Monday, November 2, 2015

سالانه ٣٠٠ هزار سکته مغزی در ايرانمشاور وزير بهداشت در امور توانبخشي ، ضمن اعلام آمار ساليانه 300 هزار سکته مغزي در ايران، از مرگ 20 درصد از اين افراد و نياز دو سوم اين بيماران به خدمات توانبخشي خبر داد.

دکتر محمدتقي جغتايي، در گفت‌وگو با ايسنا، درباره افزايش آمار ابتلا به سکته مغزي در ايران و جهان گفت: سکته مغزي در دو دهه اخير افزايش چشمگيري در دنيا و ايران داشته است. به طوري که در آمريکا سالانه 700 هزار نفر از افراد مبتلا به سکته مغزي مي‌شوند. در ايران نيز پيش‌بيني مي‌شود حدود 300هزار نفر در سال دچار سکته مغزي مي‌شوند.

وي همچنين از کاهش سن ابتلا به سکته‌هاي مغزي و ابتلاي افراد جوان‌تر به آن خبر داد و گفت: هرچه سن بالاتر مي‌رود آمار سکته‌هاي قلبي نيز بالاتر مي‌رود. سه عامل کاهش تحرک و فعاليت فيزيکي، تغذيه ناسالم و استفاده از فست‌فود، شيريني‌هاي خامه‌اي، روغن پالم و سس و ... که عامل چاقي هستند و کلسترول و تري‌گليسيريد را بالا مي‌برند و همچنين استرس زياد از عوامل اصلي بروز سکته‌هاي قلبي هستند.

تجاوز شرعی به کودکان ازدواج نیست، جنایت است!
“اگرچه گفته شده بود که آمار ازدواج کودکان کم شده اما این‌طور نبود‌ چرا‌که آمار ۲۰ هزار نفری ازدواج دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله‌ در سال ۹۳ به ۴۰ هزار و ۴۰۴ نفر رسید.“
سایت تابناک
آنچه در آمار و رسانه های حکومتی ازدواج کودکان نامیده میشود در واقع چیزی بجز تجاوز جنسی به دختران خردسال نیست. دارند اعتراف میکنند آمار تجاوز به کودکان ۱۰ تا ۱۴ساله در ایران نسبت به سال گذشته بیش از دوبرابر شده و به بیش از چهل هزار مورد بالغ میشود.
در این گزارش “فقر اقتصادی و فرهنگی” خانواده ها عامل اصلی این جنایت عنوان شده است. اما فقر به تنهائی توضیح دهنده شیوع گسترده این جنایت در ایران نیست. نفس  نام بردن از تجاوز به کودکان تحت عنوان “ازدواج کودکان” نشان میدهد که مساله بر سر چیست. تجاوز به دختران خردسال در شرع اسلام و فرهنگ و اخلاقیات اسلامی و لذا در قوانین جمهوری اسلامی امری مشروع و کاملا مجاز است. و بهمین دلیل است که در جمهوری اسلامی با پدیده رو به گسترش “ازدواج با کودکان” روبرو هستیم. در فرهنگ و قوانین هر جامعه ای که  نشانه ای از  تمدن و انسانیت داشته باشد برقراری رابطه جنسی با دختران خردسال تجاوز به کودکان و یک جرم جنائی است اما در جمهوری اسلامی این جنایت فجیع صرفا نوعی ازدواج شرعی است که حداکثر باید با برطرف کردن فقر فرهنگی و اقتصادی آمار آنرا کاهش داد! آنچه این جنایت را به امر رایجی برای تامین درآمد خانواده های فقر زده تبدیل کرده است همین توجیه قانونی – اخلاقی – فرهنگی ازدواج اسلامی کودکان است. نه تنها فقرزدگی بلکه اسلامزدگی نیز در شیوع این جنایت در جامعه ایران نقش اساسی دارد و باعث و بانی هر دو عامل نیز جمهوری اسلامی است.
 برای مقابله با تجاوز جنسی به کودکان خردسال باید در قدم اول آنرا آنچه واقعا هست یعنی تجاوز به کودکان نامید و بعنوان یک جرم جنائی ممنوع اعلام کرد. عاملین این جنایت از کسی که خطبه عقد را جاری میکند تا والدین کودکان قربانی مجرم هستند و باید تحت تعقیب قرار بگیرند. اما جنایتکاران اصلی مقامات حکومتی هستند که قوانین و اخلاقیات و فرهنگ ضد زن و ضد انسانی اسلامی را بر جامعه حاکم کرده اند. مذهب زدائی از حکومت و از جامعه اولین گام پایان دادن به تجاوز جنسی به کودکان در جامعه ایران است.
٢۸ اکتبر ١۵
حمید تقوائی


