Thursday, October 8, 2015

خاطرات تلخ آرش صادقی از روز تولدش در زندان
6 مهر روز تولد زندانی سیاسی آرش صادقی است .وی با نوشتن خاطره ای تلخ بخشی از شکنجه هایی که در این روز نسبت به او روا شده را شرح میدهد :

روز تولد ،شش مهر،دو الف سپاه
صدای گلرخ رو از اتاق بازجویی روبرویی میشنوم،
گلرخ:میخوام همسرمو ببینم.
بازجو:نمیشه
گلرخ : تولدشه یه دقیقه ببینمش
بازجو: نه امکان نداره.
صدای پای گلرخ رو میشنوم که با مراقبش از جلوی اتاق ما رد میشن و میرن.خیلی وقته ندیدمش دلم براش یه ذره شده.
یک ساعت بعد رفتن گلرخ به بند، من همچنان بازجویی هام ادامه داره
بازجویی که تموم میشه یکی از کارشناس ها منو تحویل بند میده.
سری آخر هواخوریه.مستقیم میفرستن برای هواخوری نیم ساعته.برای اولین بار سه نفرو تو هواخوری میبینم دقت میکنم یکیش استاد طاهریه،دومی امید حق شناس،سومی یه زندانی لریه که بعدها فهمیدم جرمش بمب گذاری در لرستان بوده.
چند دقیقه بعد انتقالم این سه نفرو میبرن داخل.معمولا هواخوری من تک نفره بود.
تو افکار خودم غرق شدم که صدای دختری رو میشنوم.
امید امید،آرش،آرش.
دقت میکنم
صدای آتنا فرقدانیه.هواخوری خانم ها بالای هواخوری آقایون هست.جواب میدم:خوبی آتنا،چیکار میکنی؟در حین رد و بدل کردن این چند جمله بودم که دیدم زندانبان وارد محوطه شد.
چند لحظه ای مکس کرد و شروع کرد به داد و بیداد کردن،جوری که صداش به هواخوری خانمو برسه،برو کثافته هرزه دادو بیداد نکن.
بعد راهشو به سمت من کج کرد،به محض رسیدن یه سیلی میزنه تو صورت من.
این زندانبان پیشتر هم(( زمانی که من در اعتراض به بازداشت گلرخ اعتصاب غذا کرده بودم، تو روزای اعتصاب هم)) دو تا سیلی به من زده بود
در صدمی از ثانیه تصمیم گرفتم به هر قیمتی شده
جوابشو بدم.
منم یه سیلی راهی صورتش میکنم.عینکش از چشمش میفته.عینکو برمیداره و بدون اینکه نگاه کنه به سمت در مسئول بند دو الف میره.
دو نفر رو با خودش میاره و سه نفری منو منتقل میکنن به اتاق مسئول بند.
مسئول بند:بچه...به مسئول ما تعرض کردی کاری میکنم که به...بیفتی.

من:آقای محترم من تو سلول دو در سه ای هستم که توالت هم نداره و فقط در روز سه بار اجازه رفتن به توالت رو دارم.میخوای چیکار کنی؟
مادرمو کشتید.من ابایی از مرگ ندارم.ته این بازی چیزی بیشتر از مرگه؟
درگیری لفظیمون ادامه پیدا میکنه و...
همون شب شورایی تشکیل میدن و منو به صورت تنبیهی سه هفته ممنوع الهواخوری میکنن البته با درج در پرونده.
تو گزارش دادگاه اشاره میشه فرد نامبرده بارها و بارها با مسئولین بند درگیری لفظی و فیزیکی داشته است
روزهای عید و تولد متعددی رو در زندان بودم ولی مهر 93برای من با بازداشت گلرخ یادآور روزهای خیلی سیاه تری بود.

