگ آلمان، پناهجویی ایرانی از سوی یک افغان که با هم در این اردوگاه زندگی می‌کردند، مورد حمله قرار گرفت و به شدت مضروب شد. نام و مشخصات پناهجوی ایرانی و ضارب او اعلام نشد ولی منابع خبری از جمله روزنامه«دی ولت» چاپ آلمان در گزارش‌های خود سن پناهجوی ایرانی را 24 سال اعلام کردند. بر پایه گزارش‌های خبری، جوان ایرانی که در آلمان، دین اسلام را ترک کرده و به مسیحیت گرویده بود، چند روز پیش از درگیری پیش آمده، این موضوع را با تعدادی از پناهجویان دیگر مطرح کرده و به اطلاع آن‌ها رسانده بود که در آلمان مسیحی شده است. پناهجوی افغان که روز یکشنبه 18 اکتبر- 26 مهر- با «باتوم» جوان ایرانی را مورد حمله قرار داد و او را به شدت مضروب ساخت، بر اساس باورهای دینی خود اعتقاد داشت ترک اسلام«ارتداد» است و پناهجوی ایرانی مرتکب گناه شده است و به همین جهت به او پرخاش کرده و او را مضروب ساخته بود.

دی ولت نوشت: شدت پرخاش و حملات پناهجوی افغان به اندازه ای بود که 15 تا 20 پناهجوی دیگر برای جدا کردن قربانی از ضربات باتوم، او را احاطه کرده بودند. مقامات مسوول ایالتی، تحقیق در این زمینه را آغاز کردند. وب سایت خبری «بریت بارت لندن»- Breitbart Londonدر نخستین روزهای اکتبر گزارش داد نتایج نخستین بررسی علمی و جامعی که درباره مراکز پناهجویان و مهاجران در آلمان انجام شده نشان می‌دهد «خشونت و درگیری» بخشی از زندگی روزانه افرادی است که در این مراکز اقامت دارند. در این گزارش علت اصلی در گیری‌ها « تنش های دینی و قومی» ذکر شده است. استفاده گسترده از نوشیدنی‌های الکلی و مواد مخدر نیز یکی دیگر از علل اصلی مشاجرات میان ساکنان اردوگاه‌ها اعلام گردیده است. بر اساس بررسی پژوهشگرانی که این گرزارش را تهیه کرده‌اند، رفتار خشونت آمیز، مشاجرات لفظی، تهدید، توهین کردن و وارد آوردن خسارت به اموال و ساختمان، در اردوگاه‌ها و مراکز پناهجویی آلمان به شدت رواج دارد. به طور مثال در تاریخ 28 سپتامبر، درگیری میان پناهجویان در شهر«کاسل»-Kassel باعث زخمی شدن 14 نفر شد که سه نفر از آنان ماموران پلیس بودند. در تاریخ 7 اکتبر حدود « 300» پناهجوی الجزایری و سوری در مرکزی واقع در شهر «برانشویگ» با یکدیگر درگیر شدند. این درگیری بر سر یک «سرقت» آغاز شده بود. در یکی از مراکز پناهجویان در هامبورگ نیز ساکنان این مرکز با میله های آهنی به جان یکدیگر افتاده بودند که با اعزام نیروهای ویژه پلیس از گسترش آن جلوگیری به عمل آمد.

منبع - ایرانشهر