Thursday, November 5, 2015

مشاور عالی سرکرده سپاه پاسداران: یک موی گندیده تندروها را به اعتدالیون نمی دهیممشاور عالی سرکرده سپاه پاسداران: یک موی گندیده تندروها را به اعتدالیون نمی دهیم

 13 آبان
مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به تلاش برخی برای ایجاد دوقطبی مخالفان و طرفداران آمریکا گفت: هیچ اصول‌گرای انقلابی دندان طمع برای نشستن پای سفره وابستگی به آمریکا تیز نکرده است و آن لجن‌زار ارزانی خودتان.

به گزارش «انتخاب»، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز در راهپیمایی 13 آبان پیشوا و در جمع مردم این شهر سخن می‌گفت، ... شورای نگهبان را مهمترین جایگاه و نهاد برای مقابله با حضور نفوذی‌ها در بدنه سیاسی کشور اعم از مجلس و دولت خواند و با توصیف این اقدام به یک مأموریت بزرگ گفت: شورای نگهبان اجازه نمی‌دهد افراد مرتبط با بیگانگان به دولت و مجلس راه یابند که ما باید این جایگاه را عزیز بشماریم چرا که مانع نفوذ سیاسی و امنیتی می‌شود.

پیام محرمانه آیت‌الله خمینی به کارتر


صفحه اول از گزارش شش صفحه‌ای سفارت آمریکا در پاریس که متن پیام آیت الله خمینی در آن مندرج است 


پیام محرمانه آیت‌الله خمینی به کارتر
سه روز از به گروگان گرفته شدن دیپلمات‌های آمریکایی در تهران می‌گذشت که آیت الله خمینی عده‌ای دانشجو را در قم دور خود جمع کرد تا به آن‌ها درباره «توطئه‌های آمریکا» بگوید و هشدار بدهد که مراقب باشند که آمریکا برای نابود کردن انقلاب «نظامی نمی‌آورد

رهبر ایران دو روز پیش از آن، آمریکا را «شیطان بزرگ» خوانده و از اقدام «دانشجویان مسلمان پیرو خط امام» در تسخیر «لانه جاسوسی» حمایت کرده بود. حالا زمان آن فرا رسیده بود که طی نطقی دیگر به ملت اطمینان دهد که «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.»

آقای ظریف! آیا کسی را به خاطر عقایدش می‌گیرند؟


نیک آهنگ کوثر

دستگیری عیسی سحرخیز و دیگر روزنامه‌نگاران، آن‌هم با اتهام‌های امنیتی که فقط از منظر سپاه پاسداران جرم محسوب می‌شود، یک نکته را ثابت کرد. آقای ظریف! شما یک دروغگو هستید، و ماله‌کشان‌تان بی‌شرف هستند.

آقای ظریف،

شما وظیفه‌تان معلوم است؛ حفظ منافع نظام جمهوری اسلامی. از منظر شما، ماله‌کشی سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در مورد هالوکاست، وظیفه است، هرچند دروغگو از آب دربیایید.

هیچ‌کس منکر توانایی‌های چانه‌زنی یک فرزند بازار که با کمک ساواک بورس گرفت و به آمریکا رفت و در دوران جنگ، در سلامت کامل در ولایات متحده زندگی کرد، نیست.

هیچ‌کس منکر شیرین‌زبانی شما با دوستان و گرفتن حالت جنون در مقابل منتقدانتان نیست. هر دو را خوب انجام می‌دهید!

اما یک چیز هست که باعث شد با حرف شما، بی‌شرافتی بسیاری از همکارانم را بشناسم. وقتی شما به دروغ در برنامه چارلی رز گفتید که «ما هیچ‌کس را به خاطر عقایدش زندانی نمی‌کنیم» خواستیم با جامعه رسانه‌ای در انتقاد از حرف شما بیانیه‌ای صادر کنیم. به ناگهان، گروهی که تا آن روز واقعیت برای‌شان مهم بود، مصلحت نظام برای‌شان مهم‌تر شد و نخواستند با انتقاد، شما را تضعف کنند.

آقای ظریف! دوست شما، که سال‌های سال با او در نیویورک سلام و علیک داشته‌اید، یعنی عیسی سحرخیز، زندانی شد. عیسی سحرخیز نه از دیوار کسی بالا رفت، و نه مخالف نظام بود. او کسی بود که در همین چارچوب نظام می‌زیست و نخواست در خارج از مرزهای ایران زندگی کند. سحرخیز، زمانی سردبیر من بود، و با بسیاری از عقاید سیاسی‌اش هم مخالفم! چرا که باور دارم نباید به آدم‌های غیرپاسخ‌گو دل بست، و او دل بسته بود.

آقای ظریف! آقای سحرخیز را باز هم گرفتند. آیا مرتکب جرمی شده بود؟ سلاحی در دست داشت جز قلم؟

آقای ظریف! شما یک دروغ‌گو هستید و توجیه کنندگان دروغ‌تان، بی‌شرف‌هایی هستند که باید از جامعه رسانه‌ای اخراج شوند، به خاطر تلاش برای پنهان کردن واقعیت به نفع مصلحت شما و مصلحت نظام.

اگر شرف دارید، بار دیگری که برنامه چارلی رز می‌روید، اعتراف کنید که اشتباه کرده‌اید، و جمهوری اسلامی، نه تنها به خاطر اعتقادات، افراد را دستگیر می‌کند، که سابقه اعدام افراد را به خاطر اعتقادات‌شان دارد. شما ظاهرا در دهه ۶۰ در وطن‌تان تشریف نداشتید. شما احتمالا اسم مونا محمودنژاد را نشنیده‌اید. بله، همشهری مجید توکلی است که شما او را نشناختید. مونا محمودنژاد ۱۷ ساله اگر بهایی نبود، اعدام نمی‌شد.

آقای ظریف! چه بسیار درویش و غنی را نه به خاطر ارتکاب جرم، که به خاطر عقیده کشته‌اند. لطفا بار دیگر که دروغ می‌گویید، حواس‌تان باشد که حواس‌مان هست. بعد از دوران خدمت به جمهوری اسلامی، جایی پاسخ‌گوی‌تان می‌کنیم.


روایت هیلاری کلینتون از چگونگی آغاز مذاکرات محرمانه با ایران در عمانوقتی اوباما رئیس جمهور شد و از من خواست که وزیر امور خارجه شوم موقعیت ما با ایران اینگونه بود که ایران در دوره ریاست جمهوری بوش توانسته بود به چرخه سوخت هسته‌ای دست یابد. ایران تاسیسات مخفی خود را ساخته و سانتریفیوژ‌های خود را در آن به راه انداخته بود و در مسیر ساخت سلاح هسته‌ای حرکت می‌کرد. چیزی که در آن زمان ما انجام دادیم و من هم به عنوان سناتور از آن حمایت می‌کردم این بود که تحریم هایی را که از گذشته درقبال ایران داشتیم افزایش دهیم. در آن زمان من به عنوان سناتور از این مصوبات حمایت می‌کردم و به همه مصوبات در خصوص تحریم ایران رای مثبت می‌دادم. ما تلاش می‌کردیم تا از این طریق برای ایرانی‌ها پیام بفرستیم. نکته اساسی این است که ما نمی‌توانستیم بقیه دنیا را با خود همراه کنیم و به همین علت این تحریم‌های آمریکا تاثیر زیادی در تغییر رفتار ایران نداشت.