Sunday, October 11, 2015

تغییر رنگ چشم در ۲۰ ثانیهبه تازگی پزشکان توانسته‌اند فقط در ۲۰ ثانیه توسط لیزر، رنگ چشم را از قهوه‌ای به آبی تغییر دهند.
 به تازگی پزشکان قادر به تغییر رنگ چشم با لیزر شدند؛ این روش جدید در کالیفرنیا توسعه داده شده است و در حال حاضر در چندین کشور در دسترس است.

با اینکه عمل با لیزر در ایالات متحده کاملاً مورد تأیید نبود، 37 نفر در مکزیک و کاستاریکا این عمل را تجربه کردند و چشم خود را با عمل لیزر از قهوه ای به آبی برگردانده اند.

هزینه عمل لیزر برای تغییر رنگ چشم حدود 5 هزار دلار است که حدود 4 هزار و 700 یورو می شود.

این عمل لیزر اضافه کردن رنگ در چشم نیست بلکه چشم های قهوه ای رنگ دارای رنگدانه ای هستند که می توان توسط لیزر با لایه برداری، رنگ آن را از قهوه ای به آبی تبدیل کرد.

چشم های آبی این رنگدانه را ندارند و به دلیل پخش و عبور نور مرئی از عنبیه نمی توان رنگ چشم آنها را تغییر داد. به عبارت دیگر نور رنگارنگی که توسط چشم درک می شود، سایه های آبی رنگ است که در چشم منعکس می شود به همین دلیل افرادی که دارای چشم آبی هستند نمی توانند این عمل را انجام دهند.

افرادی که چشم قهوه ای دارند، لایه ای به نام استروما در مقابل چشم آنها قرار می گیرد که حاوی مقدار قابل توجهی ملانین است؛ این رنگدانه باعث تغییر رنگ مو و پوست نیز می شود. ملانین اجازه می دهد چشم بتواند بهتر نور را منعکس کند که این کار با چشم هایی با رنگ قهوه ای امکان پذیر است؛ برای تبدیل رنگ قهوه ای به آبی یک لایه نازک از رنگدانه باید برداشته شود.

دکتر «گرِگ هومر» رئیس مرکز پزشکی استروما به CNN گفت: در واقع در تمام چشم های قهوه ای رنگ، یک چشم آبی نهفته است. تنها تفاوت بین چشم قهوه ای و چشم آبی این است که لایه بسیار نازک رنگدانه در سطح چشم قهوه ای رنگ وجود دارد که اگر رنگدانه حذف شود نور می تواند در فیبرهای استروما وارد شود و چشم به رنگ آبی تبدیل شود.

در آمریکا در مطالعات اولیه این عمل را تضمین کرده اند و پزشکان گفته اند هیچ خطری در این عمل وجود ندارد اما آزمایش های بالینی آن در سال های آینده انجام خواهد شد.

منبع - فارس

انقلاب بوسه در تونس علیه تابوهای اسلامیدر این کشور یعنی تونیس زوج های همجنسگرا هم را می بوسند و علیه قوانین قرون وسطایی اسلامی دست به تابو شکنی زده اند .
 این پیامی از طرف آنها به آخوندهای حاکم بر ایران و همه کشورهای اسلامی است که جوانان را به خاطر بوسه مجازات می کنند .
در تونس نیز طبق ماده 230 قانون مجازات همجنسگرایی جرم شناخته می شود و حکی برابر با 3 سال زندان دارد .
این عکس ها در  تونس بعد از محکومیت یک همجنسگرای 22 ساله و اعتراضی علیه قوانین ارتجاعی در شبکه های مجازی منتشر شد