سخنان حذف شده بابک زنجانی از خبرگزاری های حکومتیسخنان بابک زنجانی که پس از انتشار اولیه، از روی خروجی خبرگزاری‌های حکومتی حذف شد
بابک زنجانی، دلال نفتی که ۲۲ ماه گذشته را در زندان سپری کرده، در جریان چهارمین جلسه‌ی دادگاه خود در روز شنبه (۹ آبان-۳۱ اکتبر)، به شخصی اشاره کرد که به ادعای او ۵/۸ میلیارد یورو نفت فروخته و پولش را به وزارت نفت نداده است
گزارش تفصیلی سایت تقاطع از ماجرای م.س بدهکار ۵/۳ میلیارد دلاری نفتی

آقای زنجانی در سخنانی که پس از انتشار اولیه، از روی خروجی بیشتر خبرگزاری‌های حکومتی حذف شد، گفت: «اگر موضوع، وصول پول نفت است، چرا وزیر نفت مبلغ ۵/۸ میلیارد یورو نفتی را که به یک شخص عادی و غیرمتخصص فروخته وصول نمی‌کند. این شخص کسی است که حتی یک خودرو ندارد و سال‌ها پیش از من مبلغی قرض گرفته بود.»

یک زن آمریکایی اولین انسان همیشه جوان در دنیا می شودممکن است یک زن آمریکایی اولین انسان همیشه جوان در دنیا شود

اندکی بیش از یک ماه قبل یک آزمایش علمی بزرگ برای نخستین باردرتاریخ بشریت آغاز شد که طی آن اولین زن در جهان ژن های خود را برای همیشه جوان ماندن و متوقف کردن فرآیند پیری تغییر داده است.

پزشکان تصمیم گرفته اند با دخالت در ژن های یک زن بالغ ، عقربه های ساعت بیولژیک انسان را به عقب بازگردانند. یک ماده ژنتیک به رگ خانم الیزابت پریش، پژوهشگر امریکایی تزریق شده که قرار است به داخل هسته تمام سلول های بدن وی رخنه کرده و تغییراتی بوجود آورد تا فرآیند پیری متوقف شده و بدن جوان شود اما در عین حال ممکن است ماده ژنتیک که تا به حال آزمایش نشده تاثیرات غیر قابل پیش بینی به همراه داشته باشد.
خانم الیزابت پریش در پاسخ به سوالی درباره خطرات احتمالی آزمایش گفت: بخوبی می دانم که احتمال آسیب دیدن جدی من وجود دارد اما در عین حال درک می کنم که اگر این کار را نکنم در هرحال به خاطر ابتلا به بیماری های ناشی از پیری خواهم مرد. اگر این آزمایش موفق باشد، جان میلیون ها نفر نجات داده خواهد شد".

صدای روسیه


حزب حاکم عدالت و توسعه در انتخابات پارلمانی ترکیه پیروز شدبا پایان شمارش آرای انتخابات پارلمانی در ترکیه، خبرگزاری‌های بین‌المللی از پیروزی حزب حاکم عدالت و توسعه خبر داده‌اند و احمد داوداغلو، نخست‌وزیر این کشور، پیروزی حزب متبوعش را «پیروزی دمکراسی» خوانده است.

رسانه‌های ترکیه همچنین از راه یافتن دوباره حزب دمکراتیک خلق‌ها، مورد حمایت کردها، به پارلمان خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با پایان شمارش آرا، نخست‌وزیر ترکیه در میان هواداران این حزب در شهر قونیه گفت که حزب عدالت و توسعه «برای چهار سال دیگر به مردم ترکیه خدمت خواهد کرد».

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از رسانه‌های دولتی ترکیه، گزارش داده است که حزب حاکم عدالت و توسعه با ۴۹.۴ درصد آرا و کسب ۳۱۵ کرسی از ۵۵۰ کرسی پارلمان به پیروزی دست یافته است.

حزب جمهوریخواه، حزب مخالف دولت، با ۲۵.۲ درصد آرا، و حزب دمکراتیک خلق‌ها، که مورد حمایت کردهاست، نیز با به دست آوردن ۱۰.۴ درصد آرا بار دیگر به پارلمان راه یافته‌اند. این حزب در انتخابات خردادماه گذشته موفق شده بود برای اولین بار با کسب حدود ۱۳ درصد آرا به پارلمان راه یابد.

نگرانی از احتمال راه نیافتن دوباره این حزب به پارلمان و امکان تقلب در شمارش آرا سبب شد تا ساعتی پیش از اعلام نتایج انتخابات، هواداران در منطقه کردنشین دیاربکر دست به اعتراض خیابانی بزنند که نیروهای امنیتی با پرتاب گاز اشک‌آور آنها را متفرق کردند.

حزب عدالت و توسعه در انتخابات پنج ماه پیش حدود ۴۰ درصد آرا را کسب کرد و نتوانست به تنهایی تشکیل دولت دهد.
رادیو فردا