Sunday, October 4, 2015

سرچشمه بحران مسائل جنسی در ایران و علت اصلی طلاق هامسائل جنسی؛ عامل اصلی ۶۰ درصد طلاق ها در ایران

یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی با بیان اینکه در بیش از پنج کلانشهر ایران از جمله تهران که دلایل طلاق مورد بررسی قرار گرفته است، بیش از 60 درصد طلاق ها به دلیل عدم تفاهم جنسی بوده است. سرویس اجتماعی معتدلان:مجید ابهری، متخصص علوم رفتاری ،با اشاره به افزایش آمار خیانت همسران به یکدیگر گفت:«دلیل اصلی طلاق در کلان شهرهای ایران، خیانت زوجین به یکدیگر اعلام شده است. البته نارضایتی های جنسی دلیل عمده خیانت همسران به یکدیگر مطرح شده است.»

انجام بررسی های میدانی درباره طلاق و برخی از عوامل آن در سطح برخی از شهرک‌های استان البرز و شهرهای اقماری تهران نظیر اسلامشهر، حاکی از نتایج نگران‌کننده ای بوده است.

در این بررسی علمی که با کمک دانشجویان گروه علوم اجتماعی یکی از دانشگاه های تهران انجام شده، در مدت شش ماه با حدود ٩٠٠ زن متأهل مصاحبه‌ هایی انجام شده است.

بر این اساس، درصد زیادی از خانم های مورد مصاحبه به داشتن رابطه نامشروع و رابطه فرا زناشویی با افراد غریبه یا حتی برخی از اقوام خود اذعان کردند.

همچنین بخشی از این ٩٠٠ زن، داشتن این رابطه را بدون اشکال و حق خود دانسته‌اند و البته درصدی از آنها از اینکه مرتکب این عمل می‌شدند، ناراضی بودند.

۶۵ درصد از ازدواج‌ها پس از خیانت، متلاشی می‌شوند!
بر اساس آمار، ۶۵ درصد از ازدواج‌ها پس از خیانت، متلاشی می‌شوند که بیانگر فاجعه و بحران در جامعه ایران و فروپاشی خانواده است.

اولین تصاویر از بابک زنجانی در دادگاه با لباس زندانیآیا چاقو دسته خود را می برد .
آیا جمهوری اسلامی برای لاپوشانی فساد های بزرگتر و حفظ نظام یکی از مهره های خود را به اتهام افساد فی الارض به مرگ محکوم و قربانی می کند . 

نجفی نماینده دادستان تهران در نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی، کیفرخواست سه متهم پرونده را در ۲۳۷ صفحه قرائت کرد. بر اساس این گزارش، قرار بازداشت متهمان ۲۷دیماه ۹۲ در شعبه ۶ دادسرای کارکنان دولت برای بابک زنجانی، «ح ف» و «م ش» انجام شد و پرونده در اوایل سال ۹۳ توسط شورای عالی مبارزه با پولشویی مفتوح شده بود که با شکایت وزارت نفت در تاریخ ۲۸ آبان ۹۳ کار پرونده با سرعت بیشتری انجام شد. نماینده دادستان در دادگاه قرار مجرمیت بابک زنجانی متولد ۱۳۵۲ صادره از تهران را به شرح ذیل اعلام کرد:
۱ـ فساد فی الارض و اخلال در نظام اقتصادی کشور
۲ـ کلاهبرداری گسترده از شرکت ملی نفت ایران
۳ـ کلاهبرداری از بانک اف آی آی بی و جعل حواله بانکی به نام «ی»
۴ـ جعل حواله بانکی از بانک عرب ترک به بانک کنت به حساب آقای «ی»
۵ـ جعل حواله ارزی از بانک اف آی آی بی به بانک مسکن
۶ـ جعل چندین مورد حواله ارزی از بانک کنت به موسسه مالی توسعه
۷ـ جعل دستور انتقال بین بانکی از بانک اف آی آی بی به بانک اسلام
۸ـ جعل حواله نزد بانک مرکزی، جعل اسناد بانک و جعل مهر
۹ـ پولشویی به مبلغ ۱۹۶۷میلیون یورو و نشر اکاذیب


آتنا فرقدانی را وادار به تست بکارت کردندعجب مملکت خر تو خریه مملکت آخوندی ما . 

 دادگاه آتنا فرقدانی، فعال مدنی و کاریکاتوریست زندانی و وکیلش، محمد مقیمی به اتهام دست دادن با یکدیگر به شکل غیرعلنی و پشت درهای بسته برگزار شد. آتنا فرقدانی در حالی در مجتمع قضایی قدس در تهران محاکمه شد که ماه‌ها است تحت فشار و آزار به دلیل اتهام رابطه نامشروع با وکیل خود قرار دارد.