منبع -  صفحه دمکراسی و آزادی برای ایرانعلایم حمله قلبیتعریق به ویژه عرق سرد، احساس سبکی در سر و بی حالی نیز می‌توانند از علایم حمله قلبی باشند. 
حمله قلبی یک باره اتفاق نمی‌افتد، بلکه همراه با علایم متعددی است که طی روزها و هفته ها خود را نشان می دهد اما اغلب افراد به آن بی توجهند. علایم حمله قلبی مختلف و در زنان و مردان متفاوت است. 
حالت تهوعگاهی حمله قلبی با مشکلات گوارشی از جمله سوء هاضمه، درد معده، تهوع و استفراغ همراه است. گرچه این علایم در اغلب موارد ناشی از حمله قلبی نیستند اما باید مورد توجه قرار گیرند، به ویژه اگر به صورت ناگهانی بروز کنند. 
وقتی سکته قلبی زود از راه می رسد 
درد فک، گوش، گردن و شانهدرد و احساس فشار در فک و گوش می تواند از علایم حمله قلبی باشد. برخی بیماران نیز علایمی چون درد گردن و کتف را در زمان حمله قلبی تجربه می کنند. 
خستگی مفرطخستگی مفرط، متوالی و ادامه دار، علامت دیگر حمله قلبی است. تحقیقات نشان می دهند 70 درصد زنان مبتلا به حمله قلبی خستگی مفرط چند هفته قبل از حمله را تجربه کرده اند. منظور از خستگی مفرط، خستگی و فقدان انرژی بدون دلیل است. تنگی نفسنرسیدن خون کافی به قلب یعنی نرسیدن اکسیژن کافی به قلب که این امر موجب تنگی نفس خواهد شد. این علامت می‌تواند به شکل ناگهانی رخ دهد، در حالی که شما در حال استراحت هستید و یا فعالیت بدنی کمی دارید. تنگی نفس می تواند قبل و یا همزمان با درد قفسه سینه رخ دهد و یا حتی می تواند تنها علامت حمله قلبی باشد. 
خواب آلودگی و یا بی خوابیبرخی افراد کمی قبل از حمله قلبی دچار خواب آلودگی شده و برخی بی خواب می شوند. 
علایم مشابه سرماخوردگیتعریق به ویژه عرق سرد، احساس سبکی در سر و بی حالی نیز می توانند از علایم حمله قلبی باشند. این علایم اغلب با سرماخوردگی اشتباه گرفته می شوند. 
ضربان تند و نامنظم قلباگر بدون این که کار سنگینی انجام داده باشید دچار ضربان تند و نامنظم قلب شده اید، حتما به پزشک مراجعه کنید. این علامت یکی از علایم شایع حمله قلبی به شمار می رود. 
احساس سنگینی و فشار شدید بر روی قفسه سینهبسیاری از افرادی که دچار حمله قلبی می‌شوند، احساس فشار و سنگینی شدید بر روی سینه خود را تجربه می کنند. گاهی این علامت با سوزش سردل نیز همراه است.

دفاعیه فیسبوکی بابک زنجانی
بابک زنجانی همزمان با شروع دادگاه مدتیست به رسانه های رسمی برگشته و اخبار مرتبط با او منتشر می شود؛ اما قابل توجه اینکه فعالیت فیسبوکی این متهم شدت گرفته و پا به پای جلسات دادگاه، صفحه مجازی که به نام وی فعال است به روز می شود.

تنوع مطالب این صفحه از جمله بهره گیری از قالب کاریکاتور، عکس و مقاله می تواند نشانه ای بر فعال بودن تیم رسانه ای بابک زنجانی باشد.

همزمان با دومین جلسه دادگاه (12مهر) در فیسبوک این متهم اقتصادی عکس های وی در دادگاه منتشر شد که همراه با آن، 'دلیل خنده بابک زنجانی در دادگاه توضیح داده شد' و مانند یک بیانیه رسمی در این صفحه آمده است: 'به اطلاع می رساند که دلیل خنده آقای زنجانی و وکیل ایشان حین قرائت کیفرخواست، مسلما خنده دار بودن اتهامات وارده بوده و دلیل دیگری نداشته است.'
سه شنبه 14 مهر نیز در فیسبوک بابک زنجانی مقاله ای مفصل و با قلم فردی که نام 'حداد' را برای خود انتخاب کرده با عنوان 'به کجا می رویم' درج شده است.

نویسنده در مطلبی جسارت آمیز خطاب به مردم مدعی شده است: مردمی که با شنیدن اخبار زنجانی هیجان زده می شوند به دنبال عدالت نبوده و بلکه تشنه انتقام هستند.
همچنین نویسنده در دفاع از این متهم به فساد اقتصادی دراین نوشته توهین آمیز ادعا کرده است: ' ما چونان مردم قرون وسطا گوجه ها را در پای چوبه دار در میدان شهر در دست فشار می دهیم و منتظر تفریح مورد علاقه خود هستیم٬ 'اعدام'.

حداد نویسنده فیسبوک بابک زنجانی همچنین ضمن تلاش برای جلب ترحم به سوژه مورد اشاره خود در اظهاراتی عجیب عنوان می کند که اگر بابک زنجانی در دوران تحریم موبایل خود را جواب نمی داد قیمت ارز در کشور بالا می رفت و دراین باره نوشته است: 'آیا این عدالت است که صرفا برای قربانی کردن افراد و ارضاء حس انتقام شما مردم٬ یکی از سرمایه داران کشور بدین روز بیفتد؟ آیا شما می دانید که اگر بابک زنجانی در اوج تحریمها در پرواز بود و نمی توانست موبایلش را جواب دهد قیمت ارز در بازار بالا میرفت؟