Saturday, October 3, 2015

فرمانده کل سپاه پاسداران: سپاه انتقام جنایت منا را از عربستان خواهد گرفت
محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه پاسداران: سپاه انتقام جنایت منا را از عربستان خواهد گرفت
دیگربان

محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه پاسداران اعلام کرد این نهاد نظامی «آماده واکنش سریع و خشن برای پاسخگو کردن آل سعود» بوده و «انتقام سخت این جنایت هولناک را از آل سعود خواهد گرفت.»

آقای جعفری گفته «سپاه همه ظرفیت‌های ممکن برای واکنش سریع و خشن ایران در راستای تحقق اراده رهبر» را آماده کرده است.

علی خامنه‌ای هفته گذشته در جمع گروهی از نظامیان به مقام‌های عربستان سعودی هشدار داده بود اگر به «کارشکنی‌ها» درباره حادثه منا ادامه دهند٬ با واکنش «خشن» ایران مواجه خواهند شد.

در حادثه منا که به گفته برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی اقدامی «عمدی» و «برنامه‌ریزی» شده بوده٬ دست‌کم ۴۶۴ زائر ایرانی جان خود را از دست دادند.

این حادثه با خشم علی خامنه‌ای و گروه دیگری از فرماندهان نظامی در جمهوری اسلامی مواجه شده است.

در روز‌های اخیر برخی دیگر از فرماندهان سپاه اعلام کرده بودند سپاه آماده واکنش سریع به حادثه منا در راستای سخنان رهبر جمهوری اسلامی استسپاه پاسداران آماده واکنش سريع و خشن

فرمانده کل سپاه پاسداران از آمادگی سپاه برای واکنش سریع و خشن برای تحقق اراده رهبر معظم انقلاب و پاسخگو کردن آل سعود در قبال فاجعه ی منا خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در حاشیه ی جلسه قرارگاه دریایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: سپاه همه ظرفیت های ممکن برای واکنش سریع و خشن در راستای تحقق اراده رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی، برای پاسخگو کردن آل سعود به فاجعه هولناک منا و اعاده‌ حقوق زائران قربانی شده در مذبح منا را آماده کرده و در انتظار اجرای دستور است.

وی افزود: سپاه قاطعانه و مقتدرانه در صورت ضرورت برای هر اقدامی، در هر زمان و هر منطقه، برای دفاع از عزت مسلمین و حرمت آنان در مقابل حکام ظالم و جاهل آل سعود، آماده است و انتقام سخت این جنایت هولناک را از آل سعود خواهد گرفت.

فرمانده کل سپاه با اشاره به جنایت ها و خباثت های رژیم آل سعود علیه امت اسلامی تصریح کرد: جهان اسلام از خیانت ها و جهالت های ابولهب گونه آل سعود نظیر کشتار مردم یمن، آواره سازی مردم عزیز سوریه، سرکوب مردم بحرین، کشتارهای فرقه ای در عراق و ایجاد تفرقه های قومی و تروریسم پروری در همه جا به ستوه آمده است و قریباً در خشم مسلمانان ذوب خواهند شد

فراخوان تجمع اعتراضی سکوت به مناسبت روز جهانی معلم؛ ۱۶ مهرماه در سراسر کشور
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در فراخوانی به مناسبت روز جهانی معلم، اعلام کرده است که بر اساس اصل ۲۷ قانون اساسی و به دور از هرگونه گرایش سیاسی، در تجمعی کاملا صنفی در قالب سکوت و با در دست داشتن پلاکارد به بیان خواسته‌های قانونی خود می‌پردازند.


