Tuesday, November 3, 2015

مردقاتل همسرش‌را وادار به‌ارتباط نامشروع می‌کرد
 حکم اعدام مردی که زنش را مجبور به برقراری ارتباط نامشروع با مردی غریبه کرده بود از سوی دیوان عالی کشور تایید شد.

رسیدگی به این پرونده از سه سال پیش با دستگیری یک زن و شوهر به اتهام قتل، مثله کردن و سوزاندن مردی ٦٧ ساله آغاز شد. عباس و مهتاب که در کار خرید و فروش مواد مخدر فعالیت داشتند، چند روز قبل از دستگیری، اصغر – مقتول – را در خانه شان کشتند و جسدش را در جاده ورامین به آتش کشیدند. در بازجویی‌های پلیس، عباس به قتل اعتراف و علت آن را تلاش مقتول برای برقراری ارتباط نامشروع با همسرش اعلام کرد اما وقتی پرونده برای صدور حکم به شعبه ٧١ وقت دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد، پرده از واقعیت ماجرا فرو افتاد.

ویدئوی سنگسار رخشانه در ولایت غوریک هفته پس از آنکه مقام‌های محلی ولایت غور در مرکز افغانستان از سنگسار دختری به نام رخشانه به دست مخالفان مسلح خبر دادند، ویدئویی از این سنگسار توسط رادیو اروپای آزاد منتشر شده است.

رسانه بین المللی رادیو اروپای آزاد ویدئویی ۳۰ ثانیه ای از سنگسار رخشانه را در اینترنت منتشر کرده است. این رسانه صحت ویدئو را تایید کرده است.

زن جوان افغان در این ویدئو درحالی دیده می شود که تا گردن در زمین مدفون است و مردان عمامه‌دار او را حلقه کرده اند و به سویش سنگ می اندازند.

در این ویدئو او عاجزانه و به طور مکرر مسلمانی‌اش را فریاد می کشد.

رخشانه و نامزد ۲۳ ساله او ظاهرا در تلاشی برای ازدواج از خانه های خود گریخته بودند. نامزد رخشانه شلاق خورده است.

مقام‌های محلی ولایت غور یک هفته پیش از این حادثه خبر داده بودند.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور به بی‌بی‌سی گفته بود که طالبان این دختر را در مربوطات غلمین این ولایت به اتهام "زنا" سنگسار کردند.

به گفته وی، این دادگاه صحرایی در ۴۵ کیلومتری فیروزکوه، مرکز غور، برگزار شده بود. او گفت که دختر و پسر متهم هر دو مجرد بوده اند.

این ناحیه ظاهرا تحت کنترل طالبان است. مقام های غور به خبرگزاری فرانسه گفتند که سنگسار توسط گروهی از "طالبان، رهبران مذهبی محلی و جنگ سالاران مسلح" انجام شد.

سیما جوینده والی غور - فقط یکی از دو زنی که در افغانستان چنین پستی را اشغال کرده - گفت که خانواده رخشانه ترتیب عروسی او برخلاف میلش را داده بودند.

ادعا شده است که او هنگام آمیزش با دوست پسرش دیده شده بود.

خانم جوینده در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه گفت: "زنان به طور کلی در سراسر کشور مشکلات دارند، اما در غور دیدگاه های حتی محافظه کارانه‌تر غالب است."

خانم جوینده تایید کرد که نامزد رخشانه شلاق خورده است.

بی بی سی فارسی


در 10 ثانیه کلسترول خود را کاهش دهید

 مطالعات محققان دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که پیاده روی روزانه، مصرف آجیل، چای سبز، گریپ فروت و غلات سبوس دار و نوشیدن آب به کاهش کلسترول کمک می کند. 

به گزارش هلث، جنس غشای سلول ها از جنس کلسترول است و بدن برای اعمال حیاتی خود از جمله تولید هورمون ها به این ماده حیاتی نیاز دارد. 

بعضی از مواد غذایی مانند زرده تخم مرغ، گوشت و فرآورده های لبنی حاوی کلسترول هستند ولی قسمت عمده این ماده توسط بدن تولید می شود. دو نوع از لیپوپروتئین ها، کلسترول و دیگر موارد را از طریق جریان خون حمل می کنند. این دو نوع لیپوپروتئین HDL و LDL نام دارند. 

کلسترول مفید یا HDL، کلسترول اضافی را وارد کبد کرده و از بدن خارج می کند. سطح بالای HDL برای سلامت قلب مفید است و از بروز حمله قلبی و سکته مغزی جلوگیری می کند. کلسترول LDL ، کلسترول اضافی بدن را وارد جریان خون می کند و سبب ضخیم شدن رگ های خونی می شود. 

این کلسترول برای سلامت قلب مضر است و احتمال سکته را افزایش می دهد. مطالعات محققان دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که با 9 روش کوتاه و ساده می توان سطح کلسترول بد را در مدت 10 ثانیه کاهش داد. 

1-آب بنوشید