منابع موثق در گفت‌و‌گو با عدالت برای ایران گفته‌اند که این زندانی سیاسی زن، در مرداد ماه به دستور بازپرس پرونده مورد تست بکارت و بارداری قرار گرفته است.

در خرداد ماه امسال و در پایان جلسه ملاقات، آتنا فرقدانی برای خداحافظی با وکیل خود، محمد مقیمی دست می‌دهد و بلافاصله، پرونده‌ای علیه او و وکیلش به اتهام «رابطه نامشروع مادون زنا» تشکیل و وکیل او نیز برای سه روز بازداشت می‌شود. اطلاعات رسیده به عدالت برای ایران تایید می‌کند که بازداشت وکیل آتنا باعث شد مهلت دادن درخواست تجدیدنظر از حکم ۱۲ سال و ۹ ماه حبس او از دست برود.

    عدالت برای ایران، خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط آتنا فرقدانی است. همچنین، باید در اسرع وقت تمامی مقاماتی که در نقض حقوق وی و به خصوص آزار و تحقیر وی با بازرسی بدنی، انجام تست بکارت و بارداری دست داشته‌اند، پاسخگو شوند.

 با وجود اینکه پس از سه روز اعتصاب غذای خشک آتنا فرقدانی در اعتراض به اتهام رابطه نامشروع و انجام اعمال تحقیرآمیزی مانند تست بکارت، مسئولان زندان قول مساعدت در مورد این پرونده را داده بودند، هفته گذشته به شکل غیرمنتظره‌ای، اعلام شد که دادگاه آتنا فرقدانی و محمد مقیمی، امروز، ۱۱ مهر برگزار می‌شود. براساس قوانین کیفری ایران، اتهام رابطه نامشروع مادون زنا می‌تواند تا ۹۹ ضربه شلاق مجازات داشته باشد.

آتنا فرقدانی، فعال مدنی و کاریکاتوریست، در اول شهریور ۱۳۹۳ برای اولین بار توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شد و دو ماه را در سلول‌های بند۲الف به سر برد. او پس از آزادی، شرح آزار جنسی وارده توسط نگهبانان این بند و دادخواهی بدون نتیجه خود را در این ویدئو منتشر کرده است. آزار جنسی زندانیان سیاسی زن به بهانه بازرسی بدنی سابقه‌ای طولانی مدت دارد و با وجود اینکه در مواردی به اعتراضات جمعی این زندانیان نیز منجر شده است، عاملان آن تحت پیگرد قرار نگرفته‌اند. پس از انتشار ویدئوی یاد شده، به جای رسیدگی به شکایت آتنا فرقدانی، او را مجددا دستگیر و به زندان زنان قرچک ورامین منتقل کردند. پس از چندین روز اعتصاب غذا و وخیم شدن وضعیت سلامت، او را به بند زنان زندانی سیاسی اوین، جایی که تا همین امروز زندانی است بردند.

    اطلاعات رسیده به عدالت برای ایران تایید می‌کند که بازداشت وکیل آتنا باعث شد مهلت دادن درخواست تجدیدنظر از حکم ۱۲ سال و ۹ ماه حبس او از دست برود.

در خرداد ۱۳۹۴، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی عبدالقاسم صلواتی، آتنا فرقدانی را با اتهام‌های متفاوت از جمله به دلیل اعتراض به رفتارهای غیرقانونی نگهبانان بند ۲الف، کشیدن کاریکاتوری درباره طرح مجلس راجع به افزایش جمعیت و انتقاد از مقامات جمهوری اسلامی مجموعا به ۱۲ سال و ۹ ماه زندان محکوم کرد. قاضی صلواتی به دلیل دست داشتن در نقض شدید حقوق بشر، در فهرست تحریم‌های حقوق بشری اتحادیه اروپا قرار دارد. علیرغم اعتراضات وسیع بین المللی به خصوص از سوی کاریکاتوریست‌های شناخته شده، تاکنون هیچ تجدیدنظری در مورد این حکم انجام نشده است.

عدالت برای ایران، خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط آتنا فرقدانی است. همچنین، باید در اسرع وقت تمامی مقاماتی که در 
نقض حقوق وی و به خصوص آزار و تحقیر وی با بازرسی بدنی، انجام تست بکارت و بارداری دست داشته‌اند، پاسخگو شوند

عدالت برای ایران،