در بخشی از این بیانیه تصریح شده است که به منظور احترام به تألمات روحی مردم و نیز با نشان دادن حسن نیت فرهنگیان مبنی بر عدم تمایل قلبی به تعطیلی کلاس‌های درس و ممانعت از ایجاد خلل در امر آموزش، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان کشور، برگزاری این مراسم را که بنابر دلایلی در قالب کنش مدنی «تجمع» برگزار می‌شود، سه روز به تعویق انداخته، از معلمان سراسر کشور درخواست می‌نماید در روز پنج شنبه شانزدهم مهر ماه ۱۳۹۴ در این تجمع اعتراضی که در قالب سکوت برگزار می‌شود، شرکت کنند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

سکته مغزی سومین عامل مرگ ایرانی ها
سکته مغزی سومین عامل مرگ ایرانی ها
روزانه ۱۰۰۰ سکته مغزی
 دکتر بابک زمانی در مراسم رونمایی از داروی ایرانی سکته مغزی، صرع، اختلال دوقطبی و تشنج -دپاکین- گفت: سکته مغزی در برخی از کشورهای پیشرفته به چهارمین علت مرگ تبدیل شده است. حال آنکه حتی در برخی مناطق دنیا مانند شمال اروپا و برخی از مناطق افریقا حتی به پنجمین عامل مرگ و میر تبدیل شده است. و این حاکی از آن است که پیشگیری و درمان های هوشیارانه ای در این کشورها در حال انجام است. حال آنکه در کشور ما همچنان سومین علت مرگ و میرسکته مغزی است و اولین یا دومین علت ناتوانی افراد هم همین بیماری به شمار می رود.

وی اظهارکرد: از میزان مبتلایان به سکته های مغزی در ایران آمار دقیقی وجود ندارد و آنچه می گوییم در مقایسه با کشورهای دیگر است که از نظر نژادی به ما شبیه تر هستند.

این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: بر اساس استانداردهای دنیا به طور متوسط برای تهران و حومه با ۱۵میلیون نفر جمعیت، روزانه ۲۰۰ نفر سکته می کنند. پس در کشور ۸۵ میلیونی ما روزانه ۱۰۰۰ نفر سکته مغزی می کنند که  این آمار بالا و نگران کننده است.

وی ادامه داد: اکثر افراد دچار سکته مغزی نمی میرند و تعداد خیلی کمی از آنها در مرحله حاد فوت می کنند. یعنی از آن ۱۰۰۰ نفر زیر ۱۰درصدشان فوت می کنند و ۹۰ درصد این جمعیت زنده می مانند. اما متاسفانه دچار ناتوانی و متحمل دردهای زیادی می شوند و هزینه های زیاد درمان را برای خانواده و جامعه نیز به همراه دارند.

به گفته رئیس انجمن سکته مغزی، شیوع سکته مغزی بین افراد ۲۰ تا ۴۰ ساله است و افرادی که در این سن دچار سکته مغزی می شوند تعدادشان ۲ برابر مبتلایان به ام اس است، یعنی شیوع سکته مغزی ۲ برابر آمار ابتلا به ام اس است.

وی افزود: درمان های موجود برای سکته مغزی درمان های مدرن و فوق العاده موثر است و قدرت تأثیر آن از نظر آماری در سطح دانش بین المللی حتی از درمان هایی که برای ام اس استفاده می شود نیز قاطع تر است.

 به گفته این متخصص مغز و اعصاب، حدود ۳۰ درصد افراد دچار سکته مغزی در صورت انتقال سریع از طریق آمبولانس های اورژانس به بیمارستان ها به طور کامل بهبودی می یابند. اما بقیه بیماران به دلیل دیر رسیدن و از دست دادن فرصت طلایی درمان، با مشکلات جدی روبرو هستند.

زمانی یادآور شد: نکته مهم آن که در کشور ما درمان سکته مغزی حاد به شکل سیستماتیک  صورت نمی گیرد زیرا درمان سکته مغزی در مرحله حاد به یک برنامه ریزی دولتی با امکانات مطلوب نیاز دارد که ارگان های مختلف را با هم هماهنگ کند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از سکته مغزی و درمان سریع بیماران، از سوی وزارت بهداشت در ماه های اخیر اقدامات خوبی آغازشده که امیدواریم برنامه ریزی ها به سوی راه اندازی بخش های ویژه نگهداری و درمان بیماران مبتلا به سکته مغزی و فراهم شدن امکانات لازم در آمبولانس ها برای خدمت رسانی بهینه به بیماران دچارسکته مغزی پیش رود.

به گفته زمانی، برای بهبود شرایط بیماران سکته مغزی باید اقدام های مناسب در بیمارستان ها، سیستم حمل و نقل، سیستم بیمه و سیستم نگهداری بیماران بعد از دوران نقاهت به طورجدی صورت گیرد. ضمن اینکه رسانه ها نقش جدی و اساسی در فرهنگ سازی و آگاهی رسانی به مردم دارند.

وی افزود: همه باید دست به دست هم دهند تا افراد دچار سکته مغزی در یک ساعت اول پس از سکته به بخش های مراقبتی و درمانی منتقل شوند و با وجود اینکه راه اندازی بخش های درمان این بیماران خرج زیادی هم ندارد اما متاسفانه تاکنون در کشور ما اتفاق نیفتاده است. اما امیدواریم با تحرکات جدی که در وزارت بهداشت آغاز شده و ورود مستقیم وزیر به این موضوع بسیار حائز اهمیت، شاهد تحولات جدی در آینده نه چندان دور برای نجات جان بیماران سکته مغزی باشیم.

زمانی در پایان با اشاره به موفقیت ایران در تولید داروی «دپاکین» برای بیماران مبتلا به سکته مغزی و سایر اختلالات اعصاب و روان، خاطرنشان کرد: تولید داروی با کیفیت دپاکین در کشور بدون شک موفقیت ارزنده ای به شمار می رود و موجبات آرامش خیال بیشتر میلیون ها هموطن نیازمند به داروی با کیفیت و ارزان قیمت را فراهم می کند.

داروی «دپاکین» به تازگی از سوی داروسازی دکتر عبیدی به عنوان قدیمی ترین شرکت داروسازی کشور و با همکاری شرکت سانوفی فرانسه راهی بازار مصرف داخلی شده است.


خبرنگار مهر


بازجوی بند 209 اوین عضو تیم مذاکره کننده هسته ایوی که حمیدرضا عسکری نام دارد تحت عنوان مشاور حقوقی وزارت امور خارجه و مشاور حقوقی سازمان انرژی اتمی ایران در مذاکرات حضور مییابد. عسکری با نام مستعار ”مهدوی“ در معاونت اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات فعالیت دارد. 
حمیدرضا عسگری که در جلسات توبیخ مذاکره کنندگان و تخریب برجام در کمیسیون ویژه مجلس نهم، سعید جلیلی را همراهی می کرد،  توسط برخی زندانیان سیاسی که بازجوی آنها بوده، شناسایی شده است.

به گزارش کلمه، عسگری که از نزدیکان غلامحسین محسنی اژه ای و سعید جلیلی است، همان بازجوی اطلاعاتی است که آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم افطار با اصحاب رسانه از وی به عنوان “بازجوی ناخوب” یاد کرد و نقش وی در پرونده سازی برای مهدی هاشمی را متذکر شد. هاشمی اشاره کرده بود که این فرد پس از سه ماه تلاش ناکام برای اعتراف گیری از مهدی هاشمی، سناریوی اخذ عفونامه از وی را طراحی کرد و البته باز هم به جایی نرسید.

جلسه دادگاه بابک زنجانی - اتهام افساد فی‌الارض


بابک زنجانی (بسیجی اقتصادی و سرباز ولایت فقیه) در حال رقص با دختران تاجیکی


به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، رضا نجفی نماینده دادستان صبح شنبه در آغاز جلسه دادگاه پرونده میلیاردر نفتی افزود: این دادگاه برای سه نفر به نام های «ب.ز»، «ج.ف.ه» و «م.ش» تشکیل شده است.

وی اتهامات متهم ردیف اول را در سه بند قرائت کرد و گفت: براساس اطلاعات داده شده از واحد اطلاعات شورای مبارزه با پولشویی در اوایل سال 92، این پرونده مفتوح شده است.

به گفته نجفی، متهم ردیف اول همچنین طبق اعلام وزارت نفت قسمت اعظمی از وجوه دو میلیارد یورویی را برداشت کرده است.
نماینده دادستان، دلایل دیگر تشکیل پرونده برای متهم ردیف اول پرونده نفتی را وصول شکایات از سازمان تامین اجتماعی و بانک ها عنوان کرد و افزود: این متهم پیرو گزارش های اعلام شده در دی سال 92 به اتهام پولشویی و اختلاس بازداشت شده است.

به گفته وی، در 40 نوبت از متهم بازجویی و 200 مطلع در تحقیقات مقدماتی نیز احضار شده اند.

نجفی، قرار مجرمیت میلیاردر نفتی را افساد فی الارض با تشکیل و رهبری سازمان یافته جعل و پولشویی اعلام کرد و افزود: متهم با علم موثر بودن در ضربه زدن به نظام اقتصادی کشور این جرایم را مرتکب شده است.

نماینده دادستان قرار مجرمیت متهم ردیف دوم را افساد فی الارض در اختلال اقتصادی کشور، جعل، کلاهبرداری و پولشویی، مشارکت و کلاهبرداری از شرکت ملی نفت ایران، مشارکت در پولشویی و مشارکت در کلاهبرداری از عواید نیکو برشمرد.

به گفته وی، قرار مجرمیت متهم ردیف سوم نیز افساد فی الارض از طریق اختلال اقتصادی کشور، مشارکت در کلاهبرداری از شرکت اچ کیل، مشارکت در کلاهبرداری از سازمان تامین اجتماعی و مشارکت در پولشویی است.

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی میلیاردر نفتی صبح شنبه در دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران بصورت علنی آغاز شد.

قاضی ابوالقاسم صلواتی رئیس شعبه 15 دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران قضاوت این پرونده را برعهده دارد.

وکیل و دو خواهر میلیارد نفتی نیز در این دادگاه حضور یافته اند.

همچنین دو متهم دیگر نفتی به همراه وکلای خود و وکلای وزارت نفت در دادگاه حاضر شده اند.

به گفته سخنگوی قوه قضاییه، پرونده بابک زنجانی 209 جلد و مشتمل بر 40 هزار صفحه است.

‌کاهش ‌70 درصدی نرخ باروری در ایران‌
عضو کارگروه جمعیت شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مجلس شورای اسلامی هنوز در تصویب برخی قوانین در راستای افزایش جمعیت کند عمل می‌کند که در این صورت نیروی بالقوه بارور را از دست خواهیم داد.

فارس: مونس سیاح بعد از ظهر امروز در همایش جمعیت و چالش‌های پیش‌رو در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه از دید جمعیت‌شناسان جهان، انقلاب دوم برای مردم ایران انقلاب جمعیتی است، اظهار کرد: انقلاب دوم برای ایران کاهش نرخ باروری پیش‌بینی شده است.

وی با تأکید بر اینکه در دنیا به دلیل مدرنیته و تغییر نگرش‌ها کاهش جمعیت رخ داده، گفت: ایران در دو دهه بیش از 70 درصد کاهش نرخ باروری داشته در حالی که این میزان در دنیا 30 درصد بوده است.

عضو کارگروه جمعیت شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: این روند در کشور‌های غربی روندی کاملاً طبیعی داشت و افزایش دیدگاه‌هایی همچون لذت‌گرایی، اومانیسی، عدم مسئولیت‌پذیری در خانواده و فردگرایی را به دنبال داشت.

وی با بیان اینکه خانواده در غرب افول کرد که به معنی کاهش فرزندآوری بود، با اشاره به مهاجر‌پذیری کشور‌های غربی به دلیل کاهش جمعیت گفت: با اجرای مهاجر‌پذیری غربی‌ها به زودی دریافتند این کار ساختار آن‌ها را دچار اختلال می‌کند.

سیاح ادامه داد: کشور‌های غربی بیش از یک قرن پیش سیاست‌های تشویقی را به منظور افزایش جمعیت پیش گرفتند و می‌دانیم که این موضوع کاملاً جهانی و مورد اهمیت در سایر کشور‌هاست.

وی تصریح کرد: حتی رژیم صهیونیستی نیز با هدف افزایش جمعیت سیاست‌گذاری‌هایی داشته و حتی تولیدات وسایل پیشگیری از فرزند‌آوری در کمپانی‌های صهیونیستی مورد استفاده خود آن‌ها قرار نمی‌گیرد.

سیاح اجرای سیاست تشویقی را هزینه‌بر دانست و گفت: کشور‌های مختلف به منظور افزایش جمعیت این هزینه را متقبل می‌شوند و به عنوان نمونه ژاپن با هزینه‌های بسیار تنها دو دهم درصد رشد جمعیت داشت.

وی با بیان اینکه در ژاپن بیش از 30 درصد بودجه سالانه به حمایت از سالمندان اختصاص می‌یابد، افزود: صرف این هزینه بسیار سنگین و تهدیدکننده اقتصاد کشور است و در صورت کاهش جمعیت توان بازسازی آن را نداریم.

عضو کارگروه جمعیت شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه برای رشد جمعیت توجه به زیر‌ساخت‌ها نیز لازم است، گفت: زمان کمی برای رشد جمعیت در کشور داریم و حدود سال 1415 پنجره جمعیتی رو به بسته شدن خواهد رفت و نرخ باروری نزول می‌کند.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی هنوز در تصویب برخی قوانین در راستای افزایش جمعیت کند عمل می‌کند که در این صورت نیروی بالقوه بارور را از دست خواهیم داد.

سیاح تجویز نسخه کاهش جمعیت را از سوی غربی‌ها عنوان کرد و گفت: این سیاست از سوی نظام سلطه و به ویژه ایالات متحده اجرا شد و متأسفانه ایران در این خصوص سه بار جایزه کاهش جمعیت را به خود اختصاص داد.

وی افزایش جمعیت را مولفه قدرت از دیدگاه سلطه‌گران برشمرد و افزود: آن‌ها افزایش جمعیت در کشور‌های مسلمان و جهان سوم را بر خود برنمی‌تابند.

عضو کارگروه جمعیت شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: جنگ جمعیتی در جهان با جهان اسلام در جریان است و نظام سلطه سعی بر فرزند‌آوری و افزایش جمعیت به هر قیمتی حتی با پیشگیری از سقط جنین دارد.

وی خاطر‌نشان کرد: برای ما افزایش جمعیت و فرزند‌آوری از طریق ازدواج سالم و کاهش طلاق و نه به هر قیمتی دارای اهمیت است.

سیاح با بیان اینکه فراگیر کردن بیماری‌ها یکی از جنگ‌های جمعیتی است، بیان داشت: نسل‌‌کشی در جنگ‌های نظامی و ترور‌ها نیز از دیگر جنگ‌‌های جمعیتی سلطه‌گران است.

وی به جنگ تحمیلی و 300 هزار شهید دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یاد‌آور شد: این جنگ از لحاظ نیروی انسانی برای ما بسیار پر‌هزینه بود و باعث کاهش جمعیت شد.

عضو کارگروه جمعیت شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: متأسفانه مصوبات و غفلت‌ها سبب ایجاد چالش‌های کاهش جمعیت و افزایش سالمندی شد و مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بسیاری به دنبال داشت.

وی نرخ تک فرزندی را در کشور بیش از 33 درصد دانست و افزود: این موضوع در یک سوم خانواده‌های ایرانی صدق می‌کند و یک مقوله عجیب فرهنگی است که هنوز با آثار مخرب آن روبه‌رو نشده‌ایم.

سیاح با بیان اینکه با کاهش جمعیت ‌وضعیت عمومی جامعه را تهدید می‌کند، بیان داشت: تنها دشمنان در این مضوع دخیل نیستند و عواملی همچون فردگرایی، افزایش سن ازدواج، شهرنشینی، اشتغال، مصرف‌گرایی، تحقیر زنان خانه‌دار و سایر موارد این مهم را رقم زده که باید برای رفع این مشکل برخی مشوق‌های فرهنگی به میدان بیاید.

وی با اشاره به برخی سوءتفاهم‌ها در خصوص افزایش جمعیت تصریح کرد: سوء تفاهم جمعیت کمتر رفاه بیشتر، فرزند کمتر کیفیت بیشتر، سوء تفاهم‌های بهداشتی و بسیاری موارد در تشدید کاهش جمعیت نقش داشته است.

عضو کارگروه جمعیت شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: باید برای رفع این سوء تفاهم‌ها بررسی، تحقیق و کار